Цікаві факти про Олександра 1

Цікаві факти про Олександра 1

Цікаві факти про Олександра 1 – це прекрасна можливість дізнатися більше про відомого російського імператорова. У першій половині свого правління імператор провів ряд помірно-ліберальних реформ. Перебуваючи при владі, він розширив межі Російської імперії і користувався авторитетом у народу.

Отже, перед вами найцікавіші факти з життя Олександра 1.

13 цікавих фактів про Олександра 1

 1. Олександр 1 Павлович (1777-1825) – імператор і самодержець Всеросійський, протектор Мальтійського ордена, великий князь Фінляндський і цар Польський.
 2. Олександр 1 був названий на честь київського князя і полководця Олександра Невського (див. цікаві факти про Олександра Невського).
 3. Ще в молодості майбутній імператор став гірше чути на ліве вухо. Причиною цього були залпи артилерійських знарядь, які він часто чув під час несення військової служби.
 4. Чи знаєте ви, що саме в період правління Олександра Першого в державі з’явилися різні міністерства?
 5. Олександр 1 став главою Російської імперії після того, як його батько, Павло 1, загинув в результаті змови.
 6. Під час царювання Олександра Павловича була складена перша російська конституція.
 7. Цікавий факт, що Олександр 1 був хрещеним батьком британській королеві Вікторії.
 8. Деякі історики стверджують, що у самодержця було більше десятка позашлюбних дітей.
 9. Незадовго до смерті Олександр 1 став дуже релігійною людиною. Він навіть хотів відректися від престолу, щоб вести аскетичний спосіб життя.
 10. Деякі вважають, що насправді в 1825 р. помер не Олександр, а його двійник. Справжній же імператор просто захотів залишити владу, щоб усамітнитися з Богом і природою.
 11. Саме Олександр Перший здобув перемогу над військом Наполеона у Вітчизняній війні 1812 року (див. цікаві факти про війну 1812 р.).
 12. Олександр 1 був красивим і підтягнутим чоловіком. З цієї причини Наполеон Бонапарт одного разу вимовив наступну фразу: «Якби я був дівчиною, я б в нього закохався».
 13. Олександр Павлович знав про існування підпільних організацій, у яких були майбутні декабристи. Тим не менш імператор стверджував, що він не повинен переслідувати людей, думки яких він сам колись розділяв.

Це були найцікавіші факти про Олександра 1. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code