Який рис потрібен для суші

Який рис потрібен для ролів

Азіатська кухня в порівнянні з європейською вважається незвичайною. Із-за географічного положення вона в основному складається з поєднання морських дарів і рису, вирощеного на території країни. Якщо раніше про неї мало хто знав, то зараз же азіатська кухня стала досить популярною. Особливо європейцями полюбилися суші і роли. По суті суші і роли є одним і тим же блюдом (роли – це різновид суші), але тільки роли мають округлу форму у вигляді рулету, готуються за допомогою бамбукової циновки, вживаються в гарячому вигляді і можуть мати начинку не тільки з морепродуктів.

Сорти рису для ролів

Роли, як і будь-яке інше блюдо можна приготувати в домашніх умовах, але для цього спочатку потрібно вибрати відповідні інгредієнти. Рис лежить в основі суші, тому йому потрібно приділяти особливу увагу.

Щоб роли вийшли смачними і мали правильну текстуру, необхідно:

 1. Вибрати сорт рису, зерна якого при варінні відмінно склеюються. Якщо в крупі не буде достатньої кількості крохмалю, ролів не вдасться надати потрібну форму, до того ж вони будуть при зануренні в соєвий соус обсипатися.
 2. Віддати перевагу такому рісу, який чудово вбирає в себе воду, добре розварюється, але при цьому в результаті приготування не перетворюється в однорідну кашку.
 3. Звертати увагу на форму рису. Чим рис дрібніше і кругліше, тим смачніше виходять суші.

Під перераховані критерії підходять такі сорти рисової крупи:

 1. Фушигон – спеціально виведений в Японії рис, який є основою японської кухні. Фушигон має зерна короткої круглої форми і відноситься до рису преміум-класу. Рис самураїв, так його ще називають, підходить для багатьох японських страв, у тому числі і для ролів. Ця крупа цінується за відмінне збереження форми після розварювання і високу клейкість. Крім того, фушигон володіє багатим хімічним складом, який зберігається в ньому після приготування.
 2. Урутимаи – ще один сорт рису з дрібними зернами, що використовується для приготування суші. У ньому високий відсоток вмісту крохмалю, що робить крупу липкою. Урутимаи відрізняється насиченим солодкуватим смаком.
 3. Хакумай використовують для приготування ролів не рідше двох перерахованих вище сортів рису. Це рис з короткою округлою формою, який відмінно піддається формуванню, так як в його складі багато крохмалистої речовини. Під час приготування зерна рису хакумай збільшуються приблизно в 2,5 рази, одночасно зберігаючи свою структуру.
 4. Нішикі – це єдиний сорт рису, який вирощують в Японії за смакових і споживчих якостей. Він як не можна краще підходить для приготування ролів. Його розміри ідеальні, він володіє підвищеною клейкістю, плюс не розварюється до однорідної консистенції і має м’який смак без в’язкого присмаку.
 5. Окомесан, як і всі попередні сорти рису, відмінно підходить для приготування такої страви, як суші. Завдяки великій кількості крохмалю, рис при варінні набуває кремоподібну консистенцію. Іншими словами, він прекрасно «комкується» і не розварюється, що дуже важливо при виготовленні ролів.

Зверніть увагу, що для ролів абсолютно не підходить дикий і червоний рис. Також не вийдуть смачні суші з длиннозернистых сортів рису.

При виборі рису для ролів варто враховувати спосіб обробки крупи. Ні в якому разі не купуйте пропарений рис. В ньому низький вміст крохмалистих речовин, тому він має слабку клейкість.

Секрети смачних ролів

 • Одне з важливих правил приготування суші – це використовувати тільки найсвіжіші продукти. Ретельно перевіряйте термін придатності кожного інгредієнта.
 • Перед варінням рис слід гарненько промити. Це потрібно робити до тих пір, поки вода не стане майже прозорою.
 • Заправку слід вводити в гарячий відварений рис. Бажано проводити цю маніпуляцію в дерев’яній ємності дерев’яною лопаткою, щоб прибрати з крупи зайву вологу. Додайте в соус рис рівномірно. Правильніше всього виливати його на лопатку, а потім він сам із неї стече в рис.
 • Перемішувати рис з заправкою потрібно тільки лопаткою. Акуратно водите їй за годинниковою стрілкою, не забуваючи розбивати грудки, що утворилися,. Після вбирання соусу дайте рісу 5-хвилинний відпочинок, потім переверніть його на інший бік і повторіть процедуру ще раз. Не забудьте після цього дати рису постояти ще 5 хвилин.
 • Готувати роли потрібно, коли рис охолоне. Причому це слід робити холодними руками. Щоб інгредієнти не прилипали до рук, їх можна змочувати в розчині, що складається з 2-3 столових ложок рисового оцту і склянки води.
 • Інгредієнти ролів потрібно нарізати у вигляді брусочків гострим довгим ножем.

Готуючи роли в домашніх умовах, пам’ятайте, що це страва, яку потрібно їсти відразу після приготування. Вже через кілька годин роли почнуть псуватися, тому ніколи не готуйте їх про запас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code