Запах з раковини на кухні як усунути сморід

4 дієвих методи, щоб прибрати запах з раковини на кухні в домашніх умовах

З частих труднощів, що зустрічаються на кухні, доводиться стикатися з неприємним запахом каналізації з раковини. Причин цьому може бути багато — неправильна установка зливного пристрою і експлуатації. Проблема завжди вирішувана, для її усунення знадобиться мінімум коштів і сил.

Чому смердить з раковини на кухні

чому смердить з раковини

Установка будь-якої раковини передбачає монтаж сифона S-подібної форми. Він є, свого роду, гідрозамком, так як запах не пропускає. При повному зливі в коліні все одно вода, яка не дає запаху поширюватися.

Іноді сантехніки не монтують сифон і замінюють його звичайним гофрованим шлангом, що робити не рекомендується. Шланг від високої температури гарячої води деформується і провисає, тому з’являється специфічний «аромат».

Крім неправильного монтажу існують і інші причини:

 1. Сильні засмічення. Так як мийка в основному використовується для миття посуду, в зливі залишаються залишки їжі. Особливо небезпечні жир, нагар. У воді вони не розчиняються, зате добре прилягають до трубному простору і нарощують товщину з кожним місяцем. Справа посилюється, якщо господиня нехтує чистотою і зливає в раковину залишки супу, каші і т. д. Вся їжа, що залишилася притягується до жиру, в наслідок чого з’являється засмічення.
 2. Механічні пошкодження зливу. Вода потрапляє на підлогу або стіни, на яких з’являються цвілеві плями.
 3. Відсутність герметичності між зливною системою і каналізацією.
 4. Раковина давно не експлуатувалася. Навіть в новій можуть бути присутніми неприємні запахи. Це пояснюється налагодженням системи, яка триває порівняно недовго, проблема самоусувається через кілька днів.

Як прибрати запах

Причину в більшості випадків усувають самостійно. Можна розібрати сифон і спробувати його почистити від видимих забруднень. Якщо чистий, значить запах виходить від трубного простору. Способів їх очищення існує кілька.

Хімічні засоби

як вивести запах з мийки на кухні

На прилавках магазинів існує таке розмаїття чистячих засобів для усунення запаху з раковини, що розбігаються очі. Вартість залежить від обсягу, виробника і варіюється в ціновому діапазоні від 50 до 150 гривень. Форма випуску хімічних засобів буває різною: це можуть бути гранули, рідини, гелі.

До складу рідин включаються компоненти, які руйнують ліпідні з’єднання і прибирають їх з поверхні труби. Засмічення усувається, при цьому самі труби не пошкоджуються.

До популярних засобів мас-маркету для усунення засмічень відносять:

 1. Доместос.
 2. Тирет.
 3. Кріт.
 4. Сиф.
 5. Містер Мускул.

Використовувати засіб потрібно згідно з інструкцією. Найчастіше його заливають або засипають в отвір раковини і залишають діяти протягом півгодини. Потім відкривають воду і залишають на 5-6 хвилин, щоб система краще очистилася.

Важливо! При використанні засобів побутової хімії надягають рукавички.

Ще одним старим перевіреним засобом проти засмічень є білизна. Вона містить в складі хлор, який ефективний проти жирових відкладень. Заливають літр білизни в раковину і залишають на 20 хвилин. Потім промивають систему проточною водою. Якщо труби виконані з тонкого пластика, білизна може їх пошкодити, спосіб підійде тільки для очищення металевих труб.

Народні способи

Якщо засмічення невеликі, то можна обійтися і без агресивних засобів. Вдома під рукою завжди знайдуться речовини, які знадобляться для усунення неприємного запаху на кухні.

За допомогою соди

Для очищення труб 100-150 г порошку засипають в раковину і залишають на 20 хвилин. Потім відкривають воду і змивають залишки. Сода чудово поглинає різкий запах, тому з раковини він відчуватися точно не буде. Чистити содою можна труби з будь-якого матеріалу, навіть з пластика.

Лимонна кислота

Смердить з раковини на кухні

Кислоту часто використовують як засіб для позбавлення від нагару і накипу, але речовина прекрасно прибирає і жир. Достатньо всього 2-3 ложок лимонки, і вода на кухні буде швидко збігати, а запах припиниться. Засипають порошок і дають йому 20-30 хвилин для дії. Коли час вийде, дають воді «пробігтися».

Гірчичним порошком

Як усунути запах з раковини на кухні

Цей спосіб очищення підійде тільки для металевих труб. Беруть 4-5 ст. л. ядреної гірчиці і засипають в злив раковини. Вичікують 20-30 хвилин і відкривають натиск води на максимум. Гірчиця роз’їдає жир і змиває його з поверхні труб. Метод є дещо агресивним, тому використовувати його можна не частіше одного разу на місяць.

Поради

Що робити якщо смердить з раковини на кухні

Усувати запахи потрібно своєчасно. У боротьбі з ними допоможуть кілька рекомендацій:

 1. Для ефективного очищення використовують трос. Він допомагає швидко пробити засмічення. Замість троса можна використовувати нарізану тонкою стрічкою пластикову пляшку. Вставляють її в злив обертальними рухами до самого кінця, а потім виймають.
 2. Непоганим засобом для усунення засмічення є вантуз. Він створює вихрові потоки, які виносять назовні весь сміття і бруд.
 3. Пробити забруднення після очищення хімічним засобом можна потужним напором струменя. Включати потрібно теплу воду.

Увага! Перш ніж прочищати систему і знімати сифон, слід підставити таз або відро для зливу води.

Профілактика

Запах з раковини на кухні як усунути сморід

Щоб не довелося прочищати раковину, а тим більше кликати сантехніків чи топити сусідів, за зливним пристроєм на кухні постійно стежать. Обов’язково потрібно:

 • використовувати захисну сіточку для отворів в раковині, щоб вона затримувала залишки їжі;
 • після кожного миття посуду мийку добре обмивають;
 • приблизно раз в тиждень раковину чистять содою і засипають порошок в труби;
 • стикувальні шви промащують герметиком 1 раз в 3-4 місяці.

Крім цих заходів, потрібно проявляти пильність. Раз в тиждень, після чергового миття посуду, бажано заглядати під мийку, перевіряти всі труби на сухість і наявність запаху. Як тільки з’явився привід для занепокоєння–вживають відповідних заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *