як зробити мишоловку з пляшки

Як зробити мишоловку своїми руками: рейтинг кращих ефективних мишоловок

Нашестя гризунів вдома або на дачі—біда, з якою люди зустрічаються постійно. Ефективне упіймання миші на місці злочину — справа клопітка, що вимагає особливої кмітливості. Можна купити мишоловку в магазині, але впоратися з хитрими звірками, використовуючи тільки одне просте пристосування, неможливо. Є багато способів, як зробити мишоловку своїми руками. Пастки, зроблені самостійно, нітрохи не поступаються покупним виробам і багато в чому перевершують їх.

Переваги саморобних мишоловок

ефективні мишоловки

Не кожна людина здатна на вбивство маленького звірка. Це є причиною різноманітності конструкцій пасток. У кожну з них кладуть приманку. Запах приманки приваблює мишку до пастки, а використовувати саморобну мишоловку можна неодноразово. Багато винаходів для упіймання гризунів розраховані на багаторазове застосування і не потребують зарядки. За ними не потрібно весь час стежити. Одна проста мишоловка може впоратися з декількома звірами. Її залишають без нагляду на час відсутності господаря, який виймає спійманих мишей після повернення.

Важливо! Неприємний запах з’являється через кілька днів після того, як миша опинилася всередині. Залишати пристрій без нагляду допустимо, але не більше, ніж на тиждень.

Одноразові пастки

мишоловка з пластикової бутилки

Мишоловку одноразового застосування потрібно заряджати після кожного упіймання звірка. Її роблять з матеріалів, які завжди є під рукою. Пляшки з пластику, мотузка з петлею, миска, відро, різні види удавок — все стане в нагоді для цієї мети. В якості інструментів знадобляться шило і ножиці.

Найпростіша конструкція–пастка з кришкою, що закривається. Для її виготовлення знадобляться:

  • банка об’ємом від 0,5 до 1л або чашка з пластику;
  • гайка або монета;
  • мотузка;
  • приманка.

До гайки або монетки прив’язують приманку на короткій мотузці. Монету ставлять ребром, а на неї — чашку, яка повинна упиратися краєм в ребро монети. Коли мишка забирається під чашку і починає поїдати приманку, мотузка смикається, а чашка падає і не дає гризуну втекти.

Порада! Можна вдосконалити конструкцію, замінивши монетку на більш стійкий предмет. З гнучкої пластмаси або картонного листа вирізують прямокутну фігуру. З одного боку її потрібно загострити: так буде зручніше насаджувати приманку.

В якості одноразової конструкції також підійде мишоловка своїми руками з пластикової пляшки. Знадобляться кілька предметів та інструментів:

  • пляшка 1,5 л;
  • метрова мотузка;
  • ножиці;
  • шило.

Від пробки відміряють 5 см, відрізають шийку ємності. Зверху треба проколоти шилом дірку. Через неї до пляшки кріплять один кінчик мотузки, а другий прикріплюють до поверхні столу. При установці пастки пляшку кладуть так, щоб її дно виявилося за краєм столу. Коли миша забирається всередину, щоб схопити приманку, пастка під її вагою падає, повисаючи на простягнутій мотузці. Ця пастка отримала назву гравітаційної.

Ця гуманна Мишоловка дозволяє залишити звірка в живих. Його можна винести в пляшці подалі від будинку і відпустити на волю.

Багаторазові пастки

як зробити мишоловку з пляшки

Багаторазову мишоловку зробити нескладно. Її регулярно перевіряють, раз в пару днів, виймаючи звідти мишей. Завдяки фантазії і кмітливості народних умільців існує багато різних конструкцій. Виготовляють їх з підручних матеріалів.

Принцип гойдалок

як зробити мишоловку з пляшки

Мишоловка, виготовлена своїми руками за принципом гойдалок — найпростіша модель. Потрібно взяти велику ємність об’ємом від 5 л (пластикове відерце або велику банку). Поперек краю ємності кріплять шматок дроту. Замість нього можна використовувати прутик з дерева або спицю.

Знадобиться також невелика дошка з дерева або пластику. Довжина дощечки повинна бути менше, ніж діаметр ємності. Часто використовують звичайну шкільну лінійку з дерева. Якщо її немає, дощечку вирізують з жорсткої картонки. Її розташовують так, щоб один край стосувався спиці, а інший залишався в повітрі. На інший край кладуть принаду для мишей, а щоб звір легко підіймався по дощечці, пристрій треба встановити ближче до краю столу. Коли гризун наблизиться до приманки, лінійка разом з ним впаде в відро.

Порада! Таким пасткам можна забезпечити і багаторазове застосування. Для цього дощечку–баланс кріплять до дроту так, щоб вона довільно брала вихідне положення.

Крутитячийся барабан

як зробити мишоловку

В основі барабана що крутиться – та ж конструкція, що і у «гойдалок»: відро і лінійка-місток. Мета–скинути шкідника у воду, щоб він захлинувся. Для цього і потрібен барабан, який буде обертатися. В якості барабана використовують пляшку з пластмаси або залізну банку у формі циліндра. Залишилося зробити шилом отвір в барабані і насадити його на спицю, яка буде служити продовженням моста.

Приманку намазують на пляшку або кріплять до неї гумкою. Запах приваблює мишей, і вони забираються на барабан. Він починає крутитися, і звір падає у відро. Для тих, хто не хоче вбивати тварин таким способом, є альтернатива. Можна не наливати у відро воду, а коли миша попадеться, її випускають подалі від будинку.

Пастка–западня

мишоловка з пластикової пляшки

Принцип роботи пастки—впустити мишу всередину, але не випустити назовні. Просту пастку роблять з пляшки. У неї зрізають верхівку, а краї перетворюють у вузькі довгі трикутники (5-7см). Зубчики потрібно загнути всередину і помістити туди приманку. Гризун легко потрапить в пляшку, протиснувшись крізь смужки з пластика, але назад вилізти не зможе.

Є і більш складна модель пастки. Для її виготовлення знадобиться ящик з дерева. На одній його стінці випилюють лаз округлої форми. Відстань між дном і лазом не повинна бути більше 5 см. По периметру отвору (всередині ящика) прикріплюють дротики зі сталі. Коли миша проникне в лаз, вона провалиться через дріт і потрапить всередину пастки.

Рекомендація! Такою ж же конструкцією користуються, якщо в будинку завелися щури, але розмір лазу для щурів повинен бути в півтора рази більше.

Пастки з пластикових пляшок

мишоловка з пластикової пляшки

Ще одна мишоловка з пляшки, яку роблять швидко, буквально за пару хвилин. Ємність потрібно розрізати на дві частини. Одна частина повинна бути довшою (з дном). У неї вставляють іншу частину, шийкою всередину, попередньо поклавши приманку. Шийку змащують маслом, щоб миша легко прослизнула через нього. Якщо вона прослизне, то назад вже не вилізе. Дві частини пляшки можна скріпити один з одним скотчем або клеєм — і вийде краща експрес-пастка, яку можна собі уявити.

Пастка зі скляної банки і монети

ефективні мишоловки

Вдосконалена конструкція пастки з кришкою, що закривається. В якості ємності можна використовувати каструлю, а замість монети взяти великий гудзик або шайбочку з металу. Край ємності піднімають і ставлять під нього опору у вигляді монети. До опори кріплять нитку. На кінці нитки повинен бути гачок, на який надягають приманку.

Ємність підпирають металевим або дерев’яним стрижнем. Через нього перекидають нитку. Миша починає тягнути гачок з надітою приманкою, нитка тягнеться, опора падає, і гризун потрапляє в пастку.

Пастка з банки з розрізаним папером на шийці

як зробити мишоловку

Принцип дії пастки з банки з розрізанимпапером такий же, як і у надрізаної пластикової пляшки. Різниця в тому, що папір можна в будь-який час змінити, оновлюючи просту конструкцію. Банку ставлять вертикально, а поруч з нею поміщають лінійку або дощечку. По “пандусу” миші добираються до банки і відчувають запах приманки. Горлечко банки затягнуто папером, надрізаної хрест-навхрест. Потрапляючи на паперовий “капкан”, звір прослизає крізь надрізи і падає в банку.

Ульева

ефективні мишоловки

Зовні така пастка нагадує вулик. Для її виготовлення знадобиться дротяна пружина з кільцем на кінці. Пружину треба стиснути і зафіксувати міцною ниткою. Опиняючись всередині норки-вулика, звір почне гризти нитку, щоб дістатися до приманки. Ослаблення нитки спровокує випрямлення пружини — і миша буде знищена.

На замітку! Дерев’яний корпус вуличної мишоловки може бути один. Для більшої ефективності роблять кілька секцій, щоб зловити кілька гризунів відразу.

З «трампліном» і відром

ефективні мишоловки

Один з варіантів мишоловки з лінійкою. Її розташовують над відром, заповненим водою, а на край кладуть приманку. Замість лінійки часто використовують паперовий тунель. Принцип дії конструкції також заснований на втраті рівноваги під вагою гризуна.

Клейова пастка

Як зробити мишоловку своїми руками

Клей — відомий засіб, яке завжди є в магазинах, де продають засоби від домашніх шкідників. Щільний картон намазують складом, а в центр поміщають приманку. Якщо миша потрапляє на картон, вона застрягне і не зможе відклеїтися. Така пастка незручна: в клей може випадково “залізти” і власник будинку, і його домашні вихованці. Багаторазову клейову мишоловку можна зробити з взуттєвої коробки. В ній прорізають отвір збоку, а всередину кладуть картонку з клеєм і приманку. Після упіймання миші залишиться викинути лист картону разом з нею і замінити його на інший.

Вибір приманки

ефективні мишоловки

При виборі приманки фраза «Всі миші люблять сир» себе не виправдовує. Миші не реагують на молочні продукти так, як на копчене м’ясо або ковбасу. Кращою приманкою для них вважається копчене сало, рослинне масло і сухарики. Гризуни також люблять смажене насіння і арахіс. Кожну приманку треба час від часу міняти. Якщо миша відчуває небезпеку, запах не викликає у неї почуття голоду.

Порада! Одна з кращих приманок для мишей — білий хліб, змочений в олії з кунжуту.

В домашніх умовах можна виготовити будь-яку мишоловку. Навіть проста конструкція з пляшки, зроблена своїми руками, принесе користь. Головне — зрозуміти, що з матеріалів є під рукою і подбати про гарне принаддя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *