як перевірити свіжість яєць у воді

Як визначити свіже яйце чи ні за допомогою води

Визначити свіжість яєць можна різними способами. Найбільш простим є метод з використанням рідини. Звичайна вода не тільки покаже свіжий або зіпсований продукт, але і давність виробництва товару.

Терміни зберігання

термін придатності яєць

Існують нормативні вимоги ДСТУ, в яких позначені терміни придатності, рівні трьом місяцям. При цьому потрібно дотримуватися певних умов. Вологість повітря повинна бути високою, не менше 85%. Температурний режим становить від 0 до 20 °С.

Є особливі категорії продовольчого товару, для яких встановлені інші строки придатності:

  • дієтичні вважаються свіжими протягом 7 днів;
  • столові зберігають не більше 25 діб;
  • миті — не більше двох тижнів.

Важливо! Для тривалої свіжості необхідно дотримуватися умов зберігання. Оптимальним буде вологий і прохолодний мікроклімат.

Зберігання в холодильнику

як визначити тухле яйце

Хорошим температурним режимом є 1-2 °С. Не варто поміщати яйця в ємності, обладнані на дверцятах холодильного пристрою. Для тривалого зберігання вони непридатні з двох причин.

  1. Не можна постійно переміщати або хитати яйця. Саме це відбувається при зберіганні в ємностях. Необхідно забезпечити стійке положення.
  2. При відкритті дверцят холодильного пристрою відбувається різка зміна температурного режиму і вологості. Це впливає на збереження і свіжість продукту.

На дверцятах холодильника яйця розміщують для короткого терміну зберігання. Для тривалого необхідно вибрати інше місце. Це може бути нижній контейнер холодильного пристрою, призначений для фруктів і овочів. У ньому встановлені оптимальні умови, що забезпечують правильне співвідношення температурного режиму і вологості.

Зберігання в кімнатних умовах

Якщо немає можливості розмістити продукт в холодильнику, його зберігають при кімнатній температурі. Вона не повинна бути вище 20 °С. В цьому випадку термін придатності складе 20 днів.

Щоб збільшити термін зберігання, можна змастити кожне яйце рослинним маслом. Масляна плівка «запечатує» пори шкаралупи і запобігає інфікуванню продукту. Перед тривалим зберіганням попередньо мити яйця не можна. Це зашкодить природну захисну оболонку і знизить термін придатності продукту.

Як перевірити свіжість яєць

як перевірити свіжість яєць у воді

Один з доступних методів–рідина. У чашку наливають прохолодну воду так, щоб вона повністю покривала яйце. Якщо продукт ляже боком на дно чашки, значить він свіжий. Про тижневої давності можна говорити, якщо яйце залишилося на дні, але його тупий кінець злегка підвівся. Якщо яйце стало перпендикулярно дну чашки, але не спливло – його давність становить близько двох тижнів.

Протухлий продукт спливе на поверхню. Він вважається дефектним, але не обов’язково старим. Псування може бути наслідком порушення температурного режиму зберігання. У будь-якому випадку, їсти його не можна.

Шкаралупа має дрібні пори, через які відбувається повітрообмін і випаровування вологи. Чим старіше яйце, тим більше кисню під шкаралупою. Цим і обумовлюється його легкість і спливання на поверхню води. Свіжий продукт птахофабрики важче, вміст вологи в ньому вище. Тому, при зануренні в рідину, він залишається лежати на денці чашки.

Інші методи перевірки свіжості

Серед інших методів можна виділити:

  1. По маркуванню. На товарі виробництва птахофабрики повинен бути штамп. На ньому вказана категорія і термін придатності продукту;
  2. Овоскоп. Допомагає визначити якість і ступінь свіжості придбаного товару. Про свіжість буде свідчити хороша просвічуваність шкаралупи і вмісту. Наявність невеликих темних плям в білку говорить про те, що продукту два-три тижні. Вони придатні до вживання. Зіпсований товар буде каламутним, погано прозорим;
  3. Візуально. Шорстка і позбавлена блиску поверхня свідчить про свіжість. А блиск і гладкість шкаралупи говорить про зіпсованість. Придатний для вживання продовольчий товар має характерний вапняний запах, а тухлий пахне сірководнем. Якщо його потрясти, то можна почути булькання;
  4. В домашніх умовах. Потрібно розбити яйце і вилити вміст на блюдце. У нормі жовток повинен бути круглої форми, пружний. Білок злегка розтікається по дну блюдця, але тримає форму. Пухкий жовток, погано відділяється від білка, вказує на несвіжість. Він придатний до вживання, але термін придатності вже закінчується. Білкові джгутики біля жовтка видно тільки коли продукт свіжий. Згодом вони розчиняються. Зіпсоване яйце характеризується розтікаючимся, плоским жовтком. Білок при цьому рідкий.

Важливо! Визначити свіжість допоможе ультрафіолетова лампа. Піднесіть продукт до лампи, і оцініть результат. Про свіжість буде говорити червоний колір шкаралупи, про зіпсованість—фіолетовий.

Як визначити свіжість перепелиних яєць у воді

Як визначити свіжість перепелиних яєць у воді

Визначити свіжість допоможе вода. При зануренні в ємність з водою свіжий продукт залишиться на дні, тухлий – спливе на поверхню. Навіть трохи спливші перепелині яйця говорять про зіпсованість. Їсти їх не рекомендується.

Інший спосіб перевірки свіжості передбачає використання електронних ваг. Зіпсоване яйце покаже масу не більше 6 г, свіже-12 г.

Чим небезпечні несвіжі яйця

Яйця можуть стати причиною небезпечного захворювання – сальмонельозу. Інкубаційний період у нього короткий, становить три доби. При відсутності своєчасної допомоги може наступити летальний результат.

Бактерія гине при тепловій обробці. Тому в групу ризику інфікування сальмонельозом входять ті, хто вживає сирі яйця. Погано прожарені і зварені некруто яйця теж можуть стати джерелом зараження.

Інша поширена небезпека, яку несуть курячі яйця–розвиток алергічної реакції. Свіжий продукт, терміном до тижня, практично не викликає патології. Зі збільшенням терміну придатності, зростає ймовірність розвитку алергії.

Важливо! Перепелині яйця не несуть небезпеки сальмонельозу. Перепілки несуть яйця при температурі 40 °С. При таких умовах бактерія гине.

Знаючи, як перевірити свіжість яєць, можна бути впевненим в тому, що їх вживання не завдасть шкоди здоров’ю. Необхідно уважно стежити за терміном придатності продукту і дотримуватися правил зберігання. Тоді яйця стануть по-справжньому корисним і смачним блюдом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *