як відрізнити справжній мед

Як перевірити мед натуральний чи ні в домашніх умовах: прості способи

Натуральний мед—один з найцінніших і незамінних продуктів в лікуванні, стимуляції імунітету або косметологічних процедурах. Але от визначити на перший погляд, отриманий він природним способом і зібраний з рослин, чи ні, при уважному розгляді, або навіть на смак, для непосвячених у тонкощах людей – важко. Є кілька поширених способів, як відрізнити натуральний мед від штучного. Якщо він не відповідає заявленим вимогам, його можна просто вжити у випічці або випити з чаєм, але для лікування доведеться купувати інший. А перевірити можна декількома способами—наприклад, йодом, водою або оцтом.

як відрізнити справжній мед

Натуральний чи ні: ознаки

Ознаки, по яких можна орієнтуватися при покупці на ринку або в супермаркеті, у натурального меду нерідко збігаються з прикметами штучного продукту, і тому некомпетентну в цих питаннях людини досить легко обдурити.

Особливо якщо він упакований фабричним чином, заманливо виглядає в баночці, забезпечений красивою етикеткою. Придбання на ринку, де його можна уважно розглянути, перевірити на смак, понюхати і визначити текстуру – теж не дає 100% гарантії.

як визначити підробку меду

Зверніть увагу! Тільки людина, яка багато років поспіль займається розведенням бджіл, може визначити по виду, запаху і густоті справжній продукт і різні сорти меду, тому що йому навіть не треба знати, як перевірити. Він в будь-яких умовах, ринкових або в домашніх, прекрасно знає, натуральний продукт чи ні.

Певні тонкощі в будь-якій професії доступні лише професіоналу:

  • мед в сотах підробити неможливо, але сотовий – не гарантія, що власник пасіки не годував своїх вихованців розведеним цукром, замість збирання ними нектару;
  • вважається, що натуральний мед повинен пахнути квітами або просто бути ароматним, але акацієвий, зібраний у певний час, незважаючи на всі його корисні якості, практично не має запаху;
  • хороший мед повинен легко розчинятися і трохи гірчити при ковтанні, але умільці навчилися ароматизувати і приготований бджолами з цукрового сиропу;
  • рідина або густина у різних сортів різні – мед акації рідкий близько року, а соняшниковий густіє вже через місяць;
  • вимоги до однорідності по складу або кольору доречні при продажу певного сорту, але іноді спритні продавці посилаються на різнорідність цвітіння і називають мед травневий, червневим і т. д.
  • порада не купувати мед, якщо він рідкий, а не зацукрувався, теж не завжди працює, тому що травневий мед довго залишається в незмінному вигляді;
  • справжнім прийнято вважати важкий мед, в якому банка ємністю літр, важить майже 1,5 кілограма (але і це невирішальний критерій для визначення, нектар вживали бджоли або цукор).

як перевірити якість натурального меду

Для довідки! Мед, який продається в супермаркеті проходить промислову обробку, а це значить, що його густина, колір, однорідність або аромат могли бути поліпшені за рахунок додавання хімічних сполук. Це робить марним дегустацію, розглядання і вивчення продукту смаковими і нюховими рецепторами. Найнадійніший спосіб визначення – тестування хімічними реакціями.

Як перевірити натуральність меду в домашніх умовах

Після того, як покупка зроблена, тестування меду – процедура дещо запізніла. Але вона не завадить, якщо необхідно лікування медом або проведення косметичних процедур в терапевтичних цілях. Доведеться пошукати натуральний продукт, але вже більш уважно. Існує кілька способів перевірити якість продукту бджільництва, розроблених на підставі знань про способи його підробки.

як відрізнити справжній мед

При покупці можна використовувати таку ознаку—якщо при розтиранні між пальцями відчуваються крупинки, а місце залишається липким–купувати мед не слід. Натуральний продукт має здатність вбиратися в шкіру без залишку. Саме ця його властивість і допомагає при проведенні косметологічних процедур.

Йодом

Тестування йодом робиться для визначення присутності в покупці крохмалю. Цей компонент додається для збільшення ваги і розрахований на тих наївних покупців, які переконані, що при перевірці на достовірність головне – тяжкість літрової банки. Для густоти ваги в мед можуть додавати не тільки крохмаль, але навіть пісок і тирсу. Але це вже непоширені речі, а ось крохмаль – цілком звичне знаряддя в руках фальсифікаторів.

як перевірити мед йодом

Не варто особливо покладатися на тяжкість, аромат або характерний запах – нерідко замість бджолиного виробу можна придбати випарений кавуновий або динний сік, сік винограду, розведений навпіл з патокою або цукровим сиропом (навіть без опосередкованої бджолиної переробки), з додаванням лимонної кислоти, щоб відбити нехарактерний запах.

Способи домашньої перевірки починаються з розчинення у воді, після чого на дні склянки не повинно бути осаду. Якщо утворилася суспензія, можна капнути пару крапель йоду.

як розпізнати справжній мед

Факт! Очікуване посиніння негайно просигналізує про присутність крохмалю чи борошна, тому що хімічна речовина вступить в реакцію з нехарактерними добавками. З натуральним продуктом такої взаємодії не відбувається.

Водою

Це простий і дієвий спосіб, що представляє собою початковий етап йодного способу. Але він не працює в тому випадку, якщо куплений мед з квітучого ріпаку, який практично не розчиняється у воді. Всі інші сорти рідини (якщо взяти в пропорції 100 мл води на 1 ст. л.), після розмішування розходяться без утворення каламутності, пластівців або суспензії. Водою, при бажанні, можна перевірити і на ринку.

як вибрати мед

Оцтом

Перевірка з допомогою оцту допомагає виявити присутність крейди, якщо після розведення у воді у склянку додати простого столового оцту, і він зашипить – значить, кислота відреагувала на присутність крейди. Тестування оцтом можна вважати позитивним на присутність фальсифікату і в тому випадку, якщо на поверхні розчину утворилася пінка або плівка.

як перевірити мед оцетом

Цікаво! Для виявлення підробки можна використовувати і нашатирний спирт. Його додають в розчин і гарненько збовтують. Зміна кольору медового сиропу на нехарактерний коричневий або бурий означає, що спритні шахраї розбовтали мед з крохмальною патокою.

Інші способи

Щоб виявити чи доданий цукор, радять підпалити клаптик паперу з невеликою кількістю продукту. Цукровий продукт загориться і запахне карамеллю, натуральний просто почне плавитися з невеликою швидкістю. Перевірити на справжність можна і чаєм, для цього буде потрібно трохи більше часу.

як визначити підробку меду

Якщо залишити на годину чашку завареного напою з розчиненим у тій же пропорції медом, підроблений склад утворює на дні підозрілий осад. Якщо доданий мед згорнувся в гарячому молоці, значить, його колір і склад видозмінювали додаванням паленого цукру.

Вважається, що черствий хліб не розмокає в натуральному складі протягом 10 хвилин. Якщо він змінив свої властивості, значить, наявність добавок – безсумнівний факт. Але ось властивість загусати – це природна особливість бджолиного продукту з великою кількістю квіткового пилку.

Якщо він зацукрований—значить, йому більше двох місяців (крім декількох сортів), але властивості від цього не змінилися. А ось якщо каламутний, дуже світлий, рідкий або з осадом–це вірні прикмети, що купувати його не слід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *