7 порад, які одного дня можуть врятувати тобі життя

Коли життя підносить неприємні сюрпризи, найчастіше трапляється напад паніки, і взяти контроль над ситуацією стає неможливо. Ще гірше, коли ти в принципі не знаєш, що робити і як себе вести при певних обставинах. Ми розповімо про декілька хитрощів, які допоможуть тобі вийти сухим з води під час несподіваних ситуацій. І навіть якщо це не допоможе тобі позбутися від паніки, ти хоча б будеш знати, як вчинити правильно.

Якщо наздогнала заметіль

Наприклад, їдеш ти на машині за місто або місто з області і потрапляєш у снігову бурю. Очевидно, що продовжити рух буде неможливо. І не потрібно нічого вигадувати — потрібно тільки чекати.
Щоб не спалити все паливо, машина не повинна бути заведена постійно. Невідомо, скільки триватиме буря, і, можливо, доведеться чекати службу порятунку. Заплави автомобіль раз в годину і прогрівай салон мінімум 10 хвилин. Періодично потрібно очищати вихлопну трубу від забитого в неї снігу. Щоб хлопці зі служби порятунку мали чіткий орієнтир, включи світло в салоні автомобіля. Саме світло в салоні, не фари. Акумулятор посадиш.

Якщо спалахнуло масло на сковороді

Всі знають, що вогонь і вода — вороги. Вода і гаряче масло — теж. Але як ми і говорили, піддавшись паніці, люди приймають неправильні рішення. Тому можливо все. Крім гасіння водою не можна використовувати поширений лайфхак з засипанням сковороди содою. Так роблять багато людей, і пожежа посилюється, розкидаючи іскри по всій кухні. Єдиним правильним рішенням буде накрити сковороду кришкою. Тоді через брак припливу кисню вогонь швидко згасне.

Якщо в будинку грабіжник

Якщо ти не володієш навичками самооборони — не варто намагатися повторити те, що бачив у кіно. Найкращим варіантом у такій ситуації буде сховатися і викликати поліцію. Якщо ж у тебе немає можливості сховатися від очей зловмисника, біжи на кухню — там у тебе буде перевага. Ти знаєш, де зберігаються ріжучі предмети, а грабіжник — ні. Але знову ж таки, користуватися ними потрібно вміти — в іншому випадку цю зброю застосують проти тебе самого. Загалом, ховатися або тікати на кухню. Ну а якщо ти можеш вирубати будь-якого, озброєного чи ні, то просто посміхнися, читаючи цей пункт.

Якщо опинився в машині потопаючій

У кіно все вміло і з легкістю розбивають вікна автомобіля і вибираються з нього. Однак подолати тиск води практично неможливо. Якщо у тебе під рукою виявиться, наприклад, вогнегасник — можна, звичайно, спробувати. Але краще не витрачати сили і час на подібні трюки. Першим ділом потрібно відстебнути ремінь безпеки і опустити скло за допомогою склопідіймача.

Звичайно, перш ніж опускати його, потрібно набрати в легені якомога більше повітря і спробувати вилізти через вікно. Взагалі, як тільки машина впала у воду, потрібно реагувати миттєво. Поки скла ще не пішли під воду повністю, опускай склопідйомник відразу, і вигадувати нічого не доведеться. Якщо не встиг розбити скло нічим — почекай, поки вода заповнить салон, щоб зрівнявся тиск всередині і зовні авто, зроби глибокий вдих і спробуй відкрити двері.

Якщо не вдається зупинити кровотечу з носа

По-перше, не треба робити так, як вчили в садку чи школі, — закидати голову. Цим ти можеш викликати блювоту, що ускладнить стан. А найгірше, є шанс, що ти захлибнешся кров’ю. Крім цього, через закидання голови підвищується як звичайне, так і внутрішньочерепний тиск і погіршується венозний відтік. Всі ці умови посилюють кровотечу.

Якщо це сталося на вулиці, потрібно звернутися до когось за допомогою, щоб викликали швидку допомогу. Не соромтеся запитати у перехожих дівчат тампон. Вони відмінно вбирають вологу і допоможуть затиснути ушкоджену судину. В якості альтернативи це можуть бути згорнуті ватяні диски або звичайна вата. Здавалося б, кров йде носом — з ким не буває. Насправді це небезпечно.

Якщо напали у ліфті

І знову згадуємо: не варто будувати з себе героя бойовика. Можеш дати відсіч — молодець. Якщо ж ти запанікував і в принципі не вмієш битися (та й мало — озброєний нападник), постарайся, минаючи зловмисника, дотягнутися до панелі з кнопками і натиснути якомога більше їх. Це дезорієнтує противника. Ліфт буде постійно зупинятися, і, на твоє щастя, в ліфтовій можуть виявитися сусіди. Таку поведінку як мінімум зіб’є з пантелику зловмисника.

Бонус. Правило безпеки на сходах, про яке ніхто не пам’ятає

Піднімаючись або спускаючись по сходах, ніколи не тримай руки в кишенях. Чому? Тому що під час падіння ти не встигнеш їх дістати. Коли руки вільні, вони можуть здорово допомогти (сподіваємося, ти розумієш яким чином). У випадку, якщо ти все-таки чхати хотів на це правило, постарайся згрупуватися і захистити голову, щоб уникнути небезпечних травм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *