Багатий тато, бідний тато

Багатий тато, бідний тато

«Багатий тато, бідний тато» – це книга, що стала світовим бестселером. Будучи опублікованою в 1997 році, вона була перекладена на більш ніж 5 мов світу в 109 країнах.

Всього копій книги «Багатий тато, бідний тато» було продано понад 32 млн. Цікавий факт, що ця робота більше шести років перебувала в списку бестселерів New York Times.

У книзі «Багатий тато, бідний тато» розповідається про те, чому вчать дітей багаті батьки, і чого не вчать бідні.

Автори книги, Роберт Кійосакі і Шерон Лектер, заявляють, що в школах дітей не навчають влаштуванню фінансової системи. Їм не дають знань щодо того, як заробляти кошти і робити так, щоб вони приносили прибуток. Замість цього дітей вчать, як працювати заради грошей.

У світі існують певні закони грошей, які дотримуються багатими людьми, а також правила, яких дотримуються інші 95% населення. Саме ці 95% людей вивчають і виконують всі закони і принципи, отримані в навчальних закладах.

З цього випливає, що дітям недостатньо говорити, щоб вони добре вчилися і підшукували відповідну професію. Навпаки, дитині необхідно давати інше утворення, що сьогоднішня освітня система дати не може.

Викладачі не в силах навчити дітей того, як стати багатими. Та й як можуть учні прислухатися до порад учителів, які самі ведуть досить скромне життя. Лейтмотивом книги Кійосакі виступає досить проста і зрозуміла теза: бідний тато ніколи не зможе навчити дитини того, чого може навчити багатий.

Книга «Багатий тато, бідний тато» відкриває секрети того, яким чином можна знайти вихід з даної ситуації. Вона змінить ваше мислення і допоможе стати фінансово незалежним і грамотною людиною.

Про Роберта Кійосакі

Роберт Кійосакі – американський підприємець японського походження, великий інвестор, мотиваційний оратор і письменник. З-під його пера вийшло близько 30 книг, найбільшу популярність з яких отримав працю «Багатий тато, бідний тато».

Роберт Кійосакі
Роберт Кійосакі

Крім цього Роберт регулярно проводить семінари на теми інвестування, розвитку бізнесу та саморозвитку. Також він є автором ряду відеоігор, спрямованих на вивчення фінансових схем і закономірностей.

Сьогодні Кійосакі відвідує різні країни світу, збираючи в залах аншлаги. Люди із задоволенням слухають його семінари, на яких навчаються секретів успішного ведення бізнесу. Після таких лекцій багато починають по-іншому дивитися не тільки на роботу, але і на особисте життя.

Про Шерон Лектер

Шерон Лектер – бізнесвумен, бухгалтер, мотиваційний спікер, інвестор, філантроп, педагог і письменник. Вона є співавтором книги «Багатий тато, бідний тато».

Короткий зміст книги «Багатий тато, бідний тато»

Головними тезами книги, на які звертають увагу читачів Кійосакі та Лектер, є:

 • важливість фінансової грамотності (фінансової освіти);
 • фінансова незалежність;
 • створення матеріальних цінностей, за допомогою інвестування в активи;
 • інвестування в нерухомість;
 • створення і розвиток бізнесу;
 • підвищення фінансового інтелекту.

У книзі «Багатий тато, бідний тато» міститься безліч притч взятих з життя авторів.

Введення

Батьки вчать своїх дітей, щоб ті добре вчилися і прагнули отримувати високі оцінки. Бажаючи дати своїй дитині все найкраще, вони не враховують того, що в багато чому їх настанови марні.

В школі та інших навчальних закладах вже давно не навчають дітей, як стати фінансово незалежними людьми. Крім цього, в більшості випадків батьки не можуть підготувати дітей до дорослого життя, оскільки самі не знають, як досягти фінансового благополуччя.

Багатий Тато, Бідний Тато

Роберт Кійосакі розповідає, що сам він народився в небагатій родині, але у нього було відразу 2 тата. Першим з них був його рідний батько, який був освіченою і шанованою людиною. І хоча йому вдалося добитися великих успіхів на службі, він не зміг отримати фінансову незалежність.

Другим папою був батько близького друга Кійосакі. Він керував фінансовою імперією і був економічно грамотним, проникливою і мудрою людиною.

Причина везіння одного і невдачі другого полягала в образі їх мислення.

Якщо хочеш стати багатим – не працюй за гроші

Перше, на що звернув увагу Роберт, було те, що бідні люди зазвичай надходять наступним чином:

 • якщо їм не вистачає зарплати, вони вимагають її підвищення або звільняються, щоб підшукати більш оплачувану роботу.
 • інша частина бідних людей воліють триматися за своє місце, боячись втратити те, що мають.

Кійосакі стверджує, що жадібність і страх заганяють людей у пастку – нескінченну роботу за гроші. У той час як заможні люди не працюють за гроші.

У них відсутня жадібність і страх, що набагато важливіше високої заробітної плати. Завдяки цьому такі люди можуть знайти для себе інші способи заробітку.

Чому важлива фінансова освіта

Тата й мами повинні навчати своїх дітей фінансової грамотності з малих років, щоб вони могли вміло розпоряджатися грошовими коштами.

Для збільшення свого фінансового інтелекту (IQ), автори книги «Багатий тато, бідний тато» рекомендують дотримуватися наступних принципів:

 • вивчати бухгалтерський облік для розуміння основних правил бізнесу;
 • навчатися інвестування, розвиваючи і тренуючи свій потенціал;
 • вивчати ринок, щоб знати особливості попиту і пропозиції;
 • знати права і закони, щоб не допускати помилок.

Підвищення фінансового IQ дозволяє не відчувати страху перед можливими перешкодами, а також знаходити більш вигідні рішення у важких економічних питаннях. Подібний інтелект допомагає ефективно розбиратися в ризиках і досягати поставлених цілей.

Вивчайте рух фінансових потоків і купуйте активи

Головний принцип успіху в книзі «Багатий тато, бідний тато» виглядає наступним чином:

Якщо ви хочете бути багатим, потрібно купувати активи – те, що може приносити прибуток. Під активами Кійосакі увазі який-небудь бізнес, нерухомість, цінні папери і т. д.

Варто відзначити цікаву закономірність. Виявляється, зі збільшенням доходів бідні люди починають збільшувати свої витрати. При цьому витрати йдуть на пасиви – машину, техніку, косметику, гаджети та інші речі.

Багаті ж люди, навпаки, намагаються максимально знизити витрати і пасиви. Їх основним джерелом доходу є активи, за рахунок яких вони живуть, а не зарплата.

Саме це є їх успішної формулою фінансової незалежності.

Почніть працювати на себе

Більшість людей працюють на державу або приватних підприємців. Однак якщо ви хочете стати багатими, вам слід працювати тільки на себе.

Спочатку ви повинні визначити ту область, яка вам найбільш цікава. Потім потрібно провести межу між роботою і бізнесом, якщо ви не плануєте кидати професію.

Прагніть постійно підвищувати власну фінансову грамотність і вчитися оптимізувати податкові витрати. Наприклад, ви знаєте, хто і як платить податки?

Багаті люди мають високий інтелект і владу, в результаті чого вони можуть знаходити виходи з різних ситуацій з найменшими витратами. Таким чином, багаті платять найменшу кількість податків, у той час як звичайні люди, для яких, по суті, і була розроблена податкова система, платять їх все більше.

Отже, вам потрібно задіяти своє фінансове IQ, і перебуваючи в рамках закону, знижувати податкові витрати. Тобто потрібно діяти так, як багаті люди. Якщо ви не володієте достатніми знаннями, то в такому випадку розумно проконсультуватися з фахівцями.

Досвід важливіше стабільності

В книзі говориться, що благополуччя багатого тата криється у його різносторонності. Кійосакі радить не боятися змінювати місце роботи, збільшувати свій кругозір і спеціалізацію.

Наприклад, навіть поетові потрібно освоїти інші професії або навички, які дозволять йому презентувати і продавати свою інтелектуальну власність.

Таким чином, освоївши одну професію, людині не варто зупинятися на досягнутому результаті. Він повинен намагатися навчатися новим навичкам у невідомих йому областях.

Автори книги «Багатий тато, бідний тато» рекомендують навчатися фінансової грамотності, управління часом, людьми і самим собою.

Висновок

У даній статті ми розглянули лише головні особливості книги Кійосакі «Багатий тато, бідний тато». Тому радимо вам обов’язково прочитати її самостійно, і виписати головні, на ваш погляд, моменти.

Пам’ятайте, що навіть якщо ви не досягнете таких висот, як Білл Гейтс або Стів Джобс, знання з книги «Багатий тато, бідний тато» можуть круто змінити ваше мислення і погляд на життя.

В кінці рекомендуємо звернути ще на одну супер популярну книгу, яка увійшла у двадцятку найбільших книг по бізнесу 20 століття. Це «7 навичок високоефективних людей» Стівена Кові.

Якщо вам сподобався огляд книги Роберта Кийосаки «Багатий тато, бідний тато» – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо вам подобається розвиток особистості – підписуйтесь на сайт. З нами завжди цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *