Цікаві факти з життя Кутузова

Цікаві факти з життя Кутузова

Цікаві факти з життя Кутузова покажуть вам, наскільки великим і сміливим був цей чоловік. Він вніс значний внесок у перемогу Росії над Францією у Вітчизняній війні 1812 року.

Михайло Іларіонович був геніальним стратегом і тактиком, завдяки чому його поважали всі супротивники, а вороги тремтіли перед ним. Невипадково він входить в число найбільш великих російських полководців.

Далі ми розглянемо найцікавіші факти з життя Кутузова

13 цікавих фактів про Кутузова

 1. Михайло Кутузов був першим повним кавалером ордена Святого Георгія.
 2. Багато хто впевнені в тому, що він був сліпий на одне око, а то і зовсім його позбавлений, але це не так. Кутузов дійсно отримав серйозне поранення, під час якого куля пробила його праву скроню і вийшла у лівого ока. Тим не менш, це ніяк не вплинуло на зір полководця.
 3. Цікаво, що всупереч загальній думці, Кутузов ніколи не носив чорну пов’язку на оці.
 4. Оскільки Михайло народився в заможній сім’ї, він отримав прекрасне початкова освіта у себе вдома.
 5. В юності Кутузов навчався в артилерійської та інженерної школах, які успішно закінчив.
 6. Цікавий факт, що Михайло Кутузов добре спілкувався англійською, шведською, турецькою, французькою, німецькою і російською мовами.
 7. Французька письменниця Жермена де Сталь зазначала, що російський фельдмаршал розмовляв французькою краще, ніж Наполеон Бонапарт. Варто зазначити, що останній був родом з Корсики, де в основному спілкувалися на італійському.
 8. Вельми цікаво, що Кутузов був останньою людиною, з яким провели свій останній день такі державні діячі, як Катерина 2 і Павло 1 (що опинився на троні відразу після смерті великої імператриці).
 9. Протягом довгого часу Кутузов був послом у Туреччині, де зміг досягти великих успіхів. У 1811 р. він підписав з турками вигідний для Росії мирний договір.
 10. Цікавий факт, що Наполеон називав Михайла Кутузова «старим лисом Півночі», відзначаючи його хитрість і обережність.
 11. Найбільша поразка в своїй кар’єрі фельдмаршал зазнав у 1805 р. під Аустерліцем під час битви з Наполеоном. Тим не менш, пізніше російський імператор Олександр 1 публічно визнав свою провину за програш у битві.
 12. Чи Знали ви про те, що переслідуючи Наполеона Бонапарта, Кутузов так і не дійшов до Парижа? Під час дороги він сильно застудився і невдовзі помер. Після цього тіло великого полководця було забальзамовано і відправлено до Петербурга.
 13. Коли після перемоги над французами в легендарному Бородінській битві, армія Олександра 1 пішла війною на Францію, Кутузов наказав не допускати ніяких безчинств на території супротивника. Воїни зобов’язувалися не завдавати ніякої шкоди мирним громадянам. Завдяки цьому російський воєначальник здобув велику славу у французів.

Це були найцікавіші факти з життя Кутузова. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі k.,bnt цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *