Навіщо потрібні таргани

Навіщо потрібні таргани?

Навіщо потрібні таргани? Очевидно, цим питанням хоч раз задавався кожен з нас. При вигляді цих комах у багатьох в буквальному сенсі починається паніка. Кожна господиня робить все можливе, щоб позбутися від цих «чудовиськ».

Далі ми розглянемо не тільки те, навіщо потрібні таргани, але і до яких негативних наслідків може привести їх повне зникнення.

Любителям тваринного світу і природи буде цікаво.

До речі, зверніть увагу на статтю про те, як позбутися від тарганів.

Навіщо потрібні таргани

Роль тарганів у природі

Ви напевно не раз чули, що у природі немає нічого зайвого. І дійсно, всі істоти на нашій планеті, відіграють важливу роль в екосистемі.

Знищення якої-небудь тварини, птахи, комахи або морської істоти може призвести до серйозних наслідків. Те ж саме стосується і тарганів.

Для чого потрібні таргани

Чи Знали ви про те, що в світі існує близько 7500 видів таракановых? Багато хто з них служать їжею для земноводних, птахів, і навіть людини. Тому якщо подивитися на цих комах з іншого ракурсу, то питання «Навіщо потрібні таргани» відпаде сам собою.

Згідно думку сучасних вчених, винищення прусаків і тарганів може негативно позначитися на способі життя близько 10 000 видів тварин, гризунів, рептилій і птахів.

При цьому варто враховувати, що деякі істоти (наприклад, смарагдові тарганячі оси) просто не зможуть вижити і припинять своє існування.

Таргани, що живуть в дикій місцевості, поїдають рослинні і тваринні рештки. Виявляється, що розкладаються останки виділяють азот. І коли комахи вживають їх в їжу, вони разом з калом вносять його в грунт.

Дослідники стверджують, що якщо грунт буде відчувати брак азоту, то це завдасть непоправної шкоди рослинності і, як наслідок, тваринам.

Цікавий факт, що з усіх представників таракановых, тільки 1% мешкає в житлах людей і завдає їм шкоди. Проте в цілому вони є дуже важливою ланкою в екосистемі.

Тарган як харчовий ресурс

У деяких державах таргани є справжніми ласощами. Цікаво, що в них міститься в 3 рази більше білка, ніж у курячому м’ясі. Останнім часом у країнах Європи стало з’являтися все більше закладів, де відвідувачі можуть побачити в меню страви з тарганів.

Наприклад, в Англії у ресторанах часто замовляють мадагаскарських тарганів, засмажених в маслі і приправлених часником і перцем. Кажуть, що на смак вони чимось нагадують бекон.

таргани цікаві факти

У Китаї існує безліч ферм, де розводять тарганів. Їх не тільки розвозять по різних кафе і ресторанів, але також і консервують. Комахи є справжнім делікатесом в таких країнах, як Таїланд, Камбоджа, В’єтнам і деяких державах Південної Америки.

З цього випливає, що, принаймні, в даних регіонах у людей не виникає питання щодо того, навіщо потрібні таргани.

Цікавий факт

Дієтологи радять людям, охочим схуднути, вживати в їжу паштет з тарганів. У його складі міститься велика кількість білка, в той час як жири відсутні.

Ліки з тарганів

Станом на сьогодні в Китаї активно займаються розведенням «кукарачей», яких використовують у фармацевтиці.

З них виготовляється спеціальний порошок для лікування гепатиту, опіків і хвороб серця.

Крім цього, з тарганів виробляють дешевий протеїн і амінокислоти. 1 кг комах коштує близько $16, унаслідок чого середній щорічний дохід від тараканьей ферми становить $20-30 тис.

В Америці порошок на основі комах використовується для годування акваріумних рибок. А ось в Росії з чорних тарганів роблять цілющу настоянку. Її застосовують при хворобах нирок, туберкульозі, плевриті, бронхіті, і навіть для лікування онкологічних захворювань.

Цікавий факт, що не так давно в європейських аптеках препарат продавався «Пульвистаракане». Лікарі виписували його пацієнтам, страждаючим захворюваннями легень і серця.

Ямайські цілителі лікують рак і хвороби шкіри пастою, зробленої з тарганів. А коли потрібно позбутися від глистів, народні знахарі готують комах разом з цукром.

Таргани від водянки

Існує старовинний рецепт настоянки від водянки, який виглядає наступним чином:

  • взяти 1 золотник стертих у порошок чорних тарганів (4-5 м);
  • залити даний порошок 400 мл горілки і настоювати в теплі 3 діб;
  • пити настоянку по чверті ложки 3 рази на день.

Розведення декоративних комах

Ми з’ясували, навіщо потрібні таргани в природі, однак для чого їх розводять вдома? Найчастіше займаються розведенням мадагаскарських тарганів, які, до речі, є найбільшими у світі.

Вони невибагливі в їжі і можуть жити в тераріумах. Їх середня довжина становить 60-70 мм.

Як правило, комахи служать їжею для рептилій, павуків-птахоїдів, сколопендр і інших істот. Цікаво, що попелястих тарганів згодовують тваринам з хворою печінкою, як нежирний дієтичний продукт.

У давнину тарганів розводили для азартних ігор. Можливо вам доводилося чути про тарганів бігах, які користувалися великою популярністю в Римській імперії, Єгипті, Туреччині та інших країнах.

Бігові таргани

Якийсь курд Шахін Фесах мав тарганячу ферму, на якій проживало близько півмільйона бігових тарганів. На цьому він заробив чималі статки, однак пізніше про його підпільний бізнес дізналися журналісти.

Нещодавно американські фахівці запропонували використовувати тарганів у рятувальних операціях. До їх панцира прикріплювали мікрочіп, датчики і мікрофони.

Завдяки своїм малим габаритам і хорошим швидкісними даними, таргани могли проникати у важкодоступні місця.

Завдяки цьому рятувальники дізнавалися, де під завалами знаходяться люди, і навіть могли визначити їх самопочуття.

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам відповісти на питання про те, навіщо потрібні таргани, і яку важливу роль вони відіграють у житті рослин, тварин і людей. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах та підписуйтесь на сайт interesnyefakty.org.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *