Банан – це ягода

Банан – це ягода, а не фрукт або овоч, як думають багато хто. У цій статті ми розглянемо ряд факторів, які дозволяють вважати цей плід саме ягодою. Завдяки цьому ви зрозумієте, що з якоїсь причини ботаніки прийняли таке цікаве рішення.

У чому різниця між фруктами і ягодами?

Мало кому відомо про те, що всі плоди розділені на 2 категорії – сухі і м’ясисті. До першої категорії відносяться горіхи, жолуді, кокоси і т. д., тоді як до другої – груші, черешні, банани і багато інших.

У свою чергу м’ясисті плоди поділяються на прості, множинні і супліддя. Так от ягоди являють собою прості м’ясисті фрукти. Тому з ботанічної точки зору ягоди вважаються фруктами, але не всі фрукти є ягодами.

Банан потрапляє під категорію, що визначає частиною рослини, яка при розвитку перетворюється в плід. Приміром, одні фрукти з’являються із квітів з одним яєчником, тоді як інші мають більше одного яєчника.

Крім цього, існує ще ряд важливих класифікацій, що допомагають зрозуміти, чи є плід ягодою, фруктом або овочем.

Щоб називатися ягодою, плід повинен виростати тільки з одного яєчника, маючи зазвичай м’яку шкірку (экзокарп) і м’ясисту внутрішність (мезокарп), а також одне або більше насіння. Банан відповідають всім перерахованим вимогам, внаслідок чого його можна по праву назвати ягодою.

Банани не вважаються ягодами

В уявленні багатьох людей ягоди не можуть бути більшими. З цієї причини їм важко повірити в те, що банан є ягодою. Це і не дивно, оскільки в літературі, пресі і по телебаченню банан називають фруктом.

Ще більшу плутанину викликає той факт, що ботаніки також іноді не згодні з точної класифікації певних фруктів. Внаслідок цього слово «фрукт» застосовується для визначення більшості плодів, включаючи банани.

Інші плоди, які також є ягодами

Банан є далеко не єдиним «фруктом», які підпадають під класифікацію ягоди. З точки зору ботаніки, ягодами також вважаються:

  • помідор
  • кавун
  • ківі
  • авокадо
  • баклажан

Як і банани, всі вищевказані плоди виростають із квітів з одним яєчником, мають м’ясисту внутрішність і містять одне і більше насіння.

У висновку хочеться нагадати, що ягоди допускається називати фруктами, але не – овочами.

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам зрозуміти чому банан є ягодою. Якщо вам сподобалася ця стаття, – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *