Болить грудна клітка посередині у жінок: причини і лікування

У жінок може бути безліч причин, щоб відчути, як болить грудна клітка посередині. У цій області розташовані органи дихання, стравохід і серце. Хребет і ребра також можуть провокувати біль у грудині. І, звичайно ж, не варто забувати про специфіку роботи молочних залоз, які найчастіше викликають неприємний симптом.

Коли звертатися до лікаря?

Якщо у жінки болить грудна клітка посередині, то причини можна характеризувати, як фізіологічні або патологічні. У першу категорію потрапляють ті симптоми, які є наслідком природних процесів в організмі. Вони можуть бути неприємними, але небезпеки для життя і здоров’я не несуть.

Патологічна біль – сигнал організму про наявність захворювання. У цьому випадку ступінь небезпеки для здоров’я зможе визначити тільки лікар. Тому важливо навчитися розрізняти види болю, щоб самостійно визначити їх причину і, по можливості усунути не виходячи з дому.

Чому болить у грудній клітці посередині

Але при будь–яких сумнівах краще не відкладати відвідування лікаря. Больовий синдром – частий ознака серцево–судинних і онкологічних захворювань. Рання діагностика цих патологій допомагає з мінімальним збитком для здоров’я і гаманця вилікувати пацієнта.

Масталгія і вагітність

Найбільш часто причиною того, що у жінки болить грудна клітка посередині є помилка у виборі нижньої білизни. Бюстгальтери невідповідного розміру, чинять тиск на молочні залози, порушують нормальне кровопостачання тканин. Так і виникає біль. На жаль жінок, яких природа обдарувала великим розміром грудей, у них такі симптоми можуть виникати і при носінні білизни адекватного розміру.

Ще однією поширеною причиною появи болю в грудях стає масталгія. Це поширений симптом передменструального синдрому. В цьому випадку організм жінки, «сподіваючись» на вагітність, починає попередню підготовку.

Для молочних залоз це виливається в:

 • набрякання;
 • поява вузликів;
 • біль супроводжується печінням.
Причини болю в області грудної клітини

Подібні симптоми розвиваються протягом тижня перед кожними місячними і повністю зникають після закінчення менструації. Ще однією важливою відмінністю від патологічних процесів є те, що обов’язково зачіпаються обидві молочні залози.

Аналогічний прояв симптомів можливо і при більш рідкісній події – вагітності. Але в цьому випадку процес стає більш тривалим і супроводжується затримкою місячних. Це одна з ознак зародження нового життя в організмі жінки. В цьому випадку краще перестрахуватися і придбати тест у будь–якій аптеці, щоб вчасно стати на облік в жіночу консультацію і попередити багато небезпеки виношуванню плоду.

Легені

Інша поширена причина того, що у жінки болить грудна клітка посередині – патології дихальної системи.

Вони досить різноманітні:

 • бронхіт і трахеїт;
 • плеврит та пневмонія;
 • коклюш;
 • туберкульоз;
 • гельмінтози;
 • рак.

Будь–які патології роботи дихальної системи практично завжди супроводжуються утрудненням дихання з появою хрипів і свисток. Біль зазвичай розвивається багато пізніше, як наслідок тиску мокротиння, ексудату, пухлин або паразитів на тканини.

Плеврит та пневмонія викликають біль в області грудної клітини

Також її може викликати навантаження, обумовлене багатоденним сильним кашлем або кровохарканням. Тому визначити необхідність відвідування лікаря досить просто.

ШКТ

Незважаючи на суттєві відмінності, жінки часто плутають шлунок із серцем, коли намагаються самостійно діагностувати причину болю в грудях. Як результат, переляканий пацієнт вже в лікарні дізнається, що у нього серйозні проблеми з травленням, які також вимагають відповідного лікування.

Відрізнити хвороби шлунково–кишкового тракту, як причину болю за грудиною можна за наступними супутніми ознаками:

 • печія і печіння в горлі;
 • важкість при ковтанні;
 • нудота або блювота;
 • біль у верхній частині живота.

Більш точну самодіагностику можна провести, якщо простежити час появи болю. При виразці шлунок не переносить голоду. При гастриті симптоми розвиваються відразу після прийому їжі. Дванадцятипала кишка, як «терпляча», відгукується болем через годину після щільного обіду.

Біль і печіння в області грудної клітини

Аналогічна сукупність ознак може виникнути і без патологій. Так на прийом їжі реагує організм вагітної жінки. Симптоми в цьому випадку з’являються з–за тиску плоду на внутрішні органи.

Серце і судини

Одна з найбільш небезпечних категорій причин того, що у жінки болить посередині грудної клітини – патології серцево–судинної системи. Найчастіше больовий синдром є супутником гіпертонічної хвороби або серцевої недостатності.

Але перш ніж лякатися, важливо пам’ятати, що біль – не єдиний симптом. Неприємні відчуття також повинні виявлятися через:

 1. Погіршення роботи організму. Проблеми з серцем і судинами провокують погіршення працездатності, слабкість і блідість шкіри. При цьому фізичні навантаження і стрес часто провокують загострення.
 2. Почастішання пульсу. Намагаючись впоратися з навантаженням, серце працює дуже швидко, що легко відчути. З–за цього виникає печіння і біль в легенях, які перестають справлятися з посиленим газообміном.
 3. Неврологічні реакції. Загострення проблем з серцево–судинною системою проявляється через тривогу та сплутаність свідомості. Людина рясно потіє і відчуває сильний головний біль.

При появі навіть частини цих симптомів краще звернутися до лікаря.

ОДС

Хребет також може «подарувати» жінці біль у грудях. У цьому випадку вона виникає як наслідок викривлення або остеохондрозу. На сколіоз частіше реагують ребра, з–за чого починає колоти в боці.

При перших симптомах болю в області грудної клітини звертайтеся до лікаря

Остеохондроз небезпечний тим, що може призвести до защемлення нерва. У цьому випадку жінка легко може сплутати сильний біль в грудному відділі з серцевим нападом. Відмінність проявиться через печіння в спині. Також буде специфічна біль при спробі натискання на плечі.

Проблеми з хребтом рідко загрожують життю, але вони здатні істотно обмежити людину на довгі роки. Тому не варто халатно ставитися до здоров’я свого скелета, щоб згодом не виявитися прикутою до ліжка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *