Чи є коронавірус в Казахстані в 2020 році

ВООЗ визнала спалах вірусу, що викликає ускладнену пневмонію, надзвичайною ситуацією. Випадки захворювання швидко поширюються по світу. В останніх новинах телеканалу «СВІТ 24» пройшло повідомлення про те, що коронавірус досяг Казахстану.

Казахстан готується до епідемії

За останніми даними, 54 людини надійшли в стаціонарні установи Казахстану. З них 16 виявилися не інфіковані і незабаром були виписані. У 38 осіб підозри на коронавірус були підтверджені.

Хворі приймають лікування в особливих умовах стаціонару під наглядом фахівців. На даний момент загиблих немає. Міністр охорони здоров’я Республіки Казахстан Елжан Биртанов повідомив про вжиті заходи щодо купіруванню поширення коронавіруса:

 • були закуплені п’ять мільйонів захисних масок;
 • з бюджету виділено чотири мільйони доларів для придбання медичних препаратів;
 • проводиться спеціальне навчання персоналу;
 • організований резерв з 4500 ліжок в інфекційних відділеннях.

Прикордонні служби відстежують прибули з Китаю громадян. Всіх їх беруть під особливий контроль. Міністр охорони здоров’я Казахстану закликав усіх прибулих з КНР протягом останніх 14 днів відвідати поліклініку, щоб зареєструватися і повідомити про стан свого здоров’я, що вбереже від зараження членів їх сімей і оточуючих людей.

В даний час в Китаї знаходяться 1300 громадян Казахстану, з яких 680 осіб – туристи, відпочиваючі на острові Хайнань. У місті Ухань – 98 студентів. З-за карантину може їх евакуація, але в цьому напрямку проводиться робота на дипломатичному рівні.

Після погоджень та отримання спеціального дозволу в Ухань буде відправлений призначений для цього борт, щоб доставити людей на батьківщину. По приїзду в Казахстан всі громадяни будуть розміщені на 14 днів в карантин.

Між Казахстаном і китайським містом Урукчи курсує два потяги, рух яких мають намір призупинити обидві сторони, щоб блокувати проникнення вірусу в Казахстан.

Світ бореться з епідемією

Відомо, що Єврокомісія буде виділено 10 мільйонів євро на дослідження коронавіруса і підвищення ефективності в догляді за хворими, інфікованими їм. Світ об’єднався перед лицем страшної загрози.

США запропонували свою допомогу в боротьбі з інфекцією, але відповіді з Китаю ще не надійшло. В країні зафіксовані вже 11 випадків захворювання. Китайський епідеміолог і пульмонолог, виявив коронавірус, Чжун Наньшань прогнозує спад епідемічного порогу в найближчі тижні, але поки він не досяг свого піку.

У Китаї кількість хворих на ранок 4 лютого склало 20 438 осіб. Кількість загиблих зросла до 425 випадків. Рівень смертності в Китаї становить 2,1%.

Член ради експертів з інфекційних захворювань Держкомітету з охорони здоров’я КНР Цзян Жунмэн звернув увагу на виживання вірусу на гладких поверхнях протягом тривалого часу (близько двох годин). А також зростаючу до декількох днів виживаність при наявності відповідної температури і вологості.

Температура 20 градусів і вологість 40% подовжують життя коронавіруса до п’яти днів. Потрапляючи на предмети разом з частинками слини, вірус стає вогнищем зараження.

Смертоносний вірус отримав поширення вже в 26 країнах світу. Загальна кількість заражених за межами Китаю виявлено у 182 випадках.

Сумна статистика:

 1. Китай — хворих — 20438, загиблих — 425 осіб.
 2. Японія — 20, загиблих немає.
 3. Таїланд -19, загиблих немає.
 4. Сінгапур — 18, загиблих немає.
 5. Південна Корея — 15, загиблих немає.
 6. Гонконг — 15, 4 лютого зареєстровано один загиблий.
 7. Австралія -12, загиблих немає.
 8. США — 11, загиблих немає.
 9. Німеччина — 10, загиблих немає.
 10. Тайвань — 10, загиблих немає.
 11. В’єтнам — 8, загиблих немає
 12. Малайзія — 8, загиблих немає.
 13. Макао — 8, загиблих немає.
 14. Франція — 6, загиблих немає.
 15. ОАЕ — 5, загиблих немає.
 16. Канада — 4, загиблих немає.
 17. Індія — 3, загиблих немає.
 18. Філіппіни — 2, загиблих немає.
 19. Італія — 2, загиблих немає.
 20. Англія — 2, загиблих немає.
 21. Росія — 2, загиблих немає.
 22. Непал — 1, загиблих немає.
 23. Камбоджа — 1, загиблих немає.
 24. Шрі-Ланка — 1, загиблих немає.
 25. Фінляндія — 1, загиблих немає.
 26. Іспанія — 1, загиблих немає.
 27. Швеція -1, загиблих немає.

Таким чином, Казахстан прийняв всі міри захисту на шляху поширення особливо небезпечної інфекції для її усунення і захисту громадян. Число хворих на ранок 3 лютого - 38, загиблих немає.

Всі держави світу прийняли безпрецендентні заходи щодо захисту своїх громадян, закриваючи кордони і припиняючи авіаційне і залізничне сполучення з Китаєм. Причина в тому, що до появи діючої вакцини сьогодні найефективнішим методом захисту від коронавіруса залишається ізоляція.

Підводячи підсумки

 1. З-за швидкості поширення коронавіруса і кількості летальних випадків ВООЗ визнала епідемію надзвичайною ситуацією.
 2. Вірус 2019-nCoV стрімко поширюється по світу. У Казахстані є перші хворі, республіка готується до епідемії.
 3. Міф про расової вибірковості коронавіруса спростовано поширенням інфекції по всьому світу.
 4. Кількість загиблих на ранок 4 лютого збільшилася до 425, заразилися вже 20 438, і це число постійно зростає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *