Чим корисна журавлина для жінок

Журавлина має численними лікувальними властивостями і поживною цінністю, тому знайшла широке застосування не тільки на кухні. Зв’язок між вживанням журавлини та інфекціями сечовивідних шляхів вперше була продемонстрована в 1840 році.

Корисні властивості

Сучасні наукові дослідження одностайно підтверджують, що корисні властивості журавлини і протипоказання для жінок заслуговують окремої уваги. Вона володіє антибактеріальними та протигрибковими властивостями, завдяки чому вона ефективна, в тому числі в боротьбі з інфекціями сечового міхура, деякими шкірними захворюваннями і виразкою шлунку.

Журавлина має численними цілющими властивостями, які відомі давно. Народна медицина рекомендує використовувати журавлину при застуді, стенокардії, ревматичних захворюваннях, проблемах з сечовим міхуром, патології шлунка, кишечника та підшлункової залози, а також при авітамінозах і втоми.

Важливо відзначити, що сьогодні багато ліків створені на основі журавлини. Високогірні торфовища є природним середовищем існування рослини. Болота іноді перетворюються в зарості журавлини.

журавлина фото

Корисні властивості журавлини для жінок пояснюються її складом. Протипоказання і можливі несприятливі ефекти від використання мінімальні. Це специфічне середовище існування призводить до того, що плоди журавлини накопичують у високих концентраціях речовини з винятковими корисними для здоров’я властивостями. Мова йде про проантоціанідіни, які:

  • захищають печінку;
  • знижують рівень цукру в крові;
  • збільшують силу скорочення міокарда.

Тим не менш, благотворний вплив журавлини на сечовивідні шляхи найбільш відомі. На додаток до асептичних журавлина також має поживні властивості. Вона являє собою багате джерело вітамінів А, С і Ст. Свіжі ягоди містять більшість поживних речовин. У них практично немає протипоказань.

Щоб корисні властивості журавлини для жінок проявилися у всій красі, треба збирати їх в правильний час. До цього процесу можна приступати з жовтня по січень.

Щільно упакувавши їх у пакети, ви можете зберігати ягоди в холодильнику до трьох місяців. Висушені, вони зберігають свої властивості протягом декількох років. Журавлина також переносить високі температури. До термічної обробки немає протипоказань. Корисні властивості журавлини для жінок не втрачають актуальності, оскільки вона не руйнує в ній містяться антибактерицидні з’єднання.

Лікувальні властивості

Журавлина ефективна при інфекціях сечовивідних шляхів. Жінки найбільш уразливі в цьому відношенні. Чоловіки в 8 разів рідше страждають від цих захворювань. Дослідження показують, що майже 30 відсотків жінок у своєму житті зазнають циститу.

Інфекції сечовивідних шляхів найчастіше викликані кишковою паличкою. Вона осідає в сечовивідних шляхах, де викликає запалення. Дослідження показали, що журавлина зменшує відсоток бактерій всередині сечовивідних шляхів, зменшуючи при цьому їх кількість ще і в сечі. Отже, завдяки своїй здатності протистояти кишкової палички E. coli, журавлина може знизити сприйнятливість до запалення органів сечостатевої системи.

Ягода також допомагає запобігти інфекції сечового міхура у людей, у яких є проблеми з його повним спорожненням (наприклад, у чоловіків із збільшенням простати). Але перш ніж використовувати її, все ж необхідно порадитися з лікарем, оскільки можливі протипоказання.

Корисні властивості журавлини для жінок і чоловіків використовуються і тоді, коли мова йде про пацієнтів з катетером або неврологічними розладами.

Припустимо, таке буває після інсульту або травми хребта, тобто у випадках, коли ризик зараження дуже високий. Людям, схильним до інфекцій сечовивідних шляхів, рекомендується приймати журавлину для запобігання можливих рецидивів.

Зниження ризику серцевих захворювань

Говорячи про корисні властивості журавлини для жінок і протипоказання до її використання, не можна не розповісти про її вплив на серце. Флавоноїди в журавлині дуже схожі на аналогічні сполуки, присутні в червоному вині, тому її вживання дає відмінні результати в профілактиці серцево-судинних захворювань.

Сполуки, що містяться в журавлині, зупиняють утворення тромбів і роблять благотворний вплив на стан кровоносних судин. Вона має здатність захищати клітини мозку від пошкоджень, що виникають під час інсульту або закупорки судини тромбом. Ягода також запобігає збільшення холестерину, що знижує ризик атеросклерозу і закупорки кровоносних судин.

Протипоказання

Журавлину не слід вживати людям, які приймають антикоагулянти, містять варфарин. Речовини, що містяться в ній, можуть ускладнити його видалення речовини з організму, що може привести до виникнення кровотеч.

Профілактика виразки шлунка

Речовини, що містяться в журавлині, зупиняють розмноження бактерії, що викликає виразку шлунку на стінках органів травної системи. Вона бореться з Helicobacter pylori і не допускає її розмноження.

Як є журавлину?

Плоди журавлини можна їсти сирими або сушеними. Сирі ягоди, з-за високого вмісту антоціанів, дуже терпкі на смак, тому вживати їх у необробленій формі складно. З цієї причини сушену журавлину найчастіше їдять, додавши до неї цукор, а іноді навіть – глюкозо-фруктозний сироп.

Кращим за терапевтичні властивості вважається свіжий журавлинний сік. Його також можна купити в магазині.

Зниження ризику захворювань ясен

Екстракт журавлини зменшує на 60% відкладення на яснах бактерій, найбільш часто зустрічаються в порожнині рота. Він знижує частоту захворювань пародонту і ясен.

Протигрибкові властивості

Було проведено багато досліджень, які в лабораторних умовах довели набагато більш широкий спектр протимікробної та протигрибкової активності журавлини.

Їх результати будуть корисні при використанні екстракту журавлини для боротьби з бактеріями, такими як Staphylococcus aureus, Salmonella enteridis, і деякими видами грибків, що викликають шкірні захворювання.

Використання в кулінарії

З журавлини можна приготувати різні страви, наприклад, варення, соки або сиропи. Журавлину можна також є у формі желе, цукатів або у складі сухих сумішей для приготування чаю.

Сушена журавлина стане ідеальним доповненням до каші або манної крупи. Сушені плоди також можна додавати в десерти. Журавлина чудово поєднується з м’ясом і сиром. Особливо оригінальним виходить поєднання смаженого сиру камамбер з журавлиною.

Бонус

Який висновок можна зробити на основі вищевикладеної інформації:

  1. Журавлина дуже корисна при патології нирок і сечовивідних шляхів.
  2. Її можна вживати як в сирому, так і обробленому вигляді (морси, варення).
  3. Ягоди мають антисептичну дію щодо цілих груп бактерій, що вражають різні органи і системи.
  4. Вони благотворно впливають на функції серця і судин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *