запалення легень у дорослих

Чим лікувати запалення легенів у дорослих та основні ознаки

Пневмонія відноситься до небезпечних захворювань, що найчастіше призводять летального результату. Важливо своєчасно побачити її симптоми, звернутися до лікаря для обстеження. Часто людина не підозрює у себе запалення легенів, списує погіршення самопочуття на просте ГРЗ, коли хвороба проходить без температури.

Коли пневмонія протікає без температури

Прийнято вважати, що запалення легенів протікає в гострій формі, з високою температурою, важким кашлем. Так, це так. Але є форми пневмонії, яка протікає без температури, людина слабшає, відчуває неприємне тиск у грудях, йому постійно хочеться спати.

У такій ситуації потрібен огляд досвідченого терапевта, вміє розпізнавати симптоми запалення легенів у дорослих без температури. По МКБ-10 пневмонія класифікується кодами J10-J18.

Виявляється таке захворювання по-іншому, часто хвора людина ускладнює свій стан починаючи самолікування. При цьому захворюванні затягується, зникає можливість своєчасного звернення до лікаря. Тому при перших ознаках погіршення стану, появи неприємних відчуттів у грудях не рекомендується займатися самолікуванням, треба відразу записуватися на прийом до дільничного терапевта.

Якщо є сильна слабкість, сонливість, терапевта треба викликати додому, адже запалення легенів у дорослих часто починається без температури і кашлю – основних симптомів пневмонії. Небезпека цього стану – запалення може призвести до набряку легенів, що ускладнює подальше лікування, призводить до незворотних наслідків.

Симптоматика запалення легенів без температури у дорослої людини

Помітити пневмонію дорослій людині складно, якщо немає температури, часто погіршення самопочуття пов’язують з стомлюваністю на роботі. У той же час захворювання прогресує, без своєчасного медичного втручання призводить до серйозних ускладнень. Щоб побачити симптоми запалення легенів у дорослих, коли немає температури і кашлю, треба бути знайомим з такими симптомами:

Виявляється патологія зовнішніми і внутрішніми ознаками:

 1. Зміна кольору обличчя, збліднення шкірних покривів, поява хворобливого рум’янцю.
 2. Утруднення дихання, вдих-видих супроводжуються свистящими звуками, дихання стає уривчастим.
 3. Поява задишки навіть при невеликих рухових навантаженнях, почастішання частоти биття серця.
 4. Утруднення дихання при ходьбі.
 5. Поява болю в грудях, спині, особливо при поворотах в лежачому положенні.
 6. Відчуття болю на повному вдиху, утруднення повного вдиху.
 7. Швидке стомлення, постійна слабкість, сильна пітливість, особливо уві сні.
 8. Постійне відчуття спраги.

Пневмонія протікає на цьому етапі з кашлем, який небезпечно придушувати засобами від кашлю, так як може бути змазана клінічна картина до огляду лікаря. Це основні загальні симптоми запалення легенів у дорослих, що протікає без температури.

До них треба поставитися з усією серйозністю, відразу ж звернутися за медичною допомогою. По виявлених симптомів запалення легень у дорослих, що протікають без температури, лікар призначає лікування спрямоване. У складних ситуаціях хворій людині пропонується госпіталізація для більш активного лікування крапельницями, ін’єкціями.

Лікування запалення легенів без температури

Перше, що призначать терапевт, пульмонолог – це антибіотики. При невизначеному збуднику захворювання застосовують препарати, що мають широкий спектр дії. Як би людина не ставився до антибіотиків, запалення легенів без температури у дорослих з будь-якими симптомами, чим лікувати, визначає тільки лікар.

У випадку з пневмонією в будь-якому її прояві без антибіотиків не обійтися. Адже треба вбити патогени, що викликали захворювання, знищити їх повністю, щоб хвороба не пішла в хронічну стадію, не давала б тяжких рецидивів.

лікування запалення легенів у дорослих

Основна схема лікування пневмонії:

 1. Призначення антибіотиків, часто одночасно двох, щоб допомогти організму боротися з проникнувшою інфекцією. Коли надходить результат лабораторного дослідження харкотиння від кашлю з виявленням збудника, лікар може змінити антибіотик. Проводиться перевірка на чутливість збудника до різних антибіотиків, вибирається найбільш дієвий препарат. За ходом лікування постійно спостерігає лікар, проводить щоденні огляди пацієнта. Якщо стан не поліпшується, хворому призначаються антибіотики більш сильної дії. Антибактеріальна терапія включає антибіотики 2-го і 3-го поколінь – найбільш дієві проти запалення легенів. Лікарі визнають антибіотики групи фторхінолонів, цефалоспоринів, макролідів. Тут лікарі віддають перевагу Мукопронту, Мукодину, Мукобене, Ацетилцистеину, Амбробене і Лазолвану. Лікування антибіотиками триває 10 днів.
 2. При наявності кашлю пацієнту призначають засоби відхаркувальної і муколитичної дії. Вони виводять з дихальних шляхів слиз разом з інфекційними збудниками.
 3. Коли з’являється температура, лікар підключає до комплексу терапії засоби жарознижуючої дії. Вони призначаються тільки при високих показниках температури, коли вона тримається тривалий час. Якщо захворювання протікає без температури, такі засоби не застосовуються.
 4. Для допомоги імунітету в боротьбі з інфекцією призначають імуностимулятори та вітамінні комплекси.
 5. Коли аналізи підтверджують вірусну етіологію захворювання, лікарі призначають противірусні препарати, що діють проти аденовірусу, парагрипу. Часто їх призначають одночасно з антибіотиками.
 6. При грибковій або паразитарній етіології захворювання разом з антибіотиками лікар призначає препарати антимікотичної або противопаразитарної дії.
 7. Наявність яскравих проявів гіпоксії в умовах реанімаційного відділення проводять киснетерапії підключення пацієнта до апарату штучної вентиляції легенів, з проведенням моніторингу стану дихальних шляхів.
 8. Симптоматичне лікування потрібне при наявності ускладнень на серце, нирки.
 9. Призначаються пробіотики покращують роботу кишечника в ситуації активного впливу антибіотиками, призначають і сорбенти, щоб полегшити виведення токсинів.
 10. Якщо перебіг хвороби не викликає у лікаря побоювань, пацієнтів лікують вдома. При пневмонії без температури пацієнтові слід дотримуватися постільного режиму, не лежати, перебувати в напівсидячій позі. Приміщення повинно постійно провітрюватися, обов’язково двічі на день проводити вологе прибирання з використанням антибактеріальних, знезаражувальних засобів. При запаленні легень у дорослих без температури з кашлем і симптомами затримки слизу пацієнту проводять особливий масаж, в ході якого «відбивають» слиз від стінок дихальних шляхів, допомагають виведенню з кашлем.

На час хвороби пацієнта потрібно дотримуватися дієти з включенням низькокалорійних блюд, легко засвоюваних травленням. Потрібно пити більше рідини у вигляді морсу, соку, чаю на лікарських травах. Це запобіжить зневоднення організму, появи високої температури.

Лікарі не рекомендують лежати в одному положенні, треба частіше перевертатися на бік, щоб запобігти застою слизу і, найнебезпечніше – утворення спайок в запалених тканинах легенів. З 3-4 доби від початку хвороби рекомендується виконувати дихальну гімнастику 3-4 рази протягом дня.

Бонуси

 1. Пневмонія у дорослих без температури – небезпечне захворювання, що приводить до летального результату.
 2. Симптоми пневмонії без температури не слід плутати з простим ГРЗ, починати самолікування. Важливо одразу ж звертатися за медичною допомогою.
 3. Лікування антибіотиками – обов’язковий етап позбавлення від пневмонії. Сучасна медицина поки що не має інших засобів активної терапії запалення легенів.
 4. За погодженням з лікуючим лікарем, в умовах домашнього лікування, припустимо доповнення комплексної терапії народними засобами – їх сьогодні безліч, є вибір, щоб не викликати алергію на трави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *