Дарсонваль від целюліту

Дарсонваль від целюліту

Дарсонваль від целюлітуНапевно, немає більш підступного ворога жіночої душі, ніж целюліт. Він не щадити нікого — це поширена проблема юних дівчат, які не досягли повноліття, так і зрілих жінок. Причин виникнення цього дефекту може бути багато: генетична схильність, сидячий спосіб життя, порушення в роботі внутрішніх органів, шкідливі звички, неправильне харчування.

Целюліт або, як його ще називають, «апельсинова кірка», не вважається повноцінним захворювання — більшість фахівців ставитися до нього як до нормального явища, зумовленого особливостями будови підшкірно-жирової клітковини жіночого організму (чоловіки мають дещо іншу структуру шкіри, тому їм дана проблема практично не властива). Представляти небезпеку для здоров’я целюліт може тільки в тому випадку, коли жирові клітини (адипоцити), розростаючись до великих розмірів, починають «замикати» сполучнотканинні перегородки і пережимає кровоносні судини і нервові закінчення, що призводить до утворення набряків або навіть до некрозу тканин. Щоб цього не допустити, потрібно починати боротися з «апельсиновою кіркою» на самих ранніх стадіях її формування, і одним з кращих помічників у цій справі може стати дарсонвалізація, яка проводитися за допомогою спеціального приладу — дарсонваля.

Що таке дарсонваль і як він діє проти целюліту

Дарсонваль — компактний фізіотерапевтичний і косметологічний прилад, що впливає на організм імпульсним струмом високої частоти і змінної сили. Електричні розряди виконуються за допомогою спеціальних провідників — електродів, що мають вигляд скляних вакуумних трубок, які переміщуються по поверхні тканин або слизових оболонок або вводяться в порожнини.

Творцем цього апарату вважається французький вчений-фізіолог д’арсонваля (на його честь і було названо представлене пристрій). Саме він став першим, хто довів, що элетромиостимуляция (процес, в ході якого тканини зазнають микроудары струмом) сприятливо впливає на людський організм, активізуючи обмін речовин та покращує функціонування багатьох органів і систем. Примітно, що кілька десятиліть тому дарсонвалізація проводилася тільки в медичних установах, але сьогодні подібні процедури стали доступні і в домашніх умовах, оскільки придбати прилади для їх виконання в наш час можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Якщо говорити про ефективність дарсонваля в лікуванні целюліту, то вона з наукової точки зору пояснюється тим, що при впливі високочастотного електричного струму на проблемні ділянки:

 • поліпшується відтік лімфи і мікроциркуляція крові;
 • прискорюється виведення токсинів і зайвої рідини з клітин;
 • нормалізується процес регенерації тканин;
 • зміцнюються стінки кровоносних судин;
 • відбувається активні насичення тканин киснем;
 • підвищується еластичність шкіри;
 • відновлюються бар’єрні функції шкірних покривів;
 • активізується процес розщеплення жирових клітин.

Перераховані реакції — обов’язкові умови для усунення «апельсинової кірки» і вирівнювання рельєфу шкіри. При використанні дарсонваля підшкірний жир стає більш пухким, швидше розщеплюється і виводиться, одночасно з цим прискорюється клітинний метаболізм і підвищується тонус кровоносних судин, що дозволяє поліпшити харчування тканин. Однак потрібно враховувати, що дарсонвалізація не завжди виявляється досить ефективною. По-перше, імпульси струму, за допомогою яких виявляється вплив на уражені целюлітом ділянки, не можуть проникати на велику глибину, а отже, навіть якщо адипоцити у верхніх кулях будуть зруйновані, вони швидко заміняться новімі жировими клітинами, розташованими нижче. По-друге, слабкі електричні заряди не роблять істотного впливу на кровоносну систему (тільки на судини близько розташовані до поверхні шкіри), від функціонування якої багато в чому залежить клітинний метаболізм.

Таким чином, можна зробити висновок, що дарсонвалізація буде найбільш дієвою на початкових етапах розвитку целюліту, а перемогти запущену «апельсинову кірку» з її допомогою навряд чи вдасться. Єдине, на що варто розраховувати в цьому випадку, — це на загальне поліпшення стану шкірних покривів і зменшення вираженості целюлітних горбків. Плюс до всього ця процедура має масажним ефектом і надає розслабляючу дію на організм, покращуючи самопочуття і підвищує життєвий тонус.

Вибір апарату для дарсонвалізації

Якщо ви хочете спробувати позбутися від целюліту за допомогою дарсонвалізації, альо можливості відвідувати спеціалізований заклад у вас немає, вам доведеться придбати прилад для домашнього використання. А для того, щоб зробити правильний вибір, потрібно володіти деякою інформацією:

 1. Перш ніж купувати дарсонваль, вивчіть документацію апарату. Він повинен бути сертифікований як медичний фізіотерапевтичний прилад, а не просто пристосування для масажу.
 2. Зверніть увагу на насадки, які входять в комплект. Для лікування целюліту на животі краще використовувати насадку у вигляді гриба, а для обробки сідниць і ніг — т-подібну.
 3. Ознайомтеся з технічними характеристиками приладу, зазначеними в паспорті. Оптимальні параметри: сила імпульсу — не більше 0,2 мА, напуга — від 2 до 15 кВ, частота — 110-125 кГц.
 4. В домашніх умовах найзручніше користуватися компактним приладом, що має невелику вагу. Даним вимогам відповідають такі модифікації, як «Спарк СТ 117», «Карат ДЕ 212», Gezaton BT 2015.
 5. Не забудьте попросити у продавця гарантійний талон і товарний чек. Якщо придбаний апарат вийде з ладу, у вас буде можливість обміняти його на новий.

Якщо ви хочете не тільки перемогти целюліт, але і попутно поліпшити стан шкіри обличчя, прибравши зморшки та інші ваді, а також оздоровити волосся на голові, придбайте модель, оснащену декількома змінними насадками на всі випадки життя.

Як проводитись дарсонвалізація в клінічних умовах

Процедура дарсонвалізації проводитися за типовими схемами, тобто існує певна послідовність дій, чітко виконуваних фахівцем, в залежності від того, які саме проблеми потрібно вирішити. Кількість сеансів при цьому визначається в індивідуальному порядку. Сама процедура здійснюється за наступною схемою:

 1. Пацієнт зручно розташовується на кушетці. Потім лікар наносити на ділянки шкіри, які будуть піддаватися впливу приладу, спеціальний крем або масло (це потрібно для кращої провідності струму). У салоні можуть запропонувати попередньо провести легкий антицелюлітний масаж (у фізіотерапевтичних кабінетах подібні послуги не передбачені).
 2. Обробка дарсонвалем спочатку здійснюється на ногах — за допомогою т-подібної насадки. Рухи виконуються у напрямку знизу верх — від щиколоток до пахової області, при цьому зона бікіні і підколінні ямки впливу струму не піддаються. На кожну ногу витрачається від 5 до 10 хвилин.
 3. Далі пацієнта просять перевернутися на живіт і опрацьовують сідниці, використовуючи ту ж насадку, за допомогою якої здійснювалося вплив на ноги.
 4. Для обробки живота т-подібну насадку міняють на грибоподібну і трохи збільшують частоту електричних імпульсів. Рухи здійснюють від центру до периферії і тому, малюючи невидимі дугоподібні лінії. Сеанс, як правило, триває не більше 10 хвилин.
 5. Вся процедура зазвичай займає близько півгодини. Проводяться подібні маніпуляції через день курсами, що складаються з 10-15 сеансів. Для посилення ефекту дарсонвалізацію рекомендується поєднувати з іншими апаратними або мануальними методами лікування целюліту, наприклад вакуумним або медовим масажем, криолиполизом, ультразвуковою кавітацією і т. д.

Аналогічним чином можна проводити дарсонвалізацію в домашніх умовах. Головне — здійснювати всі рухи плавно, без ривків і щільного притискання насадки до поверхні шкіри. Під час процедури може відчуватися легке поколювання шкіри, яке є нормальною реакцією на вплив електричних імпульсів. Однак якщо неприємні відчуття посилюються, слід припинити терапію. Повний курс лікування складається з 10-15 процедур.

Протипоказання

Дарсонвалізація вважається безпечною процедурою, однак проводити її не можна всім, хто хоче позбутися «апельсинової кірки». У деяких випадках дарсонваль може завдати шкоди здоров’ю, навіть при дотриманні правил його застосування. Приладом можна користуватися:

 • при порушенні згортання крові;
 • непереносимості електричних розрядів;
 • наявність дерматологічних захворювань та новоутворень;
 • підвищеній температури тіла;
 • епілепсії, гарячкових станах;
 • алкогольному сп’янінні;
 • психічних розладах;
 • підвищеної чутливості шкірних покривів;
 • вагітності;
 • захворюваннях серцево-судинної системи;
 • тромбофлебіті та варикозному розширенні вен.

Перераховані протипоказання обов’язково потрібно враховувати, щоб уникнути можливих неприємних наслідків для здоров’я. Справа в тому, що вплив змінного струму, хоч і малої потужності, не може вважатися абсолютно нешкідливим, оскільки це втручання в природний хід біохімічних реакцій, що відбуваються в організмі. Існує думка, що дарсонвалізація може спровокувати активізацію пухлинних процесів в тканинах. Це можливо, якщо у пацієнта є схильність до ракових захворювань, тому, перш ніж проводити дану процедуру, рекомендується пройти обстеження у онколога. До іншим імовірним ускладнень, які можуть виникнути після застосування дарсонваля, можна віднести порушення пігментації шкіри і поява опіків. Як правило, це відбувається, якщо проблемні ділянки були попередньо оброблені спиртом.

Перш ніж проводити дарсонвалізацію, зважте всі за і проти. Салонні процедури коштують досить дорого, зате їх виконує професіонал, що володіє необхідними навичками та досвідом. Лікування целюліту дарсонвалем в домашніх умовах обійдеться вам трохи дешевше, але при цьому немає гарантії, що ви впораєтеся із здійсненням фізіотерапевтичних маніпуляцій і не допустите помилок, які зведуть нанівець ефект або, що ще гірше, спровокують виникнення побічних реакцій. Самим вірним рішенням буде консультація з косметологом. Після огляду і визначення ступеня занедбаності проблеми він зможе точно сказати, чи допоможе вам дарсонвалізація або варто скористатися альтернативними методами боротьби з «апельсиновою кіркою», пропонованими сучасною індустрією краси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *