Детальна характеристика породи такса

Такси були виведені в XV столітті в Німеччині. Перший час їх брали на полювання на борсуків, оскільки вони досить вправні і спритні, що ідеально підходить для даного виду ремесла. Практично кожна людина знає, як вони виглядають, але характер цих собак знаком далеко не кожному. До речі, назва породи німецькою звучить як «dachshund», що дослівно перекладається як «мисливець на борсука».

Опис породи

Такса має специфічну зовнішність: маленький розмір, довге тіло, коротенькі лапи. Мордочка у них витягнута, а вушка звисають з боків. Шерсть гладка і жорстка, але бувають і винятки. Вага такси може досягати 10 кг. Бувають і мініатюрні представники породи — всього 4 кг.

Такс використовували для полювання на кабанів (зазвичай разом з іншими собаками), лисиць і т. д.

Особистість

З-за свого мисливського минулого такси мають нотку впертості в характері. Але в іншому це дуже мила і душевна собака, яка відмінно ладнає з людьми. Також потрібно відзначити їх надзвичайну цілеспрямованість, яка прищеплювалася їм для переслідування дичини в лісі, пошуку, риття нір і нападу на супротивника.

Такси дуже прив’язуються до господарів і не люблять, коли їх довго залишають одних, особливо це стосується карликових порід. Вони можуть слідувати за господарем куди завгодно, навіть незважаючи на свої маленькі коротенькі лапки.

Якщо діти вже дорослі і вміють поводитися з тваринами (не тягають їх за вуха і хвіст, не намагаються брати на руки проти волі), то такси до них будуть ставитися добре. Але якщо в будинку є занадто маленькі діти, яким не можна пояснити, як поводитися з вихованцем, собаку краще не заводити. Вона може проявляти агресію.

Незважаючи на те, що такси вже давно не вважаються мисливською породою, це не скасовує того факту, що у них збереглися специфічні інстинкти. Основний з них – вроджена любов до риття, особливо якщо земля пухка, і в ній ростуть квіти. Також ці милі собачки будуть кидатися до будь-якої нори, навіть віддалено схожу на барсучий притулок, щоб спробувати почекати звіра. До цього потрібно бути готовим при прогулянці і намагатися вибудовувати маршрут так, щоб подібних місць по шляху зустрічалося якомога менше.

В сім’ї такса, як правило, вибирає одну людину, якого вважає своїм господарем. Зрозуміло, вона слухає і інших членів сім’ї, але незаперечний авторитет для неї завжди має один. Що ж стосується чужих людей, то такса може ставитися до них вороже, тому бажано як можна раніше постаратися навчити свого вихованця нормами спілкування.

До речі, такси дуже люблять гавкати. Це слід враховувати при бажанні завести таку собаку.

При годуванні треба пам’ятати, що такси не знають міри в їжі, тому їжу потрібно давати їм дозовано. Також вони дуже люблять випрошувати солодощі, заради чого можуть піти на що завгодно, у тому числі на хитрість і обман. Тому, якщо не контролювати раціон свого вихованця, то це загрожує ожирінням, яке негативно позначатиметься на їх хребті (наприклад, під час гри випадково може вискочити міжхребцевий диск).

Для тих, хто ще не наважився, заводити таксу чи ні, є кілька цікавих фактів про цих чудових собак:

  • такси входять 15 найбільш популярних порід по всьому світу;
  • в залежності від виду, у них може бути довга, гладка або жорстка шерсть (перший тип вовни добре захищає собаку від води, другий — допомагає їй пролазити в нори, а третій — бігати по лісі серед рослин);
  • не варто пускати таксу на високі місця, щоб при спригуванні вона не пошкодила спину (у зв’язку з цим для собаки можна спорудити спеціальну сходинку, щоб вона могла акуратно спуститися);
  • такса була талісманом Олімпійських ігор 1972 року в Мюнхені;
  • у Франції дана порода має назву «бассет», а в Швейцарії – «нейдер»;
  • як відомо, нинішня королева Великобританії є великою прихильницею коргі, в той час як королева Вікторія більше любила такс. У зв’язку з цим фахівці королівського палацу довгий час працювали над покращенням цієї породи;
  • батьківщина цих собак – Німеччина;
  • у багатьох знаменитих художників (наприклад, Пабло Пікассо, Енді Уорхола і інших) такса виступала в якості своєрідної музи, з-за чого вони часто прагнули відобразити її на своїх картинах.

Навчання

Хоч такси й розумні собаки, вони все одно мають потребу в навчанні та вихованні. Їм властива схильність до упертості і випрошування їжі. Іноді вихованець може зовсім не слухати наказів свого господаря (наприклад, якщо побачить на вулиці кішку або білку). Тому дуже важливо з раннього віку привчати таксу слухатися і освоїти базові команди.

Незважаючи на те, що представники породи дуже милі і іноді образливі, потрібно з раннього віку показати їм свій авторитет і проявити лідерські якості. Наприклад, якщо того вимагає ситуація, можна відібрати на час у вихованця його улюблену іграшку або позбавити ласощі. Але також треба бути другом своїй собаці: навчитися приймати її деякі специфічні сторони (наприклад, схильність до риття нір).

Догляд

З-за своєї короткої шерсті, такси не вимагають ретельного догляду: їх достатньо вичісувати лише раз на тиждень. Також необхідно підстригати кігті своїй собаці, стежити за чистотою вух і очей тварини. Купати таксу бажано після кожної прогулянки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *