Перелік порід собак середніх розмірів

Породи собак середніх розмірів (назви порід і фотографії будуть наведені в статті) – одна з найпопулярніших категорій. Такі пси, завдяки своїм параметрам, ідеально підходять для утримання в квартирі, ігор з дітьми. Далі розглянемо найпопулярніші породи середніх собак з фотографіями і назвами порід за алфавітом.

Аусси (австралійська вівчарка)

Вагова категорія ауссі варіюється в межах 18-30 кг. Зріст холки – від 48 до 58 см. Тривалість життя — 13-15 років. Аусси легко навчаються, вони відмінні поводирі. Доброзичливі. Добре уживаються з іншими тваринами і дітьми. Можуть дати відсіч кривднику.

Обов’язкова умова: щоденні фізичні навантаження. Неідеальна кандидатура для квартири. Тільки тривале перебування на вулиці може компенсувати цей момент.

Аусси потребує ретельного догляду. Недосвідчені власники можуть не впоратися з характером австралійської вівчарки. Часто тварини домінують над навколишніми. Цей момент варто враховувати при бажанні завести представника даної породи.

Середня собака повинна мати зріст в межах 40-60 см у холці, вага – від 12,7 кг до 25 кг

Американський буллі

Буллі – справжній бодібілдер серед собак середніх розмірів. Вага – 30-58 кг, зріст – 40-56 см. Тривалість життя – 8-11 років.

Ніжні собаки, які по-своєму люблять кожного члена сім’ї. Не терплять самотності. Потрібна тверда рука, так як схильні до домінування над оточуючими. Буллі прийнято вважати непоганими охоронцями. Але все ж для входження в рейтинг «сторожові породи» їм не вистачає агресії по відношенню до незнайомців.

Добре уживаються з дітьми, але не дружать з іншими тваринами.

Англійський бульдог

Англійський бульдог – потужний пес з незворушним характером, природним інтелектом і розвиненою мускулатурою. Порядні та доброзичливі тварини. Їх вага може досягати 25 кг, а зріст – 40 см. Тривалість життя – 7-10 років.

Представники цієї породи ліниві. На прогулянку виходять без полювання. Часто упираються. Господареві слід пам’ятати, що рух для бульдога – життєва необхідність.

Не терплять спеки. Дуже гучні. Часто страждають від підвищеного газоутворення в кишечнику. Схильні до захворювань дихальної системи. Нерідко страждають від ожиріння.

Басенджи

Басенджи легко можна назвати чудовим мисливцем і відданим товаришем. Вага може досягати 11 кг, а зріст – 40 см. Живуть пси не більше 16 років.

Басенджи — дуже тиха собака. Зовнішньою особливістю цієї породи є закручений хвіст і зморшкуватий лоб. Щиро прив’язуються до господаря, дружать з іншими тваринами, відмінно ладнають з дітьми.

Вони розумні, кмітливі і зовсім не пахнуть (умиваються самі, як кішки). В квартирі ведуть себе тихо, але як тільки вийдуть на вулицю, від спокою не залишається від сліду. Басенджи – справжній «згусток енергії». Погано піддаються дресируванню.

Бордер-коллі

Бордер-коллі – ще одна порода собак середніх розмірів (всі породи з фотографіями і назвами наведені в статті). Самий розумний і відданий пес. Його вага сягає 21 кг, зріст – 53 см. Тривалість життя – 12-15 років.

Часто залучається до рятувальної та пошуковій роботі. Відмінний поводир і пастух.

Погано почувають себе в замкнутих приміщеннях. Тому для маленької квартири не підходять. Волелюбні. Не сприймають ланцюгів, намордників та вольєрів. Здатні засвоювати навіть найважчі команди.

Пітбуль

Пітбуль – службова собака, вага якої може досягати 27 кг, а зріст – 53 см. Живуть представники цієї породи від 12 до 15 років.

Пітбулі витривалі, темпераментні, грайливі. Фізичні навантаження – життєва необхідність для них. Не виносять самотності. Тому порода не підходить для зайнятих людей, яких практично ніколи не буває вдома.

Господарям слід пам’ятати, що вигулювати пітбуля слід тільки на повідку та з намордником, так як, вплутавшись в бійку, він не може зупинитися. З-за цього у деяких країнах ця порода заборонена.

Пітбулі дуже люблять гризти. Щоб уникнути пошкодження меблів подбайте про придбання твердих іграшок.

Пудель

Пудель – тямуща, активна і мила собачка. Її вага досягає 14 кг (якщо говорити про середніх розмірах), а зріст – 45 см. Тривалість життя – 12-16 років.

Пуделі — добрі та слухняні собаки з розвиненим нюхом, зором і слухом. Представники цієї породи можуть витримувати великі фізичні навантаження. Абсолютно неагресивні, люблять господаря, добре ладнають з дітьми та іншими тваринами, що знаходяться в будинку. Володіють міцним здоров’ям, невибагливі, входять в список довгожителів.

Фокстер’єр

Фокстер’єри – відмінні мисливці. Вага собаки може досягати 8 кг, а зріст – 40 см. Тривалість життя – 13-16 років.

Дуже активні і грайливі собаки, які потребують постійної уваги з боку господаря. Тому для зайнятих людей вони не підходять. Не переносять самотності. Можуть домінувати над оточуючими. Люблять гавкати.

Господарям слід пам’ятати, що фокстер’єри часто губляться під час полювання, тому виходити з ними на вулицю без повідка не слід.

Чау-чау

Миловидні і непередбачувані пси, які входять в перелік порід собак середніх розмірів (фотографії та назви вказані в статті). Вага досягає 32 кг, а зріст – 56 см. Тривалість життя – 9-12 років.

Незважаючи на привабливість, представники цієї породи дуже вперті і незалежні. Вони горді, величаві, впевнені в собі. Часто домінують над навколишніми.

Обожнюють господаря, вибирають його самостійно і на все життя. Переконати їх неможливо. Тому краще брати цуценя в ранньому віці.

Погано піддаються дресируванню, скупі на почуття. Погано уживаються з іншими тваринами, можуть проявляти агресію до чужих людей.

Представники середніх порід, які теж заслуговують на увагу:

 • клі-кай аляскинська;
 • американський кокер-спанієль;
 • американський стаффордширський тер’єр;
 • англійський кокер-спанієль;
 • бассет-хаунд;
 • бультер’єр;
 • карело-фінська лайка;
 • миттельшнауцер;
 • самоїдська собака;
 • сіба-іну;
 • сибірський хаскі;
 • стаффордширський бультер’єр;
 • тайський риджбек;
 • уиппет;
 • фокстер’єр;
 • шарпей;
 • японський шпіц.

Сподіваємося, ви вибрали зі списку з фотографіями і назвами відповідну породу собак середнього розміру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *