Які щеплення робити собакам за віком

Привівши собаку в дім, ми будемо нести за неї відповідальність до самого кінця. Це повноправний член сім’ї, якому потрібен особливий догляд і правильне харчування. Дуже важливо своєчасно вакцинувати тварину, щоб запобігти зараження небезпечними хворобами та захистити вихованця від можливих ускладнень. Зверніть увагу на таблицю і дізнайтеся, коли потрібно робити щеплення (ціни) собакам, в залежності від віку.

Чи потрібно робити щеплення

Існує ряд захворювань, які можуть привести до смерті собаки. Щоб цьому запобігти і були створені щеплення. До найбільш небезпечних патологій відносять:

 • чуму;
 • сказ;
 • парагрип;
 • ентерит;
 • гепатит;
 • лептоспіроз.

До 1,5-2 місяців антитіла передаються цуценяті від матері з грудним молоком. Після імунний захист слабшає, і малюк стає вразливим до всякого роду хвороб. У цьому віці і роблять першу щеплення.

Які бувають вакцини

Існує 2 типи вакцин:

 • моновалентні;
 • полівалентні.

Перший тип виробляє захист від захворювання, в той час як полівалентні формують імунітет проти декількох патологій. Однак другі вакцини переносяться собакою набагато важче, ніж перші.

Проти чуми краще використовувати вітчизняний препарат (так як після застосування імпортного спостерігався розвиток захворювання):

 • «Вакчум»;
 • ЭПМ;
 • 668-КФ.

«Антирабічна культуральна фенол-вакцина» застосовується від сказу. Препарат, який часто використовується для запобігання гепатиту та ентериту, називається «Парвовак».

Особливості проведення вакцини

Щеплення ставляться собакам в залежності від віку. Є 3 вікові категорії, які обов’язково враховуються при здійсненні вакцинації:

 • ранній вік – щенята;
 • молоді собаки — до 1 року;
 • дорослі собаки – після 1 року.

Як вже говорилося раніше, цуценятам роблять щеплення по досягненні 1,5-2-місячного віку, коли антитіла, що надходять з материнським молоком, втрачають свою здатність до захисту. Найчастіше ставиться полівалентна вакцина, яка оберігає від основних патологій. Не рекомендується робити відразу кілька щеплень до 2-місячного віку, так як це дуже велике навантаження на організм.

Пам’ятайте: у проміжку між вакцинацією цуценя слід оберігати від стресів, неякісного корму і поганих умов утримання.

Собакам до року ставлять щеплення в 6-7-місячному віці. В основному це препарати, що застосовуються від лептоспірозу, чуми, сказу. В даному віці вже дозволяється ставити відразу кілька щеплень, так як організм собаки досить зміцнів.

Повторне щеплення від основних хвороб робиться в однорічному віці.

Пам’ятайте, що активність собак в 1 рік зростає, тому ризик захворюваності підвищується. Ретельно стежте за своїм вихованцем і обмежуйте його спілкування з іншими собаками.

Після цього пса потрібно прищеплювати 1 раз в рік від основних хвороб, або 2 рази в рік (думки фахівців щодо цього питання розходяться).

Підготовка до вакцинації

Перед вакцинацією слід поспостерігати за своєю собакою. І неважливо яка у неї порода – хаскі, шпіц, йорк, тойтер’єр або інша. У будь-якому випадку пес повинен відчувати себе добре і бути абсолютно здоровим. Деякі фахівці рекомендують вимірювати температуру протягом декількох днів до початку вакцинації, стежити за станом стільця, кольором слизових оболонок.

Які ще заходи потрібно вжити:

 1. Перед щепленням обов’язково проводиться дегельмінтизація.
 2. Собаці потрібно забезпечити правильне і раціональне харчування.
 3. Оберігайте пса від брудного взуття, спілкування з іншими собаками.
 4. Інтервал між щепленнями повинен становити 3 тижні.
 5. Після щеплення собаці потрібно забезпечити максимально дбайливий догляд. Годування повинне бути повноцінним, як і сон. Не перевтомлюйтеся тварина, обмежте контакт з іншими вихованцями.
 6. Гуляти з цуценям протягом 2 тижнів не можна.
 7. При плануванні в’язки вакцинація повинна проводитися за 3 місяці.
 8. Якщо ви знайшли якісь нехарактерні для собаки симптоми після щеплення, слід звернутися до фахівців.

Що стосується ціни, то щеплення (за віком) собакам, які ми наведемо в таблиці, будуть варіюватися. Все залежить від ветеринарної клініки.

Захворювання, від якого робиться щеплення

1 щеплення

2 щеплення

Повторна ревакцинація

Коли потрібні наступні щеплення

Чума

З 1,5 до 2,5 місяців

Через 3-4 тижні

До 12 місяців

Кожен рік

Гепатит інфекційного характеру

Парвовирусного ентерит

Собачий парагрип

Лептоспіроз

Мікроспорія

1-6 місяців

Через 2 тижні

Трихофітія

Сказ

12-13 тижнів

Не проводиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *