Доктор Комаровський відповів на 10 запитань, які турбують кожного з батьків

Чи можна стукати по спині, якщо малюк подавився, чи небезпечно насправді ковтати жуйку, і яка максимальна вага може бути у шкільного рюкзака?

Іноді здається дивним, що людство зуміло вижити протягом тисячоліть без порад з інтернету про все на світі. Де, наприклад, доведені до напівбожевільного стану молоді мами шукали відповіді на мільйон питань, пов’язаних з дитячим здоров’ям? Зрозуміло, це ніяк не означає, що мільйон відповідей, які можна побачити на сайтах і форумах зараз, виявляться дуже корисними.

Замість того, щоб відокремлювати зерна істини від полови міфів, пропонуємо почитати думку професіонала: легендарний доктор Комаровський виразно і чітко відповів на найчастіші і важливі питання батьків, які він отримує постійно.

10 запитань батьків і відповідей Євгена Комаровського, кандидата медичних наук.

1. Що робити, якщо дитина проковтнула жуйку?

Ми звикли думати, що жуйка залишиться в кишечнику на кілька років — але насправді, все, звичайно, не так. Те, що може всмоктатися в кров всмоктується, решта виводиться назовні через пряму кишку природним способом. Прилипнути жуйці всередині організму просто не до чого.

2. Як бути з дитиною, яка боїться уколів?

Для початку потрібно заспокоїтися і розслабитися батькам: діти дуже швидко і точно зчитують нашу нервозність і «дзеркалять», тому починати треба з себе. Максимально просто поясніть дитині, що з ним будуть робити і чому, скажіть, що болі боятися нормально, але треба потерпіти, і ви будете поруч.

3. Чи можна давати дітям газовану воду?

Вважається, що газована вода вимиває з організму кальцій і погано впливає на ріст дитини, але це неправда. У шипучках коричневого кольору є ортофосфорна кислота, яка перешкоджає всмоктуванню кальцію організмом — але коли для серйозного ефекту потрібно випивати не менше 25 літрів в день, що нікому не під силу. Інша справа, що газировками часто замінюють молоко, кефіри і подібні продукти, а замість нього отримують цукор — ось це дійсно погано.

4. Чи корисні дитині фрукти і в яких кількостях?

Давати їх дітям можна і потрібно — краще сезонні і з вашої місцевості. Але ними не можна замінювати м’ясо, рибу і інші повноцінні страви. Краще залишити їх у якості легкого та здорового способу перекусити.

5. Чи шкідливі навушники для дітей?

Якщо слухати музику в навушниках надто часто і дуже голосно, то може статися високочастотна втрата слуху — це означає, що дитині буде складно сприймати високі тони. Просто дотримуйтесь правилом 60/60: гучність на будь-якому пристрої не може бути вище 60%, після 60 хвилин прослуховування потрібно робити перерву на годину. Накладні навушники для дітей корисніше вставних «краплею».

6. Що робити, якщо дитина подавився?

Абсолютно точно неможна стукати по спині — це те, що ми всі поспішаємо зробити самою першою справою. Все, що потрібно — як слід прокашлятися, глибоко вдихаючи. Постукування ж може змінити положення стороннього тіла в дихальних шляхах і повністю перекрити їх.

7. Як вчинити, якщо дитина постійно просить солодке?

По-перше, подивитися, що таким чином дитина компенсує брак уваги або невпевненість у собі, наприклад. По-друге, не купувати і не давати дітям шкідливих батончиків і цукерок: ви завжди можете запропонувати йому альтернативу у вигляді винограду, кураги, родзинок та інших корисних ласощів.

8. Чи корисні дитині парові інгаляції?

У наших бабусь не було небулайзерів, тому їм доводилося обходитися підручними засобами. У нас вони є — варто краще використовувати їх. Це безпечніше і надійніше, але тільки для лікування хвороб нижніх дихальних шляхів (бронхіальна астма, пневмонія, бронхіт). Захворювання верхніх дихальних шляхів (риніт, фарингіт та інші) слід лікувати іншими способами.

9. Чи можна займатися самолікуванням?

Зрозуміло, що з кожною болячкою бігати до лікаря може бути неможливо, але потрібно розуміти для себе, які хвороби ви можете розпізнати і впевнені, що знаєте, як лікувати. Іншими словами, вам одного разу саме при цій хворобі — кашлі, наприклад — лікар прописав конкретні ліки і схему дій. І вам допомогло. Якщо це точно такий же кашель, можна лікувати його так само. Якщо ви хоча б трохи сумніваєтеся, що такий же — не варто експериментувати.

10. Чи можна дитині носити рюкзак?

Можна, він в рази зручніше і ергономічніше сумок, але важливо дотримуватися нормативи ваги. Рюкзак разом з усім вмістом не може важити більше 10% ваги вашої дитини. Тобто, дитині вагою 30 кг не можна давати вантаж важче 3 кг, наприклад.

Які з питань вас цікавили давно? Що ще ви хотіли б дізнатися у Комаровського?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *