довго тримається температура 37

Довго тримається температура 37 — що означає, чому тримається, коли переживати

Нормальною температурою людини вважається та, яка знаходиться в проміжку між 36.6 і 37.2 градусів.

Однак треба розуміти, що у кожної людини є своя особиста норма температури. Тому, якщо у тебе завжди була 36.6, а тут раптом останні дні тримається 37 — це може бути приводом для занепокоєння.

Давай спочатку розберемося, в яких випадках таке підвищення температури є нормою:

 • Перед овуляцією

Для жінок підвищення температури на 0,5 — 1 градус в середині менструального циклу вважається нормою.

 • Увечері

До кінця дня температура тіла підвищується на 0.2-0.5 градуса, і це теж нормально.

 • У стресових ситуаціях

У цього явища навіть назва є — психогенна температура. Але будти впевнені, як тільки ви заспокоїтеся і прийдете в себе — твоя температура нормалізується.

 • При перегріві

Абсолютно очевидна причина: в задушливому приміщенні або в жарку погоду, температура твого тіла теж трохи підніметься.

довго тримається температура 37
Навіть стрес може стати причиною підвищення температури

При прийомі нових ліків

Іноді, наш організм реагує на новий препарат, так званою лікарською лихоманкою — коли температура стає трохи вище норми. Цей стан пройде, якщо не відразу, то через 7-10 днів після закінчення прийому ліків.

А ось список захворювань, при яких температура 37 — теж норма:

 • Респіраторна інфекція

Або, просто, застуда. Але в цьому випадку, підвищена температура повинна триматися не більше 4-5 днів. Якщо більше — варто серйозно зайнятися своїм здоров’ям і не відкладати похід до терапевта.

 • Туберкульоз

Така помірно підвищена температура є одним з головних симптомів ранньої стадії туберкульозу. Разом з температурою може бути постійна втома і головний біль. Помітили за собою ці ознаки? Скоріше до лікаря.

 • Інфекції сечовивідних шляхів

Які ще симптоми можуть супроводжують ці інфекції: біль та дискомфорт при сечовипусканні, темний колір сечі і прискорені позиви в туалет.

 • Залізодефіцитна анемія

Це означає, що в твоїй крові знижений вміст заліза. Такий стан супроводжує підвищення температури. Щоб підтвердити або виключити анемію — здай аналіз на рівень гемоглобіну.

 • Тиреотоксикоз

Цим словом називають підвищене вироблення гормонів. Але крім підвищення температури, тиреотоксикоз супроводжується такими симптомами, як швидка стомлюваність, дратівливість, прискорене серцебиття, припливи поту і зміни у вазі. В цьому випадку потрібна консультація ендокринолога.

 • Приховані аутоімунні та онкологічні захворювання

Так-так, і тут такий невинний симптом, як температура 37 градусів, може говорити про наявність серйозних захворювань, таких як вовчак, розсіяний склероз, ревматоїдний артрит і той же рак.

В цьому випадку важливо прислухатися до свого організму: можливо, ви помічали за собою такі симптоми як млявість, незрозумілі хворобливі відчуття, що виникають у всьому тілі, зниження ваги і підвищена пітливість. Якщо так — бігом до фахівця.

 • Хронічні захворювання

Йде мова про будь— які інфекційнізапаленнях — будь то навіть звичайний карієс. Саме наявність вірусів і бактерій викликає підвищення температури. І чим менше вогнище запалення — тим вона нижче.

Нагадаємо, що деякі серйозні хвороби починаються зовсім з нешкідливих симптомів. Тому важливо їх знати, щоб убезпечити своє життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *