Застосування Димексиду в косметології

Димексид: інструкція по застосуванню, як розводити розчин

Димексид — це розчин синтетичного виробництва, який застосовується зовнішньо. Засіб володіє знеболюючою, а також протизапальним і антибактеріальну впливом на організм. Часто саме Димексид рекомендують застосовувати при суглобовому болю, а також при болючості у м’язах та дематологічних проблеми.

Слід розглянути докладніше інструкцію по застосуванню розчину Димексиду, а також дізнатися, як розводити засіб для приготування компресу. Крім цього, тут будуть описані побічні ефекти і можливі протипоказання медикаменту.

Фармакологічна дія

В основі препарату міститься речовина димексид, цей компонент має цілий ряд терапевтичних властивостей. До них можна віднести:

 1. Протизапальну дію. Ліки знижують вираженість запального процесу, що дає можливість знизити інтенсивність болю, усунути набряк тканин і зняти ознаки гіперемії.
 2. Місцевоанестезуючу дію. Цей ефект медикаменту виражений слабо, але все ж Димексид чинить блокуючу дію на нервові закінчення тканин, тим самим знижуючи болючість.
 3. Антисептичну дію. Засіб активно знищує хвороботворні мікроорганізми, до яких можна віднести віруси, бактерії і різні види грибків.
 4. Фібринолітичну дію. Препарат допомагає розчинити фібриновий наліт, який часто утворюється в місці запального процесу або пошкодження шкірного покриву. Такий наліт не дає можливості клітин регенерувати повноцінно, тому процес загоєння уповільнюється.

Що таке Димексид

Димексид по інструкції по застосуванню, слід наносити на певні ділянки тіла, які запалені. Через кілька хвилин препарат проникає в шкіру, а також слизові оболонки, після чого починає активно впливати на глибокі тканини. Застосовувати засіб рекомендується і для того, щоб збільшити проникність тканин для інших препаратів, з цієї причини розчин часто застосовують разом з іншими лікарськими засобами.

Показання до застосуванню

Медикамент у вигляді розчину дуже часто застосовується при патологіях, що розвиваються в кістково–суглобовому апараті організму. Крім того, Димексид може застосовуватися при шкірних захворюваннях різного типу. З допомогою розчину роблять аплікації і компреси, які допомагають усунути запалення, мають антибактеріальний і противірусний ефект, а в додаток знищують грибки.

Найчастіше це засіб рекомендується застосовувати пацієнтам при:

 • обмороженнях чи опіках;
 • розвиток сухої або мокрої форми екземи;
 • інфікування шкіри бактерією під назвою бета–гемолітичний стрептокок;
 • пошкодженнях м’яких тканин;
 • ураженні або травми суглобів;
 • запальний процес в дихальних шляхах;
 • розрив або розтягнення зв’язкового апарату.

Димексид можна застосовувати і при інших захворюваннях, його нерідко призначають для комплексної терапії, так як він прискорює всмоктування інших лікарських засобів в тканини.

Дія

Цей розчин володіє великим списком позитивних ефектів, саме тому можна виділити плюси ліків:

димексин властивості

 • при суглобовому та м’язовому болю компреси на основі медикаменту допомагають усунути сильні приступи болю, а також зняти запалення;
 • можна використовувати Димексид для усунення прищів, фурункулів на обличчі;
 • використання розчину добре зарекомендувало себе в гінекології, засіб лікує гінекологічні захворювання піхви і запалення в органах малого тазу;
  не менш ефективно ліки допомагає в схудненні, можна застосовувати розчин для антицелюлітного обгортання;
 • при грибкових ураженнях, слід застосовувати Димексид, щоб усунути проблему.

Властивості

Як показує інструкція щодо застосування Димексиду, це засіб володіє найбільш широким спектром дії, на відміну від інших хімічних лікарських засобів, які застосовуються в медицині. Засіб допомагає зняти запальний процес, а також знеболює і підвищує захисні сили організму. Розчин відмінно бореться з вільними радикалами, і підсилює дію інших лікарських препаратів.

Правила використання Димексиду для компресу

Варто докладніше дізнатися про те, як розводити розчин Димексиду для компресу, адже правила розведення різняться, в залежності від того, для чого саме застосовується засіб, і з яким ліками змішують розчин. Щоб знизити гостру біль і запалення, ліки часто поєднують з Новокаїном або Лідокаїном, також застосовуються інші види анестетиків.

Як розводити Димексид

В окремих випадках допускається розведення складу з допомогою спирту, але таке поєднання не підійде для лікування опіків або відкритих уражень шкіри.

Щоб отримати розчин концентрацією 30%, достатньо взяти 6 мл ліків і змішати з 14 мл дистильованої води. Якщо ж розчин повинен вийти концентрацією до 50%, на 5 мл засобу береться така ж кількість води. Основні правила розведення Димексиду:

 • для лікування опіків використовується 20% розчин;
 • щоб усунути трофічні виразки на тілі або гнійні ураження шкіри, готується розчин 30–40% концентрації;
 • при появі бешихового ураження шкірних покривів або при стрептодермії, слід застосовувати 50% розчин Димексиду;
 • при ураженні опорно–рухового апарату, а також запаленні суглобів та інших захворюваннях, оптимально використовувати 30–50% розчин.

Щоб точно знати, як розводити розчин Димексиду для компресу, слід звернутися до лікаря за консультацією.

Особливі вказівки

По інструкції щодо застосування Димексиду можна дізнатися, що ліки мають певні особливі вказівки, які важливо вивчити, перед тим, як розпочати застосування засобу. До таких вказівок можна віднести:

Застосування Димексиду в косметології

 1. Застосовувати розчин можна тільки зовнішньо, всередину лікарський засіб не використовується.
 2. Використовувати висококонцентрований засіб суворо заборонено.
 3. Ліки можуть викликати алергічну реакцію, щоб цього уникнути, слід провести лікарську пробу на невеликій ділянці шкіри. Для цього засобом змочують ватний диск і змащують шкіру на руці. Якщо на ділянці нанесення засобу з’явилося почервоніння і свербіж, використовувати Димексид далі не слід.
 4. Варто пам’ятати, що розчин допомагає іншим лікарським засобам швидше проникати в шкіру. При використанні токсичних кремів та розчинів для зовнішнього застосування, це особливе зазначення важливо враховувати.
 5. Ліки підсилюють дію лікарських трав, що володіють антибактеріальним ефектом.
 6. Димексид ніяк не впливає на роботу психомоторної системи, а також не впливає на концентрацію уваги.

Хоча засіб продається в аптеках без рецепта лікаря, все ж не рекомендується застосовувати ліки без консультації, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.

Димексид від кашлю

Протипоказання

Перш ніж з’ясувати, як розводити розчин димексиду для компресу, слід дізнатися про те, які протипоказанням має засіб. Кожен лікарський препарат має певні обмеження і заборони у використанні, і цей медикамент не виняток. До основних протипоказань слід віднести:

 • глаукома;
 • захворювання серця і судин у хронічній стадії;
 • вікова група пацієнтів до 12 років;
 • катаракта;
 • період виношування дитини;
 • годування дитини грудним молоком;
 • хвороби гепатобіліарної системи, які знаходяться в хронічній формі або у
 • стадії загострення;
 • пацієнт має індивідуальну непереносимість компонентів засобу;
 • в судинах відбулися атеросклеротичні зміни.

Побічні ефекти

Якщо розглянути інструкцію щодо застосування Димексиду, то можна побачити в ній цілий ряд побічних ефектів, які виникають при використанні розчину зовнішньо. До побічних дій можна віднести:

 • контактний дерматит, ускладнений сверблячкою;
 • поява алергічної реакції;
 • еритематозний висип на шкірі;
 • шкіра стає суха і з’являється печіння;
 • у рідкісних випадках спостерігається бронхоспазм.

Якщо на засіб виникає алергічна реакція, використання розчину відразу припиняють, при цьому лікар може призначити пацієнту прийом антигістамінних засобів для блокування Н1–рецепторів.

Застосування при остеохондрозі

Розчин Димексиду застосовується для усунення запального процесу в шийному відділі, а також у поперековому відділі. Засіб добре допомагає при загостренні остеохондрозу, а також він додатково знімає запальний процес хрящових структур. При застосуванні компресу, кровопостачання тканин значно поліпшується, а больовий синдром знижується. Пов’язку застосовують для того, щоб зняти набряк з тканин, усунути скутість рухів, і позбутися ознак запального процесу.

Приготування компресу при отиті

Застосування в гінекології

Цей засіб зарекомендував себе і в гінекології, найчастіше лікарі призначають тампони з Димексидом для лікування кандидозу, а також ерозії шийки матки або кольпітів. Слід врахувати, що вводити тампон, змочений в розчині, занадто глибоко не слід. Це може призвести до розвитку алергічної реакції, а також до свербіння і висипань.

Перед тим як розпочати застосування медикаментозного засобу, слід проконсультуватися з лікарем, щоб лікар розповів про правила розведення Димексиду, а також про використання тампонів. Неправильне використання тампонів може призвести до ускладнень і побічних ефектів.

Компреси для суглобів

Димексид частіше застосовується для лікування суглобів при їх запаленні. Звичайно, щоб вилікувати артроз або артрит, лікарі рекомендують використовувати ліки у вигляді крему, але це не означає, що не можна застосовувати компрес з Димексиду для лікування.

При появі запального процесу в колінному суглобі, слід зробити компрес з розчину. Таке лікування допоможе усунути виражений запальний процес, зняти набряк тканин, а також усунути сильні приступи болю.

Застосування Димексиду для лікування суглобів

Не меншою ефективністю володіє засіб при подагрі, але в даному випадку лікарі рекомендують поєднувати Димексид з іншими лікарськими засобами, щоб підсилити ефект. Досить часто лікарський розчин поєднують з Диклофенаком, щоб підсилити ефект.

Димексид при п’ятковій шпорі

Лікування п’яткової шпори часто роблять із застосуванням даного розчину. Засіб допомагає усунути запалення і сильні приступи болю, а також компрес з Димексидом знімає набряк в ураженої ділянки. Як свідчать численні відгуки в інтернеті, перший результат від лікування помітний вже після третьої процедури.

Можна застосовувати розчин для лікування різних запалень, але варто пам’ятати, що призначати терапію самостійно може бути небезпечно, тому перед використанням ліків, слід проконсультуватися з лікарем. Димексид має список протипоказань і побічних ефектів, з якими слід ознайомитися перед застосуванням медикаменту. Вартість розчину становить 25–35 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *