причини захворювання

Дивертикулез кишечника: симптоми і лікування у дорослих

Кишечник відіграє важливу роль в організмі і запобігає появі застійних явищ, завдяки переварюванню їжі і виведення продуктів життєдіяльності. При ураженні кишечника, порушується робота і інших внутрішніх органів, так як токсини і шлаки отруюють організм.

Дивертикулез являє собою інфекційне ураження дивертикула (сліпо закінчується випинання стінки трубчастого або полого органу) і сусідніх тканин. Ця патологія з’являється в разі занедбаного дивертикулеза, і чинить негативний вплив на організм. Необхідно знати, що ж являє собою дивертикулез кишечника, його основні симптоми, а також методи лікування у дорослих, щоб вчасно вжити необхідних заходів.

Симптоми недуги

Дивертикулез кишечника буває двох видів – гострий і хронічний, і в залежності від того, на якому етапі знаходиться патологія. При неускладненому дивертикульозі, у хворого з’являються симптоми:

 • блювання;
 • нудота;
 • сильні болі під час походу в туалет;
 • зміна складу крові – підвищення лейкоцитів;
 • запор або рідкий стілець;
 • сильні болі і спазми в лівому боці;
 • здуття живота.
дивертикулез кишечника
Дивертикулез кишечника

Як правило, болі в животі виникають в тому місці, в якому є вогнище запалення. Болі в животі можуть бути, як слабкими, так і інтенсивними. Їх сила залежить від ступеня поширення інфекції.

Після ретельного огляду, і на основі результатів аналізу лікар призначає медикаментозне лікування.

При хронічному дивертикульозі спостерігаються зовсім інші прояви. Якщо симптоми гострого перебігу захворювання не зникають протягом півтора місяці, то можна говорити про хронічне протіканні хвороби. Прояв – сильний біль у нижній частині лівого боку.

товста та тонка кишка фото
Товста та тонка кишка

Дивертикулез хронічного характеру має риси і особливості та течії:

 1. Безперервне – запальний процес в організмі протікає протягом 6 тижнів, хворий відчуває сильні болі, інтенсивність яких змінюється протягом дня. Больові відчуття можуть поширюватися і на поперек, праву клубову частина. Для зменшення болю, приймають знеболюючі лікарські засоби.
 2. Рецидивуючий – незважаючи на усунення патології, все ж через деякий час знову з’являються вогнища запалення. Людина, що страждає від цієї патології, в перервах між цим процесом може і не відчувати біль. Цікаво, що симптоми, які виникають під час рецидивуючого процесу, схожі з проявами, під час гострого дивертикулеза. Рецидив захворювання може з’явитися раз за 30 днів, або раз в рік, все залежить від особливостей організму.
 3. Латентний – стан, при якому симптоми ніяк не проявляються. Гнійні утворення в кишці можна побачити тільки при вчиненні колоноскопії. Якщо провести рукою в лівій частині живота, то можна помітити щільну сигмовидну кишку.

При виявленні симптомів, необхідно звернутися до лікаря, щоб не зіткнутися з ускладненнями.

причини захворювання
Причини захворювання

Лікування в домашніх умовах

Дивертикулез відноситься до тих захворювань, які можна вилікувати в домашніх умовах, але тільки на початковому етапі протікання. Лікування полягає у виключенні шкідливої їжі і підтримки здорового способу життя. Дивертикулез кишечника, його симптоми сигналізують про необхідність лікування у дорослих. Під час виникнення інфекційного процесу не можна вживати наступні продукти:

 • алкогольні напої;
 • білий хліб;
 • солодке;
 • шоколад.

Потрібно вживати їжу, багату мінералами і вітамінами, щоб організм отримав харчування. Імунна система хворого під час інфекційного ураження ослаблена і потребує підкріплення.

фото захворювання дивертикулез
Фото захворювання дивертикулез

Крім дієти, можна приготувати відвари з цілющих трав, які не тільки зміцнюють імунітет, але і відновлюють функції внутрішніх органів. Наприклад, можна включити в раціон харчування висівки, які очищають кишечник і запобігають появі рецидиву.

Для приготування ефективного засобу, який очистить ШКТ, необхідно взяти зелені яблука і пшеницю. Фрукти подрібнюють і додають пшеничні відростки. Якщо регулярно використовувати цей традиційний метод, то можна усунути симптоми інфекційного захворювання.

Ще один дієвий метод, що дозволяє усунути біль і спазми в лівій частині живота – вівсяні пластівці в поєднанні з киселем. Після вживання такої корисної суміші, відновлюється робота кишечника, усувається запор або рідкий стілець.

лікувальна дієта
Лікувальна дієта

Отже, для приготування вівсяного киселю, необхідно взяти:

 • вівсяні пластівці – півкілограма;
 • вода кип’ячена – 2,5;
 • кефір – 150 мл

Покрокова інструкція приготування:

 1. Візьміть трилітрову банку, вилийте вказану кількість рідини, потім пластівці і кефір.
 2. Прикрийте марлею і поставте в темне місце на кілька діб.
 3. Процідіть суміш через друшляк.
 4. Отриману рідину знову вилийте в банку і залиште на ніч.
 5. Як тільки в банку з’явиться шар з вівсяного киселю, то необхідно вилити рідину, а шар акуратно викласти в ємність.
 6. Після виконаної процедури, залити 10 ложок каші холодною водою, в розмірі двох склянок.
 7. Варити вівсяний кисіль до утворення густої маси, потім вживати з чорним хлібом.

Профілактика дивертикулеза

Для попередження появи цього гострого інфекційного захворювання, необхідно вживати профілактичні заходи. Для цього треба:

 1. Випивати по 2 літра рідини – вода очищає від непотрібних шлаків і токсинів, які отруюють організм.
 2. Займатися спортом – так як виконання зарядки і вправ приводить до зміцнення організму.
 3. Включати в раціон харчування свіжі овочі і фрукти, рослинні масла і каші – багаті вітамінами і мінералами.
 4. Зміцнювати імунну систему, щоб організм зміг боротися з вірусами та інфекціями.
 5. При виявленні перших ознак інфекційного ураження звертатися до лікаря – при запущении хвороби, можна зіткнутися з ускладненнями.
 6. Уникати стресів і нервового напруження. Вони негативно позначаються на імунній системі, виснажують організм.
 7. Тримати в теплі товсту кишку і уникати травмування.
лікування дивертикулеза кишечника
Лікарські препарати

Таким чином, можна перемогти гостре інфекційне ураження організму, якщо дотримуватися простих правил гігієни, ведення здорового способу життя.

Щоб не зіткнутися з негативними наслідками, необхідно вжити рішучих заходів по боротьбі з дивертикульозом. При сильних болях, краще звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *