Хроніки коронавірусу: що відомо до ранку 15 березня

Число випадків зараження новим коронавірусом зростає по всьому світу, багато країн на тлі пандемії приймають рішення про закриття кордонів.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) станом на 12.00 14 березня зафіксувала понад 9,7 тисяч нових випадків зараження коронавірусом за межами Китаю, загальне число тих, що заразилися в світі перевищило 142 тисячі осіб, всього померли 5393 людини.

Китайці одужують

З кожним днем в Китаї все менше нових випадків зараження COVID – 19 і все більше одужали. Так, з лікарень виписані вже 82,7% всіх заражених, смертність від коронавірусу на даний момент в КНР становить 3,95%, такі дані наводить Держкомітет з питань охорони здоров’я КНР.

Число підтверджених випадків зараження коронавірусом в материковому Китаї досягло 80 844 чоловік, з них 66 911 (82,7% від загального числа) вилікувалися і були виписані з лікарень. Всього з початку епідемії по всьому Китаю без урахування провінції Хубей зареєстровано 13 050 випадків зараження, з них – 114 з летальним результатом, смертність склала 0,87%. У самій провінції Хубей, осередку епідемії, були виявлені 67 794 випадки зараження, 3085 осіб померли, смертність склала 4,5%. При цьому в осередку епідемії-місті Ухань-смертність склала 4,91%.

При цьому за останню добу виявлено всього 20 нових випадків захворювання, померли 10 осіб, з лікарень виписано 1370.

Захворюваність у світі зростає

Найгірші показники за межами Китаю – в Італії, там заразилися більше 21 тисячі осіб, 1,4 тисячі померли. Жителі країни по суті знаходяться під домашнім арештом, закриті бари, музеї і ресторани, скасовані заняття в школах.

Складна ситуація і в Німеччині: за даними видання Focus Online, число підтверджених випадків досягло 4233, при цьому за даними Інституту Роберта Коха, захворілих тільки 3795.

Перший випадок коронавірусу зафіксований в наступних країнах:

  • в Узбекистані – як уточнили в МОЗ Республіки, мова про громадянина країни, який повернувся з Франції;
  • в Екваторіальній Гвінеї-захворіла 42-річна жінка, яка приїхала з Мадрида;
  • у Конго-у прибулого з Парижа 50-річного чоловіка;
  • у Центральній Африканській Республіці – у 74-річного чоловіка, який прилетів з Мілана.

Кордони закриваються

Аргентина ввела заборону на в’їзд іноземців, які в останні два тижні відвідували країни з несприятливою епідемією, цей захід розрахований на 30 днів. У країні зафіксовано 45 випадків-19, двоє людей померли.

Влада Узбекистану через кілька годин після появи інформації про перший зараженому прийняли рішення про скасування масових заходів з нагоди святкування Навруза 21 березня, закриття з понеділка, 16 березня, всіх навчальних закладів на тритижневий карантин, а також припинення 16 березня авіа – і автодорожнього сполучення з іншими країнами.

З сусідніх з Україної країн про закриття оголосили чотири: Литва, Латвія, Польща і Білорусія. Пізніше про закриття кордонів для іноземців оголосила Естонія.

Обов’язковий двотижневий карантин для всіх прибуваючих в країну ввела Австралія.

З 16 березня закриє порти і аеропорти Норвегія, також буде посилений прикордонний контроль: в країні вже зафіксовано 907 випадків коронавірусу, дві людини від нього померли.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у неділю підписав указ про введення з 16 березня до 15 квітня надзвичайного стану на території всієї країни.

Також у неділю стало відомо, що залізничне сполучення з Україною призупиняється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *