що таке карантин

Що таке Карантин?

Карантин — це комплекс режимних, протиепідемічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на повну ізоляцію епідемічного вогнища і ліквідацію інфекційних захворювань в ньому. Проводиться з метою профілактики поширення інфекцій з вогнища і попередження занесення інфекцій, захворювань та ін.

Вперше був введений в Італії в 14 ст. у вигляді 40-денної (звідси назва) затримки на рейді суден, які прибули з місць, де відзначалися випадки захворювання чумою.

Правила по санітарній охороні території країни

Карантинні заходи поширюються на холеру, чуму, натуральну віспу, сибірку, бруцельоз, сап, сказ, контагиозні вірусні лихоманки, а також на небезпечні для людини інфекційні хвороби, що передаються комарами (малярія, лихоманка денге, японський енцефаліт та ін). Правила регламентують заходи по санітарній охороні всієї території країни, а також санітарно-охоронні заходи на транспортних засобах міжнародних сполучень і в пунктах пропуску через державний кордон країни.

Вводиться при виникненні особливо небезпечних інфекцій, а також в разі масового поширення в короткий термін контагіозних інфекційних захворювань.

Охорона карантованих груп населення

Забороняється виїзд з району і строго обмежується в’їзд в нього. Протиепідемічні та лікувально-профілактичні заходи передбачають щоденне опитування медичний огляд населення карантинного району, ізоляцію хворих з подальшою госпіталізацією, проведення екстреної профілактики осіб, які зазнали ризику зараження, дезинфекцію і санітарну обробку, обсервацію або ізоляцію всіх осіб, підозрюваних у зараженні, а також перехід на суворий протиепідемічний режим роботи медичних установ.

Скасовується після закінчення терміну максимального інкубаційного періоду даного інфекційного захворювання з моменту ізоляції останнього хворого, проведення заключної дезінфекції та санітарної обробки населення.

Спеціальний санітарний заклад для боротьби з карантинними хворобами. Включає:

  • ізолятор для хворих;
  • приміщення для осіб, які зазнали карантин;
  • сан. приміщення медичного та господарського призначення;
  • санітарний та господарський транспорт.

Карантині заходи це система тимчасових організаційних, режимно-обмежувальних, адміністративно-господарських, санітарно-епідеміологічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на попередження поширення інфекційної хвороби і забезпечення локалізації епідемічного, епізоотичного або епіфітотичного вогнищ і подальшу їх ліквідацію .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *