що таке пандемія

Що таке пандемія?

Пандемія — це масове поширення інфекційного захворювання, яке легко передається від людини до людини в світовому масштабі.

В якості індивідуальних заходів при пандемії ВООЗ рекомендує людям з гострими респіраторними захворюваннями залишатися вдома і звести до мінімуму контакти з членами сім’ї та оточенням поза домом, а також ізолювати себе при перших ознаках будь-яких симптомів хвороби.

В якості громадських заходів ВООЗ рекомендує обмежити масові заходи, скоротити робочі поїздки, розглянути питання про проведення досліджень з виявлення груп ризику в точках прибуття туристів.

В якості фармацевтичних заходів рекомендується поширювати противірусні препарати та інші предмети медичного призначення відповідно до національних планів, закуповувати і поширювати вакцини, а також готуватися до масової вакцинації.

Також ВООЗ рекомендує адаптувати антивірусну стратегію на основі моніторингу та спостереження за хворобою, проводити медичні профілактичні кампанії противірусних препаратів або вакцин. Заохочується контроль безпеки та ефективності медичних втручань, а також постачання.

На міжнародному рівні ВООЗ рекомендує країнам проводити туристичні консультації та попереджати населення про пандемію вірусу, сприяти фінансуванню та розробці вакцинації.

Країнам, які ще не торкнулася пандемія, ВООЗ рекомендує бути готовими до негайного застосування заходів для зниження поширення пандемії. Налагодити доставку і поширення фармацевтичних препаратів та інших ресурсів за необхідності, розглянути питання про впровадження перевірок на вірус на міжнародних кордонах.

Під час пандемії ВООЗ заохочує індивідуальні заходи, що вживаються країнами, проте виступає проти закриття міжнаціональних кордонів для людей і вантажів без критичної необхідності.

Пандемії в історії

З початку XX століття людство пережило кілька пандемій. У 1918-1919 роках іспанка (один з різновидів грипу) поширилася по світу з Іспанії. Тоді захворіли понад 500 млн осіб, загинули від 20 млн до 50 млн.це наймасовіша за кількістю летальних випадків пандемія в історії людства.

У 1957-1958 роках до пандемії привів вірус H2N2, тоді перехворіло від 20% до 50% населення Землі і загинули від 1 млн до 4 млн осіб. Найчастіше грип вражав дітей.

Остання пандемія оголошувалася в 2009-2010 роках через «свинячий грип». Він відноситься до найбільш часто зустрічається грипу типу А і об’єднує підтипи H1N1 (найпоширеніший), H1N2, H3N1, H3N2 і H2N3. За даними ВООЗ, пандемія охопила 30% населення Землі в 214 країнах і забрала життя 18 тис.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *