Імена 2020 року

Наближається 2020 рік. Сама цифра дуже символічна-подвійне поєднання двадцяток, вважайте, подвійний ювілей. Але 20-це ще й час молоді, і це не може не відбитися на всьому, що здійсниться в цьому році.

Вже починають з’являтися діти у першого покоління 21-го століття. Нове життя, нові ідеї, нові імена – все зазнає змін і омолоджується – навіть тоді і навіть там, де багато хто звик до усталеного порядку речей.

За традицією, команда проекту ріара щорічно дає власний прогноз по іменах, які привернуть увагу більшості батьків з різних країн. На наш погляд, сучасний тренд – знайти нове серед того, що вважається вже буденним. Більше десяти років ми досліджуємо цю сферу і пропонуємо вам поглянути на отримані результати.

Динаміка за останні 30 років

Подивившись на представлені нижче таблиці найпопулярніших чоловічих і жіночих імен, можна помітити, що перша десятка протягом останніх 30 років практично не змінилися. Найбільша рухливість і зміна місць спостерігається серед жіночих імен, де з’являються несподівані сплески інтересу до імен, згодом залишив першу десятку рейтингу. Такої активності у боротьбі за «перші» місця серед чоловічих імен не зазначено, що пов’язано з великим консерватизмом при виборі імені для хлопчика – батьки дівчаток частіше експериментують або більш чуйні до змін у моді.

Жіночі імена по роках

2015 2010 2005 2000 1995 1990
1 Софія Софія Анастасія Анастасія Анастасія Анастасія
2 Марія Марія Марія Марія Марія Катерина
3 Ганна Анастасія Ганна Ганна Ганна Ганна
4 Анастасія Дарина Дарина Дарина Катерина Марія
5 Вікторія Ганна Софія Катерина Дарина Дарина
6 Єлизавета Єлизавета Катерина Олександра Олександра Юлія
7 Поліна Поліна Єлизавета Єлизавета Юлія Ольга
8 Аліса Катерина Вікторія Поліна Наталія Олена
9 Дарина Вікторія Поліна Вікторія Тетяна Наталія
10 Олександра Олександра Олександра Оксана Вікторія Тетяна

Чоловічі імена по роках

2015 2010 2005 2000 1995 1990
1 Олександр Олександр Олександр Олександр Олександр Олександр
2 Максим Максим Данило Данило Дмитро Дмитро
3 Артем Максим Максим Микита Олексій Олексій
4 Михайло Іван Іван Дмитро Микита Сергій
5 Данило Данило Микита Іван Андрій Андрій
6 Іван Данило Артем Андрій Сергій Максим
7 Дмитро Михайло Михайло Олексій Іван Іван
8 Кирило Микита Вікторія Максим Максим Євген
9 Андрій Ігор Андрій Артем Михайло Павло
10 Ігор Кирило Олексій Михайло Владислав Михайло

За межами першої десятки на початок 2020 року змін відбулося більше:

 • помітно піднялися в рейтингу імена Мирон, Антон, Кіра, Ольга, Юлія і Віктор,
 • збільшився інтерес до імен Зоя і Степан,
 • імена Амалія та Ігор найбільш сильно втратили у популярності.

Втім, традиційний підхід до вибору імені і зараз залишається найпоширенішим: перевага віддається іменам, характерних для певної спільноти, місцевості або країни.

Так, наприклад, православні прислухаються до порад служителів церкви, які спираються на церковний календар. У цьому випадку перевага віддається іменам Іван, Данило, Ілля, Софія, Марія, Анна і Єлизавета. Ім’я Данило взагалі має підвищені шанси залишитися серед найбільш поширених.

Все ще сильні сімейні традиції, коли першого хлопчика називають в честь діда з боку батька, а дівчинку – на честь бабусі з боку матері. В таких сім’ях в даний час найчастіше можна спостерігати досить рідкісні імена Серафима, Платон, Власій, Герасим, Потап, Пелагея, Яков, Тихон, Тамара і Лідія.

Популярні імена 2020 року

Деякі з трендів, про яких ми писали кілька років тому (див. прогнози на 2017, 2018 і 2019 роки), продовжують залишатися актуальними, і, звичайно, з’являються нові.

Короткі імена. Прискорюється темп життя, швидкий обмін інформацією, стислість викладу – це реалії сьогодення. Цей фактор не міг не торкнутися і імена – більш короткі імена все вище піднімаються в рейтингах, витісняючи довгі: Яна (замість Яніна), Ніка (замість Ніколь), Мія (замість Марія), Єва (замість Євангеліна), Кіра (замість Кірія), а також Зоя, Ніна або Ася.

Менше рідкісні. Після кількох десятиліть активного зростання інтересу до рідкісних імен, частка батьків, які обирають для своїх дітей таке ім’я, стабілізувалася і навіть дещо знизилася, а інтерес до популярних імен стабільно зростає останні три роки (в таблиці нижче представлена статистика сервісу підбору імені):

Перевага 2017 2018 2019
Популярні імена 63,2 % 66,6 % 67,3 %
Рідкісні імена 18,6 % 16,8 % 16,9 %
Не має значення 18,3 % 16,6 % 15,8 %

Імена про віру та близькість до Бога. Інтерес до імен, що мають відношення до релігії і віри, стабільний протягом багатьох століть, і навіть зростає. Наприклад, у рейтингу 40 популярних жіночих імен з’явилися імена Віра, Ангеліна, Вероніка, Христина, Надія, Аїша. Імена, що мають у своєму походження корінь «божественності», досить популярні і поширені (Богдана, Діана, Алана, Теона, Динара). А серед чоловічих імен багато хто навіть входять в першу двадцятку: Матвій, Федір, Тимофій, Михайло, Богдан, Захар, Мухаммед. При цьому динаміка інтересу до імен, що даються за релігійними канонами, відрізняється у різних народів. У наведеній нижче таблиці представлена статистика вже згаданого сервісу підбору імені. Видно, наприклад, що православні імена стали шукати рідше, а мусульманські – частіше:

Перевага 2017 2018 2019
Православні 82,2 % 82,7 % 79,9%
Католицькі 15,8 % 14,6 % 15,9 %
Мусульманські 13,0 % 12,4 % 16,0 %
Іудейські 5,6 % 5,2 % 5,6 %

Іноземні імена. Інтерес до іноземних імен зростає з кожним роком. Вероніка, Єва, Діана, Ангеліна і Аделіна штурмують двадцятку найпопулярніших жіночих імен. Серед чоловічих імен відзначилися Марк, Лев і Роман. Не такі «рідні» і «близькі» імена Раяна, Айлін, Камілла, Лілія, Ельза, Юліана або Майя все частіше з’являються і в Україні. Дані таблиці підтверджують тенденцію зростання уваги до іноземних іменах – помітне зростання переваги англійських, німецьких і казахських імен:

Перевага 2017 2018 2019
Українські 71,3 % 71,5 % 68,8 %
Слов’янські 51,3 % 51,1 % 50,4 %
Німецькі 9,4 % 9,8 % 10, 6%
Англійські 10,1 % 11,1 % 11,9 %

Запозичення імен. Особливою увагою у батьків не-мусульман користуються деякі мусульманські імена, залучаючи своєю красою і милозвучністю. Серед жіночих це Аміна, Марьям, Сафія і Ясміна, а серед чоловічих – Амір.

Подібна ж тенденція, але тільки у зворотному напрямку з’явилася і серед мусульман – інтерес до європейських, в тому числі і конкретно до словянських імен. За даними Рагсу Республіки Татарстан серед популярних імен для хлопчиків помічені імена Матвій, Кирило, Єгор, Михайло, Данило, Олександр, Марк, Артем (всі вони входять в десятку рейтингу), а також ім’я Мирон (його ми відзначили як одне з найактивніших імен). Серед дівчат – Вікторія, Софія, Єлизавета, Аліса, Марія, Поліна (десятка рейтингу), Аріна, Мілана, Кіра, Єва – імена з другої десятки рейтингу.

Серед дівчаток ще більша різноманітність: в числі найпопулярніших імен присутні як національні (Аміна, Саміра, Азалія), так українські та іноземні імена (Амелія, Емілія, Амалія). А ось серед батьків хлопчиків більший інтерес все ж до національних імен (Аскар, Адель, Карім, Амір, Аяз, Артур).

Старослов’янські імена. Ця категорія імен улюблена багатьма поколіннями. Можливо, через присутність в православних святцях, можливо, що дані імена говорять самі за себе, в них озвучені головні помисли, які вкладають батьки в майбутнє з’явився на світ немовляти. Частина імен не покидає 30-ку рейтингу, всі ці імена активно вживаються (Володимир, Ярослав, Владислав, Гліб), хоча є і більш рідкісні, але не забуті через століття імена (Святополк, В’ячеслав, Всеволод). Для дівчаток популярними в 2020 році будуть імена Мирослава, Дарина, Мілана, також продовжать нарікати і як Владислава, Сніжана, Мстислава, Єсенія, Людмила, Карина, Лада, Світлана.

Деякі імена, які вважалися застарілими, отримали друге дихання і не сприймаються як атавізм. Це імена Платон, Макар, Мирон, Демид – раніше так називали наших прадідів, тепер так звуть сусідського хлопчика. У дівчаток з’явилися Стефанія, Агата, Агнія. Серед більш рідкісних, але зустрічаються імен, можна назвати чоловічі імена Леонтій, Никанор, Север’ян, Родіон, Назар, і жіночі Муза, Степанида, Анісу, Аглая, Лідія. Слов’янські імена

Популярність Імен по країнах

В СРСР було 15 республік. В даний час це 15 незалежних держав. Час минає, історія змінюється, а є речі, які ріднять їх разом досі. Імена – одна з таких речей. Подивившись на таблицю популярних імен в розбивці по країнах, можна помітити, що багато до цих пір перегукується, хоча не можна не відзначити і місцевий колорит в кожній з цих країн. Зазначимо імена, які не тільки зустрічаються в кожній з цих країн, але і є дуже популярними, витісняючи часом національні імена:

 • чоловічі – Олександр, Сергій, Андрій, Максим.
 • жіночі-Анна, Ольга, Софія, Анастасія.

Незважаючи на це, в Киргизії, Узбекистані та Казахстані особливо цінують національні традиції, там частка національних імен значно вище. Чоловічі імена на Україні мають власний колорит. Дуже помітний особливий акцент на слов’янські чоловічі імена, які зустрічаються в цій країні частіше, ніж в Росії.

У таблиці нижче імена відсортовані в порядку убування числа пошукових запитів, зроблених користувачами з тієї чи іншої країни:

Країна Чоловічі імена Жіночі імена
Росія Сергій, Олександр, Андрій, Максим, Дмитро, Олексій, Микита, Іван, Ілля, Кирило, Михайло, Роман, Єгор, Денис, Євген, Артем, Володимир, Павло, Данило, Ігор, Антон, Владислав, Олег, Микола, Руслан, Матвій, Марк, Тимур, Тимофій, Костянтин, Віктор Анастасія, Анна, Марія, Катерина, Дарина, Поліна, Аліна, Олена, Ольга, Ірина, Юлія, Тетяна, Вікторія, Ксенія, Аліса, Наталя, Марина, Софія, Аріна, Олександра, Валерія, Світлана, Діана, Христина, Єлизавета, Вероніка, Ангеліна, Єва, Яна, Карина, Уляна, Євгенія, Маргарита, Кіра
Киргизія Руслан, Олександр, Айбек, Сергій, Аліхан, Емір, Бермет, Данияр, Азамат, Азат, Нурсултан, Аділет, Іслам, Амір, Дастан, Андрій, Арсен, Максим, Темірлан, Рустам, Азіз, Каникей, Жибек, Нурлан, Адель, Давид, Артур, Умар, Арген, Улан, Тимур, Айдар, Бакит Аяна, Аліна, Алія, Айдана, Діана, Аміна, Карина, Маліка, Саміра, Меерім, Арууке, Айгер, Аріна, Наргиза, Анастасія, Каміла, Айдай, Асель, Заріна, Софія, Бегімай, Мадіна, Анна, Алтинай, Валерія, Олена, Азіза, Альбіна, Айпері, Жилдиз, Сабіна, Айназік, Айжан, Ольга, Нурайим, Айлін, Чолпон, Раяна, Айзада, Аїда, Адель, Аліса, Фатіма, Азалія, Аміра, Асія
Казахстан Руслан, Олександр, Сергій, Максим, Андрій, Микита, Кирило, Роман, Дмитро, Тимур, Олексій, Артем, Володимир, Євген, Данило, Ілля, Дамір, Іван, Михайло, Ігор, Денис, Артур, Діас, Давид, Амір, Алан, Алішер, Данияр, Марк, Єгор, Азамат, Рустам, Аділь, Микола, Арман, Алі, Віталій, Віктор, Арсен, Олег Аліна, Анастасія, Діана, Анна, Тетяна, Ольга, Софія, Ірина, Аміна, Юлія, Олена, Катерина, Аружан, Дарина, Мадіна, Наталя, Аріна, Марія, Мілана, Вікторія, Карина, Каміла, Алія, Марина, Поліна, Ксенія, Христина, Валерія, Світлана, Айдана, Аліса, Сабіна, Ангеліна, Дана, Вероніка, Асель, Олександра, Айгер, Оксана, Айлін, Динара, Єва, Анель, Заріна, Дільназ, Томирис, Аїда, Айжан, АСЕМ, Галина, Яна, Альбіна, Маліка, Емілія, Маргарита
Україна Сергій, Олександр, Андрій, Максим, Дмитро, Микита, Ігор, Роман, Олег, Олексій, Денис, Владислав, Артем, Іван, Марк, Євген, Богдан, Михайло, Володимир, Ілля, Віталій, Єгор, Кирило, Руслан, Юрій, Ярослав, Давид, Антон, Тимур, Данило, Вадим, Назар, Микола, Влад, Матвій, Павло, Тимофій, Артур, Данило, Віктор, Артем, Костянтин Анна, Анастасія, Аліна, Тетяна, Софія, Ірина, Вікторія, Ольга, Марія, Олена, Юлія, Марина, Діана, Поліна, Оксана, Катерина, Дарина, Олександра, Вероніка, Світлана, Валерія, Наталія, Карина, Яна, Аліса, Аріна, Єва, Кіра, Христина, Інна, Єлизавета, Людмила, Ангеліна, Ксенія, Маргарита, Мілана, Алла, Альона, Дарина, Євгенія, Злата, Валентина, Соломія, Варвара, Емілія
Білорусь Олександр, Сергій, Андрій, Максим, Олексій, Микита, Дмитро, Ілля, Кирило, Іван, Єгор, Роман, Павло, Євген, Данило, Владислав, Михайло, Артем, Денис, Ігор, Антон, Матвій, Марк, Тимофій, Олег, Вадим, Володимир, Микола, Арсеній, Влад, Ярослав, Віталій, Гліб, Юрій, Віктор, Тимур, Костянтин, Артур, Богдан, Руслан, Станіслав Анна, Анастасія, Тетяна, Ольга, Поліна, Дарина, Катерина, Марія, Аліна, Олена, Вікторія, Олександра, Вероніка, Ірина, Наталя, Юлія, Ксенія, Валерія, Софія, Марина, Діана, Світлана, Алеся, Яна, Аліса, Аріна, Карина, Ангеліна, Єлизавета, Уляна, Христина, Маргарита, Мілана, Єва, Варвара, Кіра, Оксана, Емілія, Інна, Надія, Віра, Євгенія, Алла, Людмила
Узбекистан Тимур, Руслан, Азіз, Сергій, Максим, Імран, Артур, Давид, Андрій, Володимир, Олександр, Амір, Михайло, Саїд, Самір, Сардора, Дмитро, Рустам, Анвар, Амаль, Роман, Дамір, Денис, Санжар, Кирило, Фаррух, Марат, Далер, Єгор, Сухроб, Зафар, Жасур, Арслан, Отабек, Шохрух, Микита, Равшан, Абдулазіз, Олег, Расул, Акмаль Діана, Сабіна, Мадіна, Софія, Анастасія, Азіза, Саміра, Адіна, Катерина, Каміла, Марьям, Маліка, Аліса, Альбіна, Анна, Валерія, Шухрат, Ірина, Сафіна, Алія, Імон, Вікторія, Севара, Наталя, Наргиза, Нігіза, Шахноза, Аміна, Ангеліна, Тетяна, Мусліма, Марина, Амалія, Карина, Жасмин, Дарина, Світлана, Ситора, Динара, Лола, Олена, Ольга, Ясміна, Аріна, Шахзода, Севинч, Вероніка

Імена для хлопчиків на 2020 рік

Хлопчик чи дівчинка, дівчинка чи хлопчик? Багато батьків до самого останнього моменту не знають, хто народиться. Але є й ті, хто завчасно все уточнив і вже зайнятий підбором імені.

За даними статистики сервісу для підбору імені, за останні п’ять років відсоток тих, хто шукав ім’я для хлопчика, збільшилися з 45% до 50%. Це говорить про те, що все більше батьків стали замислюватися про якесь незвичайне, нестандартнеу або ж гучне, що говорить імені для свого сина. Тепер педантичність в цьому питанні стосується не тільки імен для дівчаток.

У порівнянні з попередніми роками збільшилася кількість батьків, які шукають імена з певними характеристиками. Серед хлопчиків частіше шукають «мудрий», «розумний», «красивий», «здоровий». Відзначимо новий параметр – “вільний”. Стійкий інтерес до рис «мужній»і “справедливий”. Найбільший показник зростання у запитів «герой» і «перший».

Виходячи з цих показників, можна зробити висновок, що наступні імена набиратимуть популярності:

 • Антон
 • Андрій
 • Євген
 • Артем
 • Давид
 • Лев
 • Олександр
 • Михайло

Чоловічі імена 2020 року. Ім’я Олександр тримає пальму першості серед чоловічих імен вже протягом 30 років, і навряд чи його зможуть потіснити його суперники. Максим, Артем, Михайло, Данило та Іван розподілять між собою наступні за ним місця, також в десятку потраплять Марк і Дмитро. У імені Ілля залишиться остання можливість поборотися за місце з Кирилом, де основними суперниками стануть Тимофій, Матвій, Роман і Микита. Найближчими до них конкурентами, у яких може з’явитися шанс в найближчі роки потрапити в десятку рейтингу, стануть Лев і Андрій.

Є ймовірність, що в найближчі роки п’єдестал пошани у чоловічих імен може змінити інше ім’я. З початку 90-х років, коли почалися тріумфальні перемоги в рейтингу імені Олександр, і за цей час частка хлопчиків, названих цим ім’ям, у відсотковому співвідношенні знизилася з 9% до 4.5%. Цей показник говорить про те, що серед чоловічих імен стало спостерігатися більша різноманітність самих імен, а також про те, що акцент при виборі імені у батьків зміщується і на користь інших варіантів.

Також не варто відкидати і той фактор, що люди певної національності віддають перевагу традиційним для їх культури іменами, хоча сучасні батьки і там не відстають від віянь нового часу, і національні імена йдуть упереміш з іншими. Популярні імена для хлопчиків в 2020 році серед татар – Амір, Артем, Тамерлан, а серед дівчаток – Діана, Саміра, Аделіна, Сафіна. Серед рідкісних імен (саме для цієї національності) з’явилися Аріана, Лея, Марк, Емілія, Надір. А ось раніше популярні Арслан, Микита, Діна, Сабіна, Ельдар і Сергій втрачають позиції.

Прогноз на 2020 рік
1 Олександр
2 Михайло
3 Максим
4 Артем
5 Данило
6 Іван
7 Дмитро
8 Марк
9 Матвій
10 Кирило

Імена для дівчаток на 2020 рік

Імена для дівчаток в 2020 році будуть вибирати дуже ретельно. Вже зараз помітно, що батьки стали використовувати вдвічі більше різних характеристик при пошуку імені. З’явилося не тільки більше абсолютно нових запитів, але і випала якась частина раніше популярних рис. Так, зникли із запитів “плодовита”, “недоторканна”, “хвора”, з’явився незвичайний запит – “Лісова”. Стійким попитом користуються характеристики “щаслива”, “улюблена”, “ніжна”, набирають популярність “здорова”, “єдина, “благородна” , “довгоочікувана”. Найбільший зліт інтересу до характеристики – “дана”, а найбільше падіння – “успішна”.

Уважно проаналізувавши всі дані, можна очікувати, що в 2020 році батьки стануть частіше називати дівчаток:

 • Оксана
 • Валерія
 • Олеся
 • Наталія
 • Антоніна
 • Карина
 • Аліса
 • Ксенія

Протягом останніх 30 років підтримується незвичайна сталість – імена Марія і Анна обов’язково входять до п’ятірки рейтингу, при цьому не займаючи першого місця. Найближчими їхніми “суперниками” протягом 15 років виявлялися імена Софія, Анастасія та Дарина. У 2020 році головні імена-суперники можуть змінитися: ними стануть Аліса, Вікторія та Олександра. Імена Анастасія, Поліна, Єлизавета і Катерина розподілять місця після них. Ім’я Дарина, з великою ймовірністю, переміститься за межі десятки рейтингу. А ось можливим новим ім’ям в рейтингу стане одне з цих імен-Ксенія, Варвара, Єва. У імен Аріна, Вероніка, Кіра і Мілана з’являється шанс стати ближче до десятці рейтингу, і, можливо, в найближчі роки також потіснити когось зі списку. Лідером, як і раніше залишиться ім’я Софія, яке з гідністю займе перший рядок рейтингу. Можна помітити, що трендовими іменами стануть – Єва, Кіра, Марк і Лев. Як у свої роки колись опинилися Соня, Варвара, Злата, Сергій і Єгор.

Прогноз на 2020 рік
1 Софія
2 Марія
3 Анна
4 Аліса
5 Вікторія
6 Анастасія
7 Поліна
8 Олександра
9 Єлизавета
10 Катерина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *