Коензим q10: користь і шкода, відгуки, ціна

Рідко яка речовина розчиняється в природному жирі клітин організму людини. Однак коензим Q10 – кофермент, органічне з’єднання небілкової природи, присутній у самому ферменті, допомагає перебігу реакцій, що каталізуютьcz ферментом. Воно розташоване в мітохондріях, разом зі своєю основою синтезує енергії. З моменту відкриття коензиму q10 це речовина стала широко розповсюджуватися в медичній та косметологічної практиці і навіть отримало своє торгове ім’я – Убіхінон. Користь і шкода коензиму q10 обговорюється з моменту його відкриття, з 1957 року.

Зазначено, що дана речовина бере участь в обміні речовин, у виробленні енергетичного потенціалу, важливого в здійсненні внутрішніх функцій. Має цілеспрямовану дію, тому накопичується там, де найбільше потрібна енергія – в серці, печінці, мозку.

Склад і властивості

Структура коензиму Q10 схожа на будову молекул вітамінів Е і К.

Коензим Q10 складають:

 • убіхінон;
 • кофермент Q.

Такий склад допомагає клітині дихати, насичуватися киснем.

Коензим q10 корисні властивості
Коензим q10 корисні властивості

Крім того, більш сильний вплив коензиму роблять:

 • вітамін Е всмоктується в структуру клітин, чому організму дістається максимум користі;
 • вітамін С – зміцнює сполучні тканини, вирівнює стінки судин, синтезує колаген;
 • виноградний екстракт – захист від руйнування колагенових структур;
 • Ca – зміцнення серцевого м’яза, поліпшення її функцій.

Місце коензиму Q10 в клітинах – це її мітохондрії. В той же час здатний виділятися чистим, без домішок, в лабораторних умовах. Він виглядає як кристали жовтуватого відтінку, що не мають запаху і смаку.

Виділений кофермент здатний розчинятися в жировій і спиртовій основі, проте не розчиняється у воді. З водою утворює емульсію різної концентрації, згідно з вмістом коензиму Q10. Цікава властивість: під впливом денного світла коензим Q10 розкладається.

Фармакологічна дія коензиму – імуномодулюючу, антиоксидантну. Завдяки йому нормально протікає метаболізм, гальмується природне старіння. Ці можливості коензиму Q10 активно використовуються в терапевтичній і косметологічній практиці. З його допомогою лікують багато хвороб, проводять профілактичні заходи проти старіння шкіри, судин.

Корисні властивості

У багатьох лікарських препаратах, спрямованих на зміцнення імунітету, міститься коензим Q10. Кофермент активізує функції клітин, вони починають синтезувати енергію. Курси лікування і профілактики передбачають застосування ліків з вмістом коензиму q10 з різними дозуваннями.

чим корисний Коензим q10
Чим корисний Коензим q10

Курс лікування допоможе:

 • нормалізувати АТ;
 • поліпшити еластичність стінок судин, зміцнити їх;
 • поліпшити функції серцевого м’яза;
 • скоротити час відновлення після важкої хвороби;
 • посилити опір до простудних хвороб;
 • привести в норму емоційний фон;
 • розчиняти бляшки атеросклерозу на стінках судин.

Виходить, що коензим q10 потрібно людині в різних ситуаціях. Він допомагає пережити стресові ситуації, перенести важкі навантаження фізичного та емоційного плану, залишитися здоровим в пік епідемії. Коли кофермент недостатньо синтезується клітинами, значить, органи функціонують не злагоджено. Страждають в першу чергу тканини печінки, серця, мозку, як основні органи, які споживають багато енергії у своїй діяльності.

Додатково приймати кофермент потрібно з віком, під час природного старіння внутрішніх органів. Продукти харчування заповнюють тільки мізер дефіциту. З лікувальними цілями недолік коензиму Q10 заповнюється препаратами, що містять Убіхінон.

Згідно відгуками, коензим q10 несе організму і користь, і шкоду. Як і у будь–якого препарату, у коензиму є свої протипоказання. Його не слід приймати вагітним і годуючим жінкам, так як цей період впливу компонентів коензиму на організми матері та дитини ще не вивчений в медицині і фармакології.

Коензим q10 можна придбати в аптеці

Для запобігання можливого негативного впливу додаткових компонентів препаратів з коензимом Q10 ці ліки слід виключити з аптечки жінки. Крім того, з ними треба бути обережними особам, схильним до алергічних реакцій – або акуратно підбирати дозу, або повністю відмовитися від прийому таких препаратів.

Лікування препаратами з коензимом q10

Думка лікарів про використання коензиму q10 розходяться саме через корисного і шкідливого впливу на організм пацієнтів. І, тим не менш, користь перевершує можливі негативні реакції.

Серцеві патології вимагають прийому Коензиму Q10 кардіо. Він забезпечує легке проникнення в організм активних компонентів препарату, розріджує кров, збагачує її киснем. На цьому фоні суттєво покращуються функції коронарних судин, відновлюється рух крові.

Кофермент несе серцю:

 • ослаблення больових відчуттів;
 • попередження інфарктного стану;
 • швидку реабілітацію після перенесеного інсульту;
 • нормальний АТ.

Підтримка для серцевого м’яза важлива функція всіх внутрішніх органів. Серце – мотор, якому відведено природою певну кількість скорочень і «туків». Так говорять народні цілителі. Тому слід підтримувати серце, давати йому простір для вільної і добре забезпеченої харчуванням діяльності.

Коензим захистить організм від вірусів і бактерій

Вірусні хвороби, хронічні інфекції слід лікувати прийомом Коензиму Q10 у вигляді харчових добавок – вони піднімають імунітет, активізують його дію проти інфекцій простудного характеру. Для розв’язання вікових проблем випускається препарат у капсулах з високим вмістом вітамінів.

Його рекомендується приймати:

 • проти гепатиту вірусної форми;
 • при наявності хронічних інфекційних хвороб;
 • від астми;
 • при напрузі фізичного та розумового.

Загальна дія ліків з коензимом дозволяє регулювати стоматологічні проблеми, зменшувати кровоточивість ясен. Це зміцнює всю слизову в організмі, адже відомо, що всі системи взаємопов’язані.

У косметології речовина з активним антиоксидантною дією поширене у формі антивікових засобів. В їх структурі кофермент зупиняє старіння, виводить токсини, покращує вигляд шкірних покривів.

Коензим Q10 ефективно очищає проблемну шкіру:

 • повертає пружність;
 • згладжує зморшкуваті складки;
 • зволожує шкірні покриви;
 • зменшує прояв вікової пігментації.

Косметологи надають коензиму q10 особливе значення в омолодженні шкіри і всього організму. Звичайно, можна коригувати харчування вмістом продуктів з коензимом. Це бобові культури, морепродукти, м’ясо кролів і курей. Потрібно їсти субпродукти, рисові страви, яйця. А якщо регулярно поповнювати раціон свіжими овочами та фруктами, то можна скоригувати і норми ваги.

Коензим q10 для молодості шкіри

Активно застосовується коензим q10 в педіатрії. Відомо, що дефіцит Убихинона викликає серйозні патології в дитячому організмі новонароджених видно явні ознаки птозу, ацидозу, різних форм енцефалопатії. Дисфункція обміну речовин – не просто патологічний стан, який в медицині навіть не класифікується як захворювання.

З ним у дитини затримується розвиток мови, розвивається нервове занепокоєння, засмучуються функції сну. У таких ситуаціях коензим Q10, при включенні його в комплекс терапії, заповнить нестачу коферменту в дитячому організмі, допоможе привести в норму самопочуття маленького пацієнта.

Вибір коензиму Q10 по виробнику та рекомендацій

Препарати з вмістом коензиму q10, так само як і Убихинон, виробники пропонують в різних формах. Їх можна придбати в аптечних мережах, з ліцензіями і дозволами на реалізацію.

Це препарати від закордонних та вітчизняних виробників, з тими ж показниками користі та шкоди,описаних в Інструкціях, але вартість коензим q10 завжди «чистий», не накручена інтернет – продавцями. Завжди можна вибрати препарат «по гаманцю», а їхні лікувальні властивості не ховаються виробниками, і знаходяться на одному рівні впливу на організм людини.

Коензим Q10 – помічник для збільшення енергії серця

Наприклад:

 1. Коензим Q10 Доппельгерц Актив. Є харчовою добавкою, в якій містяться вітаміни, мінерали, жирні кислоти. Їх виробники випускають в капсулах, дозою по 30 мг. Така висока дозування рекомендована дорослим людям, у яких рід діяльності пов’язаний з великими фізичними навантаженнями, пацієнтам зі слабким імунітетом, у косметології для поліпшення стану дерми;
 2. Омеганол. У його складі міститься 30 мг коензиму q10 на основі риб’ячого жиру. Виробляється в капсулах, в овалах жовтого відтінку. Комплекс розрахований для прийому дорослими пацієнтами з серцевими патологіями, щоб знизити холестерин, зміцнити судини. Тривале застосування підвищує імунітет, покращує метаболізм, знімає хронічну втому.
 3. Фитлайн Омега. Швидке засвоєння препарату забезпечено формою випуску. Німецькі виробники інноваційної нанотехнології випускають препарат у краплях, що забезпечують швидку поставку активних компонентів в тканини організму. Доведено, що засвоєння відбувається в 5 разів швидше, ніж у аналогічних засобів. Крім Убихинон, він містить жирні кислоти, вітамін Е. Відновлює гнучкість судин, активізує серцеву діяльність. В дерматології і косметології застосовується для лікування хвороб шкіри.
 4. Кудесан. Випускається російськими виробниками у формі крапель і таблеток. Розроблено та призначається для лікування дітей. В них міститься кофермент у концентрації, що регулює гіпоксію мозку, нормалізує обмін речовин у дитячому організмі. Його важливі дії: не дає руйнуватися клітинним мембранам, регулює дитячу аритмію, підтримує астенічних дітей. Повністю поповнює дефіцит коензиму q10 в дитячому організмі. Особливість препарату – його можна приймати дітям з перших днів життя, додаючи в будь–які напої, включаючи грудне молоко.
 5. Коензим Q10 з биоперином. Присутність биоперина, екстракту плодів чорного перцю, покращує засвоюваність коферменту. Це засіб з коензимом q10 має, при загальній схемі користі та шкоди, багато позитивних відгуків, а ціна, з урахуванням дозування, нижче, ніж у препаратів першого списку.
 6. Коензим Q10 деякі виробники отримують в процесі натурального бродіння. Не вивчено, наскільки такий процес покращує якість препарату, але покупки реєструються досить активно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *