Чи корисно їсти цибулю в сирому вигляді?

Цибуля — рослина, відоме з найдавніших часів, неймовірно корисний продукт, що надає супів, салатів, м’ясних і рибних страв більш пікантний і насичений смак. Крім того, що цибуля є чудовою приправою, він ще й приносить відчутну користь організму при вживанні в сирому вигляді. Розповімо про те, чому корисно їсти цибулю, і чи існують якісь обмеження для його вживання?

Склад цибулі

Здавалося б, що може бути корисного в продукті, більш ніж на 86 відсотків складається з води. Так, цибулю дуже некалорійний продукт, але зате неймовірно багатий вітамінами. У ньому є вітаміни Е і С, а також великий ряд вітамінів групи В, серед яких:

  • тіамін — необхідний для нормального обміну речовин і виробництва енергії;
  • рибофлавін — регулює окислювально-відновні процеси, а також бере участь у підтриманні нормального зору і синтезі гемоглобіну.

На піридоксин, що бере участь у процесі оновлення крові, припадає аж 6%, а 2% на пантотенову кислоту, нестача якого в організмі викликає гіповітаміноз. У ріпчастій цибулі велика кількість макро-і мікроелементів: калію, сірки, фосфору, кальцію, хлору.

У складі цибулі ріпчастої 12 незамінних амінокислот. У процентному співвідношенні:

  • найбільша кількість займає триптофан, виробляє серотонін — речовина, оберігаюче від депресії;
  • найменша кількість — гістидин, що сприяє росту і відновленню тканин.

Якщо ви хочете до глибокої старості залишатися при здоровому глузді і мати відмінну пам’ять, тоді не забувайте включати в щоденний раціон салат або закуску з свіжої цибулі. Це не тільки буде підтримувати мозок у чудовому стані, але і допоможе мозковим клітинам відновлюватися після інсульту.

Корисні властивості цибулі

Цибуля підвищує імунітет, так як містить вітамін С, а також сполуки, які посилюють його активність. Речовини, звані фітонцидами, позитивно впливають на стан імунної системи, особливо в період спалаху вірусних захворювань. Фітонциди ефективно пригнічують ріст хвороботворних мікробів.

Згадаймо, що цибуля — це просте і доступне джерело вітаміну С, про який знали з найдавніших часів. Мандрівники і мореплавці відновлювали недолік вітаміну С саме з запасів ріпчастої цибулі.

Цибуля надає протизапальну і антисептичну дію — даний факт доведений століттям використання цього продукту. Свіжа цибуля стимулює вироблення “хорошого” холестерину, при цьому зберігаючи в здоровому стані серцево-судинну систему. Дослідження учених з китайського університету Гонконгу переконливо довели, що цибуля, особливо червоні його сорту, знижує рівень “поганого” холестерину, які осідають на стінках судин.

Достатньо вживати половинку цибулини на день, щоб позбутися від 1/3 надлишкового холестерину.

В цибулі міститься кверцетин — найпотужніша речовина, що грає значну роль в профілактиці раку і контролі за рівнем жирів. Флавоноїд кверцетин діє як гистамино-діуретичний засіб, що перешкоджає утворенню запалень, набряків і виникненню спазмів. А також квертицин:

  • посилює чутливість до інсулінам;
  • допомагає компенсувати цукровий діабет;
  • пригнічує окисні процеси в організмі.

Цибуля особливо корисна чоловікам, які страждають від проблем з потенцією або простатиту. Наукові дослідження підтверджують, що якщо їсти щодня ріпчасту цибулю, то можна знизити ризик виникнення раку простати.

У ріпчастій цибулі достатню кількість антиоксиданту глутатіону, який пов’язують з перемогами над:

  • різними видами раку;
  • серцево-судинними захворюваннями;
  • хворобою Альцгеймера.

Цибуля позитивно впливає на стан кровоносних судин і при системному вживанні сприяє невеликого зниження артеріального тиску. Є дослідження, які підтверджують те, що цибуля має позитивний вплив на щільність кісткової тканини.

Потрібно враховувати, що цибуля не є лікарським засобом, а тільки в доповненні до ліків, допомагає організму боротися з хворобами.

Для кого цибуля небезпечна?

Здорова людина у якого відсутня алергія, може без будь-яких побоювань вживати в їжу цибулю. Звичайно ж, в розумних обсягах! Але є категорія людей, для яких фактор дратівної дії цибулі може бути небезпечний. Передусім, це люди, які страждають від захворювання нирок і шлунка.

Запам’ятайте, що закапування соку цибулі в ніс, нежить не лікує, але може призвести до алергічних захворювань, аж до набряку дихальних шляхів.

Люди часто шукають панацею від хвороб, полюючи за чарівними зіллям. Звичайна цибуля-ріпка, що лежить на полицях всіх магазинів або вирощений на власному городі, допоможе боротися з інфекціями і підтримувати організм у відмінному стані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *