В яких випадках шоколад може замінити ліки

Чи може бути їжа ліками? Таким питанням задаються не тільки звичайні люди, але і вчені. Пам’ятаючи про те, що ми те, що ми їмо, можна тривалий час обходитися без медичних препаратів, якщо правильно і збалансовано харчуватися.

Поговоримо про шоколад — продукт відомому в Європі з 16 століття, але до цих пір до кінця не розгаданому. Останні дослідження вчених дозволяють стверджувати те, що шоколад — не просто ласощі, а супер-продукт, позитивно впливає на самопочуття людини.

Диво-речовини в шоколаді

Коли ми говоримо про шоколад з медичної точки зору, необхідно розуміти, що ми ведемо мову про якісний гіркому шоколаді з вмістом какао-бобів не менше 70% какао-масла не менше 33%.

До розряду шоколаду ні в якому разі не відносяться солодкі батончики з різними наповнювачами і низькопробні цукерки на основі пальмової олії.

Авторитетні вчені довели, що шоколад містить перелік важливих речовин, дозволяють перевести його з розряду десерту, в ранг корисного! Те, що шоколад в певних дозах не просто дозволено, а рекомендований людям з цукровим діабетом та високим холестерином, свідчить про неймовірну корисності цього чудового продукту.

Триптофан

Шоколад містить у своєму складі триптофан. Цей факт дозволяє використовувати його в якості антидепресанту. Адже амінокислота триптофан — попередник серотоніну — гормону радості і задоволення. Серотонін діє заспокійливо на нервову систему, тим самим:

 • відновлює нормальний сон;
 • позбавляє від головних болів;
 • сприяє схудненню.

Якщо дорогі БАДИ, що містять триптофан, можуть викликати несподіваний ефект, то шматочок гіркого шоколаду точно підніме настрій, і зніме напругу без негативних наслідків.

Кофеїн

Шоколад містить кофеїн, який цінується за те, що він стимулює нервову систему. При дії кофеїну, мозок працює активно, узгоджено і продуктивно.

Останні дослідження довели, що кофеїн володіє вираженою сечогінною дією, що дозволяє говорити про те, що шоколад при регулярному вживанні дозволяє контролювати рівень артеріального тиску.

Флавоноїди

Гіркий шоколад містить ті ж флавоноїди, що і червоне вино. Флавоноїди — хімічні речовини, що відіграють роль природних антиоксидантів. Сприяють зменшенню “поганого” і збільшення “хорошого” холестерину, тим самим благотворно впливають на судинну стінку і процеси згортання крові.

Вживання гіркого шоколаду:

 • сприяє зменшенню ризику розвитку атеросклерозу;
 • перешкоджає розвитку аритмії.

Теобромін

Саме теобромін — алкалоїд пуринового ряду, додає шоколаду характерний гіркуватий смак. Теобромін, як і кофеїн має психостимулюючу збудливу дію.

Вчені, що вивчають шоколад, виявили, що теобромін, що міститься в шоколаді, є прекрасним спазмолітиком. За допомогою часточки шоколаду можна зняти виснажливий кашель, не вдаючись до ліків, у складі яких є кодеїн.

До речі, кодеіно вмісні препарати можна отримати в аптеці виключно за рецептом лікаря. До того ж вони викликають негативні побічні дії. А ось теобромін в загальнодоступному шоколаді безпечний — його кількість настільки мало, що переживати про інтоксикації або алергії не варто.

Епікатехін

Епікатехін — ще один корисний флавоноїд, крім шоколаду, що міститься в зеленому чаї, імбирі, винограді. Епікатехін:

 • забезпечує еластичність клітинних сполук;
 • зміцнює стінки кровоносних судин;
 • нейтралізує вільні радикали;
 • пригнічує підвищений апетит;
 • покращує стан шкіри;
 • нормалізує артеріальний тиск.

Епікатехін, який є потужним антиоксидантом, ефективно бореться з передчасним старінням і запобігає розвитку хвороби Альцгеймера — важкої дегенеративного захворювання центральної нервової системи.

Зверніть увагу, що чим більше вміст какао-бобів в шоколаді, тим вище концентрація епікатехін.

Вітаміни та мікроелементи

Чорний шоколад, необхідно відзначити, містить мінімальну кількість цукру. Зате вітамінна група представлена в ньому достатньо:

 • В1 — тіамін, забезпечує нормальне функціонування нервової і м’язової систем. А також бере участь у виведенні продуктів розпаду з організму.
 • В12 — кобаламін, стимулює обмін речовин і поліпшує склад крові.
 • Е — альфа-токоферол, який є потужним антиоксидантом, що нейтралізує руйнівну дію вільних радикалів.
 • РР — нікотинова кислота, яка бере участь у метаболізмі, тканинному диханні і утворення ферментів. Розширюючи дрібні судини, покращує мікроциркуляцію крові, в тому числі в головному мозку.

Мікроелементний склад шоколаду з високим відсотком вмісту какао-бобів, представлений: калієм, магнієм, фосфором, натрієм. Комплекс мікроелементів позитивно впливає на здоров’я людини:

 • Зміцнюючи:
 1. серцево-судинну систему;
 2. кісткову систему.
 • Підтримуючи нормальний водно-сольовий баланс.

Норма шоколаду

Не потрібно забувати, що чорний шоколад, що містить велику кількість какао-масла, калорійний продукт. Щоб надлишок калорій не приводив до ожиріння, треба знати міру при вживанні шоколаду. Кубик ароматного тане в роті шоколаду в кількості 50-60 грамів — добова норма для дорослої людини, при якій шоколад виступає в ролі корисного ліки. Та у такій кількості просто необхідно з’їдати щодня шоколад, щоб відчувати себе здоровим і повним сил.

За деякими дослідженнями, достатньо всього 30 грамів шоколаду на тиждень, щоб не відчувати проблеми з серцевим ритмом.

Ми звикли до того, що все корисне завжди несмачне. Шоколад — чудовий виняток, одночасно є смачним ласощами і корисним продуктом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *