Як вода допомагає в боротьбі з коронавірусом

Під час надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширенням коронавіруса, багато уваги приділяють фактору вживання води. Експерти Центру з контролю і профілактики захворювань США стверджують, що, просто вживаючи звичайну воду, можна значно підвищити імунітет і знизити ризик зараження інфекцією.

Про важливість води

Всі ми дбаємо про те, щоб ми самі і наші близькі були забезпечені достатнім харчуванням. Ми купуємо продукти, готуємо їжу, контролюємо своїх дітей, набридаючи їм запитаннями: “Ти поїв сьогодні?” А чи чули ви коли-небудь, щоб турботлива мама, телефонуючи, питала дитини: “А ти пив сьогодні воду?”

А адже без їжі людина може обходиться досить довгий час, а от без води-лише кілька днів. Вода для забезпечення нормальної життєдіяльності людини дуже важлива. Особливо в критичній ситуації.

Забавно, що для підняття імунітету не потрібно витрачати значну кількість грошей на імбир, лимони і часник, достатньо:

  • кілька разів в день випивати просту воду з-під крана;
  • раціонально харчуватися;
  • кинути палити і вживати алкоголь.

Якщо якість води у вашому крані недостатня — кип’ятіть воду перед вживанням.

Гідратація підвищує імунітет

Інтенсивність імунної відповіді залежить від кількості води в тому середовищі, в якій відбуваються імунні реакції. Якщо води достатньо, то відповідь організму буде адекватною подразникм. Якщо води не вистачає, а відповідно не вистачає і кисню в клітинах, то обмінні процеси повноцінно відбуватися не можуть. Подразник, наприклад, інфекція буде чинити шкідливу дію, а нейтралізувати його імунна система повноцінно не зможе.

Для того, щоб імунні реакції відбувалися активно і ефективно, вони повинні відбуватися у водному середовищі, і води для цього повинно вистачати.

Не потрібно піддаватися паніці і слідувати дурним порадам необізнаних людей, що пропонують випивати кожні 10-15 хвилин кілька ковтків води, щоб врятуватися від коронавіруса. Необхідно підтримувати нормальний питний режим, щоб підтримувати організм у життєздатному стані, а імунну систему у всеозброєнні.

Ні для кого не секрет, що організм людини на 70 відсотків складається з води. Без участі води не здійснюються обмінні процеси, без води не працює мозок і кровоносна система. Тільки при достатній кількості води в організмі кров’яні клітини-еритроцити в судинах рухаються легко і вільно, забезпечуючи доставку кисню і поживних речовин. Якщо ж води в організмі мало, то кров гусне, швидкість її знижується, організм страждає.

Науково доведено, що люди, які випивають в день 1,5-2 літра води, багаторазово — до 50% знижують ризик різних захворювань, в тому числі серйозних судинних катастроф.

При нестачі води в організмі утворюються тромби, які загрожують передчасними трагедіями у вигляді інсульту або інфаркту.

Гідратація позитивно впливає на роботу всіх систем організму:

  • Шлунково-кишкового тракту. Зневоднення організму є причиною запорів і онкологічних захворювань кишечника.
  • Сечостатевої системи. При нестачі води сечовий міхур страждає, так як в ньому підвищується концентрація токсинів і канцерогенів. Інтенсивне промивання сечового міхура великою кількістю води не дозволяє цим речовинам затриматися і викликати небезпечні захворювання.
  • Центральної нервової системи. Мозок людини знаходиться у водній невагомості — висить у спинномозковій рідині. Без достатньої кількості води мозок погано функціонує.

Гідратація регулює температуру тіла людини, що знаходиться як у здоровому, так і у хворобливому стані. При підвищенні температури під час захворювання коронавірусом або будь-яким іншим, рекомендується рясне тепле питво. Вживання достатньої кількості води дозволяє підтримувати коректну роботу організму, а також виводити відпрацьовану і наповнену токсинами рідину.

Зверніть увагу, що під час хвороби зайву пітливість, рясні виділення з носа, зневоднення організму при прийомі лікарських засобів, необхідно заповнювати додатковою порцією води.

Чай, кава та інші рідини не можна вважати водою. Часто ці напої мають сечогінну дію, що сприяє не гідратації, а дегідратації організму. Випиваючи чашку кави, не потрібно забувати, запивати її склянкою звичайної води.

Вже розроблені ефективні схеми лікування коронавіруса, закінчується робота над створенням вакцини, але боротьба триває. Кожен з нас може знизити шанс зіткнутися з новою інфекцією, просто дотримуючись гігієну рук і зберігаючи гідратацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *