Найбільш корисні і шкідливі каші в нашому раціоні

Каша є універсальною їжею. Можна використовувати як гарнір або як самостійне блюдо. Каші містять корисні для організму людини речовини:

 • вітаміни;
 • жири;
 • мікроелементи;
 • рослинні волокна.

При вживанні даного страви швидко настає відчуття ситості. Існує можливість поєднання з безліччю добавок (м’ясо, фрукти, молоко та інші). Іноді, при наявності яких-небудь захворювань, каша є однією з єдиних страв, які дозволяється вживати.

Не рекомендується протягом тривалого часу харчуватися однією кашею. Це може призвести до несприятливих наслідків. До того ж деякі злакові культури містять шкідливі речовини. Тому перед вживанням слід з’ясувати про можливі обмеження.

Каша не вважається ідеальною їжею. Вона містить велику кількість крохмалю, який після потрапляння в організм людини перетворюється в глюкозу. Відповідно не бажано дуже часто вживати каші людям, які страждають від діабету.

Для визначення впливу продуктів харчування на рівень цукру в крові людини вимірюють глікемічний індекс.

Їжа з низьким вмістом вважається більш доцільною. Як виняток виступають люди, які активно займаються спортом. Їм необхідні продукти з високим глікемічним індексом для якнайшвидшого відновлення після фізичних навантажень.

Показники глікемічного індексу:

 • корисні продукти – від десяти до сорока;
 • помірні – від сорока до сімдесяти;
 • шкідливі – від сімдесяти до ста.

На показник глікемічного індексу впливають наступні фактори:

 • погодні умови під час вирощування зернових культур;
 • рецептура приготування страви;
 • регіон, в якому були вирощені крупи;
 • використання різних добавок.

Найбільш корисними кашами вважаються: перлова (від двадцяти до тридцяти), гречана (від п’ятдесяти до п’ятдесяти п’яти) і горохова (від двадцяти до тридцяти).

Шкідливі каші – рисова (від п’ятдесяти до сімдесяти), кукурудзяна (від сімдесяти до вісімдесяти) та манна (від шістдесяти п’яти до вісімдесяти).

До зернових культур з помірним показником глікемічного індексу відносять вівсяну і пшоняну каші (від сорока до шістдесяти п’яти).

Манна крупа вважається найменш корисною з усіх зернових культур. Вона перешкоджає правильному засвоєнню заліза, вітаміну D і кальцію.

Також зернові культури містять чималу кількість білка. Зазвичай в ста грамах крупи – десять грамів білка. Хоча рослинний білок не такий корисний, як тваринний, все ж дуже необхідний організму людини.

У складі рисової каші його дуже мало – приблизно сім грамів на сто грамів крупи. Найбільше білка містить горохова каша (двадцять на сто).

У процесі приготування з-за води маса круп сильно зростає. За показником калорійності всі каші практично рівні – від ста до ста сорока калорій на сто грам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *