Народні прикмети на 16 червня

Народна назва:

Лука, Лукіан, Лук’ян-вітряник.

Звичаї

У цей день важливо, з якого боку подме вітер, адже південний обіцяє багатий урожай, південно-західний – великі нещастя, а північно-східний – непогожу погоду і часті бурі. Згідно з повір’ям ям вважається, що управляє цими вітрами безрукий дід – Віхровій, крім того, вони дуже небезпечні, так як несуть із собою не тільки руйнівні урагани, але і всілякі хвороби і є переносниками нечистої сили, яка пересувається подібним чином з одного місця на інше. Для того, щоб захистити себе від подібного нещастя, не слід відкривати рот під час вихору і тричі вимовити про себе слово «Амінь».

Ті, хто збирається вирити на своїй присадибній ділянці колодязь, можуть скористатися старовинним звичаєм. Для того, щоб дізнатися, де саме вода знаходиться найближче до поверхні землі, на неї кладуть сковорідку, перевернуту дном догори і залишають на деякий час. Після цього дивляться, зволожити її поверхню чи ні: якщо так, то на цьому місці можна починати ріті.

Прикмети

  1. Якщо на Лук’яна весь день іде дощ, то буде грибне літо.
  2. Побачили, що рано вранці опустився туман і почав отелитися по водній гладі – буде тепла і сонячна погода.
  3. На заході сонця його промені відбиваються на протилежній стороні неба – найближчим часом напрямок вітру зміниться.
  4. Помітили, що собаки відмовляються від їжі або жують траву і погано сплять, значить, скоро почнеться дощ.
  5. Вранці на листках очерету з’єднання явилися краплі, що нагадують сльозинки – наступні добу будуть похмурими і дощовими.
  6. Якщо повітряні потоки поступово піднімаються вгору і перетворюються в завихрення, то ще кілька днів протримається хороша погода.
  7. У горизонту диск сонця почав неначе витягуватися і змінив колір на білі-червоний колір, значить, чекайте дощів.

У цей день іменини святкують:

Панас, Денис, Дмитро, Іоланта, Клавдій, Клавдія, Лук’ян, Павло, Федосей, Юліан.

Тлумачення снів 16 червня

  • Сновидіння, в якому ви побачили лабораторію алхіміка, є передвісником великого щастя. Якщо приснилося, що ви самі ставите в ній якісь досліди, то черговий роман може закінчитися для вас весіллям.
  • У нічних мареннях ви купили пляшку чудового вина хтось принесе вам велику образу.
  • Уві сні фігурував квітучу папороть, значить, незабаром ви познайомитеся з дуже дивними особистостями. Примарилася ціла галявина, заросла їм – вам належить приємна прогулянка в ліс або парк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *