Народні прикмети на 19 вересня

Народна назва:

Михайлів день, Михайлівські морози, Михайло архістратиг.

Звичаї

Вважається, що в цей день архістратиг Михаїл спускається з небес і виморожуємо всю нечисту силу, крім того карає тих, хто робить якийсь гріх, тому поводитися необхідно дуже цнотливо.

Всі роботи необхідно закінчити до обіду, а краще зовсім не займатися фізичною працею, бо можна наразитися на себе нещастя. Крім того забороняється ходити в ліс по чорниці, так як народні повір’я свідчать, що в Михайлов день її топче диявол і мити голову – можна змити весь розум.

З давніх часів існує традиція проводити так звані «мирські братчини», тобто зустрічі з сусідами і родичами. Кожен повинен принести з собою блюдо, вбрання заздалегідь, і поставити його на загальний стіл. До того ж напередодні треба посваритися з ким-небудь з-за сущого дрібниці, щоб вже сидячи за столом помиритися. Після таких дій ви весь рік будете жити в мирі та злагоді з оточуючими.

Незаміжні дівчата можуть спекти пиріг і заховати в нього кільце, після чого всією компанією його з’їсти. Та, якої дістанеться «щасливий» шматок, незабаром вийде заміж.

Прикмети

 1. Якщо молодий місяць затягла пелена хмар, то найближчим часом буде погана і дощова погода.
 2. Помітили летяче на заході сонця павутиння, значить, вночі вдарить сильний мороз.
 3. Весь день тепло і сонячно – осінь затягнеться надовго.
 4. На верхніх гілках беріз все ще збереглася зелене листя, хоча з нижніх вона вже облетіла, значить, зима настане раніше терміну, а весна буде теплою і сухою.
 5. Увечері по небу пливуть хмари синього кольору – до зміни погоди.
 6. Запримітили, що листя, що опадає з осик, лягають на землю «обличчям» вгору – чекайте морозну зиму з частими хуртовинами.
 7. Випавший на дерева рано вранці іній віщує снігові зимові місяці; опустився туман – потепління.

У цей день святкують іменини:

Теклі, Макар, Андрій, Давид, Кирило, Денис, Всеволод, Костянтин, Дмитро, Михайло.

Тлумачення снів 19 вересня

 • Сон, в якому фігурували якісь букви алфавіту, передрікає сновидцу важливі зміни в житті. Якщо вони ламалися, горіли чи руйнувалися, то попереду вас чекають великі труднощі.
 • Приснилися букви були різнокольоровими, блискучими або в квіточку – можете сподіватися на небувалий успіх не тільки на роботі, але і в особистому житті; пурпуровими – вас охопить сильна пристрасть; блакитними – незабаром вам доведеться взятися на нову справу; зеленими – нове знайомство порадує вас.
 • Наснилося відро, наповнене водою по самі вінця – наяву вам пощастить отримати солідний прибуток; горілкою – якась подія вас сильно розчарує.
 • Примарилося тріснуте відро свідчить про те, що в реальності біля вас знаходиться людина, яка діє вам на нерви. Іноді подібний сон служить застереженням про те, що слід звернути пильну увагу на своє здоров’я.

Талісмани

Якщо ви самостійно виготовите або придбаєте кулон у формі першої літери вашого імені, то він стане для вас прекрасним талісманом і додасть вам більше цілеспрямованості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *