Народні прикмети на 2 квітня

Народна назва:

Фотинія, Фотинія-самарянка, колодезниця.

Прикмети і звичаї

Перекази свідчать, що давньоримський імператор Нерон, який славився своєю неймовірною жорстокістю, покаравши у цей день втопити святу Фотинію в колодязі. Згідно з іншою легендою, Ісус Христос попросив її принести води, щоб втамувати спрагу. Тому вважається, що вода, взята з будь-якого колодязя, володіє чудодійною силою і до того ж здатна вилікувати від самих різних хвороб. Вмийтеся нею, збризкайте худобу і стіни будинку, а також полийте місто і тоді можете не переживати за врожай, здоров’я тварин або рідних.

З світанку прийнято вихваляти льон, так що винесіть найкрасивіші лляні речі на вулицю, повісьте їх на паркан або березові гілки. Після цього можете не турбуватися за своє здоров’я.

  1. Якщо 2 квітня пішов дощ, то влітку буде велика кількість грибів і ягід.
  2. Примітили, що під весняним сонцем швидко танути залишилися помітила й дзвінко дзюрчать струмки – травень порадує вас великою кількістю трави.
  3. Підталий сніг був покрить крижаною кіркою, отже, майбутній рік виявиться врожайним.
  4. Помітили, що прилетіли шпак – знайте, що тепло не спаді до пізньої осені; плиски – через 12 днів на річках почнеться льодохід.
  5. Якщо весь день було спекотно, а ближче до ночі похолодало, то весь тиждень буде стояти чудова сонячна та безхмарна погода.
  6. Побачили, що лід на річках почав уноситься течією – належить урожайний рік.
  7. У дощову погоду рано вранці закукурікав півень, значить, скоро закінчиться негода.

У цей день іменини святкують:

Олександра, Віктор, Віссаріон, Іван, Ілля, Максим, Марія, Мирон, Микита, Параска, Світлана, Сергій, Василь, Герман, Севастян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *