Народні прикмети на 1 квітня

Народна назва:

Дарина-повалиха, Дарія брудні ополонки.

Прикмети і звичаї

Свою назву 1 квітня отримало з-за того, що в старовину у замерзлих водоймах біля ополонок прали білизну і напували худобу. З приходом весни під сонячними променями лід все більше танув і на поверхню води спливали всі нечистоти, які накопичилися там за зимові місяці. До того ж з-за теплої погоди і активного танен льоду розмиваються дороги, поля і двори, земля перетворюється на суцільну багнюку.

Вважається, що з приходом квітня прокидається після зими домовик, і його обов’язково необхідно задобрити різноманітними частуваннями.

У цей день можна відрізнити грішника від праведника, виправши його одяг. Якщо вся бруд легко отстиралась, то душа людини не заплямована гріхами. Незаміжні дівчата часто гадають на майбутнього чоловіка. Для цього потрібно піти до річки і подивитися на воду: побачите одну птицю – найближчий рік проведете в самоті, двох і більше – знайдете своє справжнє щастя і любов.

 1. Вночі на небі зовсім не видно зірок, значить, скоро потеплішає.
 2. 1 квітня не можна лаятися, а, навпаки, треба веселитися, жартувати і розповідати кумедні історії зі свого життя. Багато хто вважає, що саме ця прикмета дала початок Дня сміху, про який зараз відомо кожній людині.
 3. Якщо день теплий і ясній, то літо буде сухим і вітряним, дощовий – мокрою і похмурим.
 4. Примітили, що сніг залежався і не тані – не чекайте багатого врожаю, так як він почне гнити, не встигнувши вродити.
 5. По погоді можна дізнатися, яким буде жовтень.

У цей день іменини святкують:

Дарина, Дмитре, Інокентій, Іван, Софія.

Тлумачення снів 1 квітня

 • Якщо уві сні ви чули шум дощу, то незабаром вам доведеться пролити чимало сліз із-за якогось дуже сумної події.
 • Жінкам, які в сновидінні накручували собі волосся, слід триматися подалі від тих, хто любити розпускати брудні плітки.
 • Приснилася вагітна кішка, значить, найближчим часом з вами може трапитися біда.
 • У нічних мареннях ласували тортом – вас обрадує приємна звістка.
 • Побачили рахунки або смоктали власний палець – наяву ви ризикуєте розоритися, тому постарайтеся не брати участь в сумнівних справах і не вкладати свої гроші в нові фінансові проекти.
 • Якщо вам приснилося, що ви протираєте старовинну ікону, то вас чекає довга і дуже щасливе життя, наповнена враженнями.
 • Сон, у якому ви різали яблука і їли їх, є передвісником веселого проведення часу в компанії близьких друзів або рідних.
 • Примарилось, що когось забинтовываете – в реальності вас можуть незаслужено звинуватити в тому, чого ви не робили.
 • Тримали у сні в своїх руках швабру або віник, значить, хтось вас зганьбить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *