Народні прикмети на 2 серпня

Народна назва:

Святий Ілля, Пророк Ілля, громобій, тримач гроз, громовержець, Ільїн день.

Звичаї

Вважається, що дощова вода, зібрана в цей день, володіє захисною силою і здатна відлякати нечисть.

Якщо 2 серпня випало на п’ятому ятницю, а дощ так і не почався, то буде багато пожеж.

Згідно з народними прикметами, саме в Ільїн день до обіду варто літо, а після нього настає осінь, перестають кусатися оводи й комарі, листя на деревах починає жовтіти, а вода у водоймах стає холодною і затягується тіною, тому купатися в ній вже не можна.

Не слід в цю дату митися, стригти волосся, до того ж по можливості краще не працювати, так як перекази свідчать, що таким чином ви змиєте з себе все здоров’я і потім довго не зможете його відновити. А від весілля і дружні застілля, навпаки, пройдуть як не можна краще і зарядять вас хорошим настроєм.

Сільські жителі здавна намагалися не впускати в будинок собак і кішок, щоб у тих не вселилася нечиста сила або вони не привернули блискавку, яка вкрай небезпечна для дерев’яна дерев’яних будинків, так як може стати причиною пожежі.

Суниця, з’єднання їдена після Іллі, може знесилити людини, зробити його сонливим, розсіяним і знесиленим.

Тім, хто страждає будь-якої очної хворобою, слід набрати дощової води і промити ним очі. Вважається, що в цей день вона володіє цілющою силою і здатна позбавити від недуги.

Прикмети

  1. Почули гучні гуркіт грому далеко – найближчим часом може сильно захворіти голова. Якщо ж він гримить довго і безперервно, то деякі люди можуть відчути важкість у грудях.
  2. Помітили, що комарі почали роїтися або бджоли у вуликах голосно і дружно дзижчать – належить теплий сонячний день без опадів.
  3. Гарну погоду можна визначити по поведінці річкових п’ятому явок: якщо вони спокійно лежати на дні або неспішно повзають по ньому, то встановиться надовго тепло.
  4. Довелося потрапити під дощ – протягом усього року у вас буде відмінне здоров’я та прекрасний настрій.
  5. Якщо грім гримить глухо, то пройде невеликий дощик; голосно – чекайте сильної зливи; безперервно – граду.
  6. Відчули, що під час дощу подув сильний вітер – скоро погода покращиться.

У цей день іменини святкують:

Афанасій, Ілля, Касьян, Леонтій, Сава, Севастян.

Тлумачення снів 2 серпня

Сновидіння, в якому ви побачили зів’ялі квіти, передвіщає невдачі. Якщо ви запланували дальню поїздку чи збираєтеся у відпустку, то не варто сподіватися на те, що вам вдасться реалізувати свої бажання і просто добре відпочити.

Талісмани

Тим, кому часто буває складно перенести всілякі труднощі, варто придбати талісман – нефритову фігурку черепашки, який забезпечить вам психологічну стійкість і захистить від різних бід.

Якщо вам пощастило знайті «громову стрілу» (пісок, скам’янілий після удару блискавки), то можна використовувати її в якості амулету, здатного вберегти від злих чар і хвороб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *