Народні прикмети на 30 червня

Народна назва:

Мануїл, Савелій, молодий Ярило.

Звичаї

Постарайтеся ближче до вечора не виходити з дому і вже тим більше не ходити до річок та озер, проведіть цей час в оточенні рідних і близьких.

Здавна вірили, що в цей день над землею піднімаються тумані, які вважаються «злими», так як в них людина може побачити знайомих людей або надзвичайної краси білу корову і піти за ними. Згідно з повір’ям ям, цього не можна робити ні в якому разі, інакше нечисті сили поведуть вас в лісову гущавину або болото, де ви загинете, не знайшовши дороги або потонете. Також в цьому тумані сидять русалки, які заманюють юнаків до себе і потім утаскивающие їх на дно річок та озер. Дітей вони принаджують красивими квітами білих латати, тому батьки знали, що для того, щоб їх чадо могло уникнути великої біди, потрібно суворо заборонити йому зривати ці рослини. В іншому випадку дитина може потонути і згодом перетворитися в русалку.

На Савелія можна поворожити на яйцях і голках. Для цього необхідно придбати три яйця, альо якщо продавець поцікавиться, з якою метою ви купуєте саме така кількість, то слід йти в інший магазин. Є ятайте, що на зворотному шляху ні в якому разі не можна ні з ким розмовляти. Прийшовши додому, застроміть в кожне з них голку, сядьте за стіл і покладіть їх на просте біле блюдце прямо перед собою. Потім варто розпустити волосся, правою рукою вийняти всі голки, одночасно вимовляючи спеціальний змова. Після цього розбийте яйця і вилийте їх вміст в заздалегідь підготовлену миску, слідом киньте туди голки і подивіться, як вони себе поведуть. Якщо вони одночасно потонули, то ви не доживете до глибокої старості; лягли дуже рівно, подібно колодці – навпаки, проживете довге і щасливе життя.

Прикмети

 1. Якщо ввечері на небі з’єднання явилася веселка, то чекайте хорошої погоди. Вона була дуже крутий і високо – підніметься сильний вітер, пологою і низькою – скоро піде дощ.
 2. Вночі була гроза – наступний день буде теплим і сонячним.
 3. На сході занадто душно і нічим дихати, значить, наближається негода; на заході небо стало багряним – гряді буря; жовтим, золотистим або рожевим – погода найближчим часом не зіпсується.
 4. Раніше заболочене місце було висохлим, але раптово стало вологим – затяжні дощі очікуються.
 5. Побачили, що низько літають стрижі, тварини стали частіше чхати або латаття до 9 ранку так і не піднялися над поверхнею води – негода прийде й суттєво похолодає.
 6. Птахи намагаються триматися якомога ближче до живих будинкам та іншим спорудам – зовсім скоро опуститися густий туман.
 7. З ранку на траві зовсім немає росі або подув північний вітер, значить, готуйтеся до негоди.
 8. Хочете дізнатися, якою буде погода – подивіться, як веде себе білий слід від літака. Якщо він дуже короткий і швидко тані, то належить погожий день.
 9. Якщо на Савелія дощ почався після полудня, то він буде лити до глибокої ночі.
 10. Помітили, що зійшов червоний місяць – готуйтеся до того, що почнеться тривалий дощ; настовбурчилися горобці – сильна злива.
 11. З землі повилазили дощові черв’яки і кроти – настають непогожие дні.
 12. На світанку почався дощик – не переживайте, так як він зовсім скоро закінчиться, хмари розсіються та вигляне сонце.
 13. Якщо вночі тихо, вранці дме слабкий вітерець, але протягом дня він посилився і змінив свій напрямок, а ближче до вечора знову вірш, значить, чекайте хорошої погоди.
 14. Веселка з’єднання явилася на заході – випадуть опади; на сході – навпаки.

У цей день іменини святкують:

Ізмаїл, Йосип, Ісак, Кирило, Климент, Імануіл, Микита, Никифор, Савелій.

Тлумачення снів 30 червня

 • Якщо в сні вам привидівся імператор або імператриця, восседающие на троні, то в реальності ви знайдете не тільки удачу та захист в особі дуже впливової людини, але і довгоочікувану перемогу в давньому конфлікті.
 • Побачили уві сні принців або принцес – ваше сімейне життя або романтичні відносини не омрачатся скандалами і нерозумінням.

Талісмани

Вам необхідно обзавестися оберегом у формі меча, виготовленим з аметисту, місячного каменю або «котячого ока». Він повинен привернути до вас удачу, особисте щастя і додати життєвих сил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *