огірки вирощування в теплиці

Огірки в теплиці з полікарбонату: посадка і догляд, правила вирощування

Багато дачникыв при вирощуванні огірків в теплиці з полікарбонату, не знають, як правильно проводити посадку, догляд, формування куща. Лише дотримуючись технологію вирощування, вдасться отримати відмінний урожай.

Підготовка теплиці

Перш ніж здійснювати посадку культури, доведеться провести ряд підготовчих заходів. Роботи з підготовки теплиці проводять двічі за сезон: навесні та восени.

Осіння підготовка теплиці

Після збирання врожаю потрібно оглянути конструкцію, при необхідності провести ремонт. Дерев’яні елементи слід обробити розчином мідного купоросу, металеві частини досить пофарбувати.

як вирощувати огірки в теплиці
Як виростити огірки в теплиці

З землі потрібно прибрати сміття, старі рослини, замінити шар грунту. Грунт необхідно продезінфікувати, внести добрива, землю перекопати.

Весняна підготовка теплиці

З приходом весни можна починати підготовку приміщення. Як тільки ґрунт прогріється, слід приступати до роботи.

Далі необхідно сформувати грядки, шириною не менше 1 м, висотою 30 см. Якщо теплиця не обладнана системою підігріву, то на грядки потрібно викласти свіжий гній. Зверху його слід засипати землею, провести полив, висадити насіння.

Обов’язково варто подбати про наявність горизонтальної шпалери. Її слід розміщувати на висоті 2 м. Підв’язування огірків на шпалері запобігає перегріванню культур, захистить їх від грибкових захворювань.

Терміни сівби огірків

Щоб визначити коли сіяти огірки в теплиці, необхідно враховувати багато факторів. Якщо теплиця вкрита полікарбонатом, то приступати до посадковим робіт можна у другій половині квітня.

вирощування огірків в теплиці
Вирощування огірків в теплиці

Підготовка садивного матеріалу

Перш ніж проводити посів насіння, його необхідно підготувати. Для цього потрібно взяти марлю, змочену в марганцівці, викласти в неї насіння на 10 хвилин. Далі насіння слід промити холодною водою.

Посадка огірків

Щоб отримати хороший урожай огірків, необхідно заздалегідь дізнатися, як проводити посадку, догляд, формування куща. Для посадки культури в теплиці з полікарбонату можна використовувати кілька способів:

 1. Однорядний. Кущі розміщують на відстані 40 см один від одного, відстань між рядами становить 80 см.
 2. Дворядний. Цей спосіб передбачає висаджування огірків в шаховому порядку.
 3. Широкорядний. На 1 кв. м. можна розміщувати не більше 3 рослин.

Вибравши один із зручних способів, можна приступати до посадки. Для цього потрібно викласти насіння в грунт, злегка присипати землею, провести полив.

Догляд за огірками

Щоб отримати хороший урожай огірків, за ними потрібно правильно доглядати. Основний догляд за культурою полягає в проведенні наступних заходів:

огірки вирощування в теплиці
Процес вирощування огірків
 1. Підгодівля. Для підживлення огірків можна використовувати пташиний послід, золу, гній. З добривами слід дотримуватися обережності. Від надлишку поживних елементів огірки можуть наростити масу і дати низький урожай.
 2. Прополка. Від смітної рослинності слід позбавлятися по мірі її появи. Одночасно з прополкою потрібно проводити розпушування грунту. Робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити кореневу систему.
 3. Полив. Огірки є вологолюбними рослинами. Тому полив повинен бути регулярним і якісним. Поливати рослини необхідно кожен день. При жаркій погоді кількість поливів можна збільшити в 2 рази.

Існує декілька варіантів для проведення поливу:

 • в борозенки. Від грядки необхідно відступити 15 см, зробити невелику канаву, направити по ній воду зі шланга;
 • крапельний полив. Цей спосіб дозволяє підтримувати в приміщенні необхідну вологість землі;
 • з допомогою пляшок. Спосіб підходить для тих дачників, які приїжджають на ділянку раз в тиждень. Необхідно підготувати пляшки, проколоти в стінках отвори, закопати їх на відстані 15 см від рослин. Далі потрібно зняти пробку і налити воду.

Обрізка і прищипування

Процедури є важливими. Для проведення обрізки і прищипування слід виконати наступні дії:

 1. При появі 6 листочків відщипнути верхівку пагона. Це дозволить рослині швидше розвиватися і отримати відмінний урожай.
 2. Позбавлення від вусів і чоловічих квіток. Однак, всі квіти видаляти не варто. В іншому разі не буде відбуватися запліднення жіночих квіток.
 3. Видалення листя.
 4. Якщо огірки не планується залишати на насіння, перезрілі екземпляри слід прибирати з ділянки.
Підв'язка огірків
Підв’язка огірків

Формування огірків

Дізнатися про те, як проводити посадку та догляд за огірками в теплиці з полікарбонату недостатньо. Формування куща є також важливою процедурою, як її проводити слід дізнатися заздалегідь. Щоб отримати хороший врожай, необхідно знати деякі правила:

 • пустоцвіти слід зривати по мірі їх появи;
 • щоб не пошкодити кущі, необхідно використовувати добре заточені ножі;
 • якщо на ділянці багато порожніх зав’язей, потрібно трохи просушити грунт;
 • верхні гілки є особливо чутливими, з ними потрібно працювати обережно;
 • листя, які утворюються біля підніжжя, необхідно зривати.

Спеціалісти називають кілька способів для підв’язування кущів:

 1. Горизонтальний. По довжині грядок потрібно натягнути мотузки, роблячи кілька ярусів. Основні вітки буде спрямований вгору, вони не повинні рухатися по мотузці.
 2. За допомогою сітки. Поряд з рослинами необхідно натягнути сітку, через яку кущі будуть чіплятися і звиватися.
 3. Вертикальний. Зверху потрібно натягнути шпалеру, з неї спустити мотузки з ланцюгами. З часом рослини почнуть витися навколо шпалери.

Правила формування кущів

Процедуру слід проводити 1 раз на тиждень. При цьому чоловічі квіти, перезрілі плоди, листя і вуса потрібно видалити. Збирати плоди потрібно своєчасно, не допускаючи їх перезрівання.

вирощування огірків в теплиці
Формування кущів огірків

Огірки є улюбленою культурою багатьох дачників. Отримати хороший урожай можна тільки в тому випадку, якщо дотримуватися технології вирощування. Доглядати за культурою нескладно, однак, до порад фахівців все ж варто прислухатися.

В результаті овочі будуть на столі довгий час. Вдасться насолодитися приголомшливим смаком свіжих огірків і навіть зробити заготовки на зимовий період.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *