“Південний парк” забанили в Китаї: Автори серіалу принесли знущальні вибачення

Мультсеріал “Південний парк” ніколи не боявся критикувати вади сучасного суспільства, навіть на шкоду собі. Тепер автори шоу Метт Стоун і Трей Паркер обстебали Китай, а потім зробили це ще раз.

2 жовтня 2019 вийшла чергова серія (2 серія 23 сезону) мультфільму “Південний парк” (або South Park як кому завгодно), в якому автори висміяли страх голлівудських продюсерів чимось образити або образити Китай з його величезними ринками збуту. З-за цього раболіпства голлівудські кіношники займаються самоцензурою на догоду політичному режиму КНР.

Справа в тому, що в Китаї дуже не люблять, коли країну критикують і справедливо вказують на суттєві порушення прав людини, тоталітарні практики та утиски свободи слова. Подивившись серію “Південного парку” з висміюванням себе – Китай включив банхаммер і заборонив показ серіалу у себе в країні.

У китайському інтернеті (а він у них окремий) були видалені всі епізоди серіалу , також китайці оперативно зачистили всі обговорення на форумах і в соцмережах. В Weibo (китайський аналог twitter) тепер немає ні одного поста про серіал, який показували в країні протягом багатьох років.

Епізод, через якого все сталося, називався Band in China («Група в Китаї»), що звучить дуже схоже на Banned in China («Заборонено в Китаї»). У ньому Ренді трапляється при продажу травички і відправляється в китайський трудовий табір, де зустрічає Вінні-Пуха та П’ятачка (плюшевий ведмедик із тирсою в голові потрапив туди за те, що його порівнювали з лідером КНР Сі Цзіньпіном, а в Китаї це заборонено). Стен, Джимі, Кенні і Баттерс створюють рок-групу, про яку хочуть зняти фільм. Але його сценарій постійно доводиться переписувати, щоб картину пропустила китайська цензура.

Південний Парк 23 сезон 2 серія – Band in China – дивитися онлайн:

Зазвичай в таких випадках всі приносять извиненя в надії повернутися на китайський ринок і продовжити заробляти мільйони. Не залишилися осторонь і шоураннере “Південного парку” Метт Стоун і Трей Паркер. Вони вивісили у твіттері свої офіційні вибачення китайським властям.

“Як і NBA (днями генменеджер одного з клубів Ліги в твіттері підтримав протести в Гонконзі і був жорстоко покараний за це, в NBA довелося вимолювати прощення у Китаю – ред.), ми завжди раді китайським цензорам в наших оселях і серцях. Ми любимо гроші більше, ніж свободу і демократію. Сі зовсім не схожий на Вінні Пуха. Дивіться наш трьохсотий епізод в цю середу! Хай живе Велика Комуністична Партія Китаю! І нехай осінній урожай сорго буде рясним! Ми все владнали, Китай?”, – знущально написали шоураннеры серіалу.

Така позиція напевне відгукнеться авторам мультфільму втратою солідної суми грошей, адже китайський ринок – це дуже багато грошей, однак Метт Стоун і Трей Паркер вирішили не йти на угоду з совістю і вчинили так, як вважають за потрібне. Можливо, їх би підтримав Дональд Трамп, який розв’язав торговельну війну з Китаєм, однак автори серіалу вдосталь познущалися над ним. У попередніх серіях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *