психологія перехідного віку у дітей

Психологія перехідного віку у дітей

Найчастіше, люблячі батьки по досягненні їх дитиною перехідного віку, впадають у стан паніки і не знають що робити, вони розгублені і не можуть зрозуміти, що робити зі своїм надто гучним або замкнутим чадом.

В такому випадку, психологами рекомендується поспостерігати за підлітком, встановити тип характеру і темперамент. Тільки після цього стане можливим підібрати до сина індивідуальний підхід і надати йому посильну психологічну допомогу. Вчені розділили кілька типів характеру, спостерігаються підлітків досягли перехідного віку.

Перший тип характеру дитини – Гипертимний. Підлітки цього типу, відрізняються надмірною активністю, здатністю розвивати нові зв’язки, вільно спілкуватися з однолітками. Такі підлітки можуть схилитися до хуліганства, а в будь–яку подія з життя вони здатні внести плутанину і веселощі. Як правило, спілкуються з дітьми з схожим типом характеру, вчаться перепадами. У таких підлітків, завжди злегка піднесений настрій. Мають багато різноманітних уподобань і захоплень, але швидко їх кидають — сьогодні ваша дочка з таким темпераментом горить бажання відвідувати курси нарощування нігтів гелем, а завтра забуває про них і їде стрибати з парашутом.

Другий тип характеру дитини – циклоїдний. Такий тип характеру супроводжують надмірна агресивність і частий стан апатії, флегматичний темперамент. Такі підлітки багато часу проводять у себе вдома. Мало спілкуються з однолітками і воліють самотність. Складно переживають неприємності і невдачі.

Третій тип характеру дитини — лабільний. Підлітки даного типу мають нестабільний настрій, непередбачуваність і швидко змінються. Причиною різкої зміни настрою може стати що завгодно. У пригніченому стані, такі діти потребують розуміння батьків.

Четвертий тип характеру підлітка — Астено невротичний. Цей тип характеризується надмірною вразливістю, непостійними уподобаннями і смаками, малою витривалістю і дратівливістю. Такі підлітки втомлюються при виконанні важкої неприємною для них роботи.

П’ятий вид – Сензитивний. Такі діти виявляють надзвичайну чутливість до всього., як до позитивних моментів їхнього життя, так і до неприємностей і розчарувань. У спілкуванні вони сором’язливі і замкнуті, вони прив’язані до дорослих і добре дисципліновані.

Шостий вид — Психастенічний. Такі діти характеризуються хорошим розумовим розвитком, схильні до роздумів і самооцінки. Вони дуже стримані і люблять оцінювати поведінку інших людей.

Сьомий вид – Шизоїдний. Підліткам даного типу характеру, притаманні замкнутість, вони не люблять спілкування з однолітками. Самотність не стомлює їх і не здатна набриднути, воно приносить певне задоволення і стан умиротворення.

Восьмий тип – Епілептоїдний. Діти даного виду, схильні до відкритого прояву своїх емоцій, виводять із себе оточуючих. Відчуваючи почуття переваги, люблять знущатися і кривдити слабших.

Дев’ятий тип – Істероїдний. Основним що відрізняє таких дітей, бажання привернути до себе увагу оточуючих.

Десятий тип – Нестійкий. Дітей цього типу характеру, нерідко порівнюють зі слабкими і неврівноваженими, такі підлітки дуже люблять веселитися і жити одним днем. Не схильні до планування і самооцінки.

Одинадцятий вид – Конформний. Такий тип характеру, означає бажання підлітка, повністю підкорятися тим, хто хоч трохи сильніше його. Вони схильні до оцінки оточуючих, прагнуть нічим не виділятися і не привертати увагу.

З’ясувавши, до якого типу відноситься ваш підліток, ви зможете підібрати до нього індивідуальний підхід і допоможете йому пережити настільки непростий етап життя, як перехідний вік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *