Що означає ім'я Петро

Що означає ім’я Петро: походження, характеристика та значення імені

Більшість сімей, готуючись до поповнення, намагаються обдумано вибрати ім’я для нового члена сім’ї: перебирають в розумі різні імена, поєднують їх з прізвищем і по батькові, можливо, навіть вивчають їх вплив. І це правильно, адже наше ім’я-це те, що буде супроводжувати нас все життя. Звичайно, може здаватися, що воно — лише набір звуків, що не мають сенсу, але багато дослідників переконуються в тому, що характер і доля людини залежать і від його імені теж. Ім’я Петро було і залишається досить поширеним серед чоловічої половини населення нашої країни, тому зараз ми спробуємо розібратися в його особливостях. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Петро.

Що означає ім’я Петро

Дослідники впевнені, що ім’я Петро прийшло до нас з давньогрецької мови, але ось точний переклад встановити неможливо. Найчастіше говорять про такі варіанти, як «камінь», «скеля», «твердий», «непохитний». З Давньої Греції ім’я поширилося по всьому світу, але особливо популярно стало в Західній Європі і країнах колишнього СРСР.

Форми імені

Коротко Петра можна називати Петя, Пер, Піт, Перо, Пейя.

Зменшувально-пестливі форми: Петька, Петюня, Петруха, Петраня, Петря, Петруша, Петюша, Петяна, Петяй, Петра, Петран, Петрусь, Пеьро, Перин, Петруц.

Ім’я Петро має досить багато споріднених форм в інших мовах, наприклад, Петро на Україні і Педер в Норвегії. По всій Європі поширені жіночі варіанти П’єтра, Петрана, Петрія.

Крім того, родинними іменами є Пітер, Пірс, П’єр, П’єро, Петер, Педру, Петрус, Педро, П’єтро, Петре, Пеєр, Петрос, Петтер, Петур, Пиетари, Петрис, Петрі.

У церковних святцях ім’я Петро присутнє.

Існує досить багато віршів з ім’ям Петро, наприклад, Лариса Рубальська «Лебедине озеро», Р. Ладонщиков «Золота гора». Окремо треба виділити і дитячі вірші: Агнія Барто «В школу», Самуїл Маршак «Чого боявся Петя?», Борис Заходер “шкідливий кіт”.

Таблиця: переклад імені Петро на інші мови

Англійська Peter (Пітер)
Китайська 彼得 (Бідо)
Корейська 피터 (Піто)
Японська ピーター (Піта)
Французька Peter (Піта)
Арабська بيتر (Пітр)
Турецька Peter (Піташ)
Норвезька Peter (Петер)
Ідиш פעטרוס (Фетрус)
Вірменська Պետրոս (Петрос)
Грецька Πέτρο (Петро)
Казахська Петір (Петір)

За правилами транслітерації в, ім’я Петро записується як PETRO.

По батькові, одержувані з цього імені: Петрівна, Петрович.

Найбільш підходящі для імені Петро по батькові: Володимирович, Вікторович, Львович, Леонідович, Ярославович, Олексійович.

Ніки для соціальних мереж

Вибираючи нікнейм для соціальної мережі, Петро може зупинитися на таких варіантах:

 • ᖘe†ℝ;
 • PetrPetit;
 • PetrPerfect;
 • ๖ۣۜƤe†r;
 • Petrectiventy;
 • Petrierativ.

Іменини і святі покровителі

За всі роки існування християнської церкви було канонізовано понад 50 святих з ім’ям Петро. Відповідно, і іменин у Петра досить багато, але найчастіше їх відзначають 16 травня, 25 травня, 27 травня, 29 травня, 31 травня, 5 червня, 9 червня, 10 червня, 17 червня, 18 червня.

Найбільш відомий святий з цим ім’ям — апостол Петро. Він був старшим братом апостола Андрія Первозванного і в миру звався Симоном, виховував дітей разом зі своєю дружиною, займався рибальством. Але одного разу до нього з’явився Бог і зробив його помічником і заступником людей. Петро повинен був допомогти встати на шлях істинним тим, хто раніше жив у гріху.

Апостол і сам за своє життя грішив дуже багато, навіть зрадив свого вчителя Ісуса, злякавшись смерті. Але кожен раз він каявся і був прощений. Ісус вирішив, що Петро гідний Царства Божого. Він вручив йому ключі від раю і святий став провідником між людьми і Богом. Він повинен вчити людей християнській вірі і пускати на небеса лише тих, кого вважатиме гідними.

Характеристика і значення імені Петро

Ім’я Петро згадується в роботах всіх популярних дослідників цієї теми: Хигир, Флоренського, Ружі. Кожен з них бачив свої особливості володаря цього імені, але загальна характеристика у них схожа. У короткому описі цієї людини можна вказати такі риси: щирість, благородство, захопленість справою. Він любить справедливість, не впевнений в собі, потребує схвалення оточуючими.

В нумерології імені Петро відповідає число 7. “Сімки” від народження незвично розумні і навіть в молодості наділені певною життєвою мудрістю. Але їм цього мало, вони завжди прагнуть до знань, хочуть саморозвиватися і дізнаватися щось нове. Такі люди дуже креативні, вони генератори ідей, але їх виконанням займатися не хочуть, вважаючи за краще відходити в тінь, коли план починає реалізуватися. Вони трохи зарозумілі і найчастіше горді собою, але відлюдники, воліють бути незалежними одинаками і присвячувати весь вільний час роботі над проектами або науці.

Вплив імені на дитину

Батьків дитина не може не радувати: він з юних років росте спокійним і слухняним, посидючим, коли це необхідно. Маленький Петя найчастіше позитивний, рідко віддається смутку або зневірі. Він трохи сором’язливий, але це компенсується його в міру активної натурою: він не любить сидіти без справи (адже веселитися з друзями набагато цікавіше), але ніколи не заграється занадто сильно, в неприємні ситуації не потрапляє.

Це неконфліктний хлопчик, який намагається бути з усіма добрий і уникати сварок. Він досить комунікабельний і завжди знаходить спільну мову з іншими хлопцями, але от відкрити свою душу кому-небудь не поспішає: йому набагато комфортніше, якщо всі його думки і почуття заховані у нього всередині.

Петя наділений фантазією і уявою, що теж допомагає йому взаємодіяти з оточуючими. У нього досить багато друзів, а ворогів немає зовсім. У школі хлопчик проявляє непогані успіхи, адже він здатний старанно займатися і надовго поринати в яку-небудь справу.

Вплив імені Петро на підлітка

У підлітковому віці Петро дійсно користується популярністю серед однолітків. Виною тому його нескінченний оптимізм, товариськість, красномовство і вміння завжди підтримати бесіду. Крім того, цей хлопець дуже добродушний і щедрий-він завжди готовий вислухати і допомогти іншому хоча б порадою або добрим словом. Все це робить Петю центром будь-якої компанії, тим, до кого тягнуться люди.

Природа наділила цього молодого чоловіка такими рисами, як сприйнятливість, чутливість і емоційність. Він як і раніше залишається людиною з творчим складом розуму, а натхненням для нього служить весь світ, який Петя вбирає і пропускає через себе.

Але є у нього і не дуже хороші якості, наприклад, невпевненість у собі, яка з роками стає все сильніше, сильно знижуючи його самооцінку і позбавляючи можливості реалізувати себе. У навчанні хлопець дуже успішний: його посидючість і працьовитість разом з вродженими розумовими здібностями дозволяють йому досягати непоганих результатів.

Вплив на дорослого чоловіка

Ставши дорослим, Петро не втрачає своєї товариськості і красномовства, але друзів у нього катастрофічно мало, так як він боїться зближуватися з людьми, відкривати їм свою душу. Але тим небагатьом, для кого він це зробив, дуже пощастило: хоч чоловік і буває часом дуже різким, він завжди чесний з близькими і тримає своє слово.

Петро досить рішучий і напористий. Він мріє про владу і матеріальні блага, але отримати бажане йому дуже складно, тому що він не вірить у свої сили і боїться поразки. Але якщо він все-таки досягне чогось, то це буде лише його особиста заслуга, так як він робить все чесно і не просить ні в кого допомоги.

Ця людина твердо стоїть на землі, ніколи не слухає голоси інтуїції і довіряє тільки логіці. Він неспішно приймає рішення, вважаючи за краще якомога довше думати і аналізувати. Здоровим глуздом він теж не обділений.

Таланти та захоплення

Петро дуже розумна людина, любить дізнаватися щось нове, йому подобається читати книги і подорожувати. Він має схильність до вивчення іноземних мов.

Існують пісні, в яких співається про Петра: Олександр Буйнов «Танцюй, як Петя», Отаман «Петро — цар», Ляпис Трубецкой «Петька-морячок».

Професії, кар’єра, бізнес

В роботі Петро в першу чергу шукає суспільне визнання, можливість показати себе. Великих успіхів йому допомагають досягти красномовство і ораторські здібності, він дійсно вміє переконувати людей. Для цієї людини буде нескладно отримати керівну посаду, але він навряд чи буде їй задоволений: хоча Петро і мріє про владу, крісло начальника не буде дозволяти йому реалізуватися так, як він цього хоче.

Найбільше чоловікові підходять громадські та політичні роботи. Він стане прекрасним дипломатом, консультантом, аналітиком, соціологом. Лінгвістичний напрямок (література і журналістика) теж цілком підійдуть Петру, а живий розум дозволить йому зайнятися науковою діяльністю.

Цей чоловік може стати цілком успішний, працюючи на себе, так як має задатки бізнесмена і нескінченний потік ідей, але через невпевненість в собі він, швидше за все, не зважиться ризикнути. А ось при наявності партнера Петро цілком може досягти бажаного.

Здоров’я

Як правило, Петро володіє міцною статурою і непоганим здоров’ям, яке він зміцнює регулярними заняттями спортом. Йому не можна захоплюватися курінням або алкоголем, так як звикання виникає у нього набагато швидше, ніж у інших людей. Особливо уважним треба бути з опорно-руховою системою і тиском.

Кохання, сексуальність, шлюб

Петро є завидним нареченим. Його завжди оточує багато жінок, які захоплюються його розумом, умінням підтримати бесіду, успішністю, привабливою зовнішністю. Крім того, доброта і чуйність чоловіка також додають йому очки в очах протилежної статі. Але він сам не поспішає відкрити дівчатам своє серце: він потайливий і ранимий, боїться зради і брехні.

Чоловік мріє про ідеальне кохання і через це дуже засмучується, якщо дійсність не відповідає його уявленням. Хоча його почуття до жінки дуже сильні, він може досить швидко розчаруватися у відносинах і розлюбити обраницю. Всі дівчата помічають сексуальність Петра. Ця частина відносин важлива для нього, але не є основною.

Сім’я для цього чоловіка — досить важливий крок, так як він хоче бачити в супутниці життя також друга і однодумця. Він довго роздумує, перш ніж зробити пропозицію, але потім залишається відданим дружині все життя. Він любить дітей, тому мріє про багатодітну сім’ю. Він допомагає дружині по господарству і намагається створити всі умови, щоб його діти виросли гідними людьми.

Таблиця: сумісність імені Петро з іншими іменами

Сумісні в любові Несумісні в любові
Анжеліка Ірина
Карина Олена
Інга Анастасія
Ольга Юлія
Тетяна Катерина
Софія Євгенія
Любов Діана
Єлизавета Інна
Дарина Кіра
Жанна Марина
Марія Надія

Найбільш важливими роками в житті Петра можна назвати 13, 22, 35, 59, 63.

Таблиця: відповідності імені Петро

Планета Місяць
Знак зодіаку Рак
Стихія Земля
Число 7
Рослина Мімоза
Дерево Дуб
Тотемна тварина Баран
Камінь Смарагд
Колір Зелений, Жовтий, Помаранчевий
Пори року Весна
День тижня Середа

Інтерпретація букв в імені Петро

Кожна літера в імені Петра несе своє значення, з яких і складається загальний вплив цього імені.

 • П — найчастіше такою людиною керує азарт, він завжди готовий пуститися в авантюру і не думає про наслідки. Йому дуже важливо навчитися планувати своє життя, інакше він опиниться в тяжкому становищі. Закохується одного разу і назавжди, але побутові труднощі часто заважають зберегти сім’ю;
 • Е — в душі цієї людини вирують пристрасті, він емоційний, а настрій змінюється буквально кожну секунду. Найчастіше володар цієї букви не може впоратися зі своїми почуттями, а ще іноді може бути жорстоким. Самоконтроль допоможе йому в повсякденному житті, хоча і буде віднімати багато сил;
 • Т — людина ненавидить життя без сенсу, для нього більш привабливо вчинення подвигів і добрих справ. Він любить всіх людей без винятку, готовий зробити що завгодно заради них, навіть якщо доведеться пожертвувати собою. Він абсолютно не цінує власне життя, і цьому йому потрібно вчитися;
 • Р – протягом життя створює свої принципи і систему поглядів, від яких ніколи не відступиться. Мислить оптимістично, довго не засмучується через невдачі. Цій людині можна довірити будь-яку справу — він виконає все правильно і в строк. Може довго йти до виконання своїх цілей, вміє чекати.

Ім’я Петро відповідно до пори року

Кожна пора породжує людей з різними рисами характеру, тому, описуючи людину з ім’ям Петро, про це не можна забувати.

 • «зимовий» — легко підлаштовується під ситуацію, мета такої поведінки — сподобатися опоненту. Йому важливо заслужити шану і повагу, тому він завжди виставляє себе в кращому світлі. Крім того, ця людина жадає абсолютної влади, навіть над близькими. Він прекрасний маніпулятор, розуміє, на що потрібно тиснути. Він товариський, але зарозумілий, що, втім, прекрасно приховує від оточуючих. Сім’ю з ним зможе створити лише лагідна, поступлива дівчина, яка не проти, що нею командують;
 • “весняний” – легкий у спілкуванні, готовий вислухати і допомогти тим, хто цього потребує. Врівноважений, завжди тримає себе в руках. Це яскравий, активна людина, яка з радістю працює на виконання своїх цілей і не перед чим не зупиняється. Крім того, він має лідерські якості, але не робить владу своїм головним пріоритетом: є куди важливіші особисті цілі. Його супутниця життя повинна бути схожою на нього: такою ж оптимісткою і цікавою особистістю;
 • «літній» — сенс життя бачить у досягненні повної матеріальної незалежності і комфорту. Заради цього готовий на все: працює днями і ночами, його не хвилює, цікава робота чи ні, головне, щоб приносила дохід. Це призводить до того, що близьких у чоловіка немає, заводити відносини він собі теж не дозволяє. У ньому присутній егоїзм, але сильно він не проявляється. Живе, керуючись своїми принципами та ідеями, його не можна схилити на свою сторону або змусити робити те, що він не хоче;
 • “осінній” – вважає себе краще за інших, особливою людиною, перед якою повинні схилятися. З близьких людей намагається зробити своїх рабів або маріонеток: нав’язує їм свою думку, вказує, що робити. Спори з ним нічим не закінчуються, адже він не відступить від свого, навіть якщо довести, що він неправий. Ненавидить критику, навіть конструктивну або в м’якій формі: ображається, злиться, починає огризатися і грубити. Особливо його турбує вказування на його недоліки, на те, що не такий вже він і ідеальний.

Гороскоп імені Петро

Знак Зодіаку, під яким народився Петро, також впливає на його характер, тому його необхідно враховувати при характеристиці особистості цього чоловіка:

 1. Овен — мріє прославитися, отримати всесвітню популярність і повагу людей. Цієї мети він присвячує все життя, не зупиняючись ні перед чим для її здійснення. Чоловік має всі необхідні для цього риси: амбітність, владність, цілеспрямованість. Він мало спілкується з людьми, всі думки тримає в собі. Рідко має друзів, та й взагалі не довіряє оточуючим: боїться бути кинутим;
 2. Телець — спокійна, неконфліктна людина, яка віддає перевагу домашньому затишку і тиші чим розвагам. Може здаватися відлюдним, але насправді він не одинак: у нього є близькі друзі, найчастіше ще з дитинства. Він з любов’ю ставиться до всіх оточуючих, це та людина, яка завжди вислухає і підтримає. У любові найбільше цінує прямоту і щирість;
 3. Близнюки — його життя підпорядковане суворому розпорядку, причому найбільше чоловікові подобається саме планувати, а не виконувати плани. Але при цьому його не можна назвати нудним: в розкладі цієї людини обов’язково знайдеться час і для розваг. Він любить проводити час з людьми, розслаблятися в компанії друзів, яких у нього зазвичай багато, адже він веселий, позитивний і промовистий;
 4. Рак — хоча у цього чоловіка немає серйозних матеріальних проблем, він постійно працює, не залишаючи часу для розваг. Самореалізація варто для нього на першому місці: він ставить собі цілі і найчастіше досягає їх, але на цьому не зупиняється. Він ніколи не радіє перемогам, лише ставить собі нові, ще більш складні, завдання. Друзів і сім’ї у нього немає, самотність цю людину повністю влаштовує;
 5. Лев – вважає себе вище за інших, самовпевнений і ніколи цього не приховує. Йому хочеться показати свою перевагу, що він і робить шляхом спорів або навіть принижень тих, хто слабший за нього. Він не бачить нічого поганого в такій поведінці. Ніколи не рахується з чужою думкою, поспішає оскаржити все, з чим не згоден. Не вважає негожим обман або навіть зрада, якщо це принесе йому якусь користь;
 6. Діва — про таких людей кажуть, що вони не від світу цього. Він занурений в свої фантазії, не знімає рожевих окулярів, так як ненавидить сірість і одноманітність повсякденного життя. Оточує себе лише цікавими, незвичайними творчими людьми, які, втім, самі до нього тягнуться. У супутниці життя шукає легку, веселу дівчину, яка буде згодна пускатися в авантюри разом з ним;
 7. Терези — цей чоловік хоче здаватися сильним і незалежним, але у нього це не виходить. Насправді він занадто чутливий, вразливий, приймає все близько до серця. Не вміє постояти за себе, тому в дитинстві (та й у дорослому віці теж) часто піддається нападкам. Але є і хороші риси: він чесний і просто не може зробити поганий вчинок, адже голос його совісті занадто сильний;
 8. Скорпіон — має дуже непростий характер, який заважає нормальному спілкуванню з іншими, тому чоловік найчастіше залишається один. Він імпульсивний, непостійний, самолюбний і егоїстичний, ніколи не визнає правоту інших. Постійно вказує оточуючим на їх недоліки, але своїх не бачить в упор. Дівчина, починаючи стосунки з такою людиною, ніби потрапляє в ув’язнення;
 9. Стрілець — живе фантазіями, де світ ідеальний і справедливий, а люди зобов’язані бути щасливими. Але ось через таке витання в хмарах своє життя йому побудувати складно, адже в реальності все виявляється не так, як в мріях. Він вірить в те, що всі люди хороші, а також в щирі почуття всіх оточуючих, тому часто розчаровується в них, а в підсумку і в самому житті теж;
 10. Козеріг — жадає влади в будь-яких її проявах, тому друзям і, особливо, дружині цієї людини доведеться непросто: швидше за все, з їх думкою він вважатися не буде, а влада перейде у відкриту тиранію. Чоловік хоче бути вільним і незалежним у всьому, але йому це складно, адже він непостійний і не може влаштувати своє життя так, як хоче;
 11. Водолій — дуже цінує щирість у своїх близьких, але сам такою рисою не володіє. Хоче подобатися всім без винятку, тому не бачить нічого погано в лестощів або лицемірстві. Веде себе так, як того вимагає ситуація, а відсутність будь-яких принципів здорово в цьому допомагає. Незважаючи на це, він досить чуйний і завжди готовий допомогти (але треба розуміти, що робиться це з корисливих мотивів);
 12. Риби — його психіка більше нагадує жіночу, ніж чоловічу. Він схильний до впливу настрою, приймає рішення необдумано, часто поводиться примхливо, майже як маленька дитина. Не наділений силою духу, його легко засмутити або образити. Потребує похвали і компліментів, щоб підкріплювати свою самооцінку. У сім’ї зазвичай саме він готує, прибирає, сидить з дітьми.

Прикмети

Якщо 12 липня, на Святого Петра йде дощ — врожай буде мізерним, якщо два дощі — хороший, а якщо три дощі — дуже багатий.

29 січня-Петро-напівкорм, половина заготовленого на зиму корму в цей день повинна скінчиться.

Ім’я Петро не дарма і сьогодні користується популярністю у людей. У людини, названого так при народженні, буде дійсно цікава доля і всі шанси стати щасливим: головне — правильно розпорядитися своїм життям. Треба сподіватися, вивчення свого імені допоможе Петру краще зрозуміти себе і самореалізуватися. З цієї статті ви дізнались значення імені Петро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *