що робити коли знущаються в школі

Що робити коли дитину ображають в школі?

Багато батьків скаржаться, що дитину ображають в школі. Дійсно такі випадки не рідкісні. Однак останнім часом, все частіше родичі скривджених дітей, готові вживати заходів і піднімають серйозне питання на громадських засадах. Ця тема частенько є заголовками статей в газетах, обговорюється в інтернет–форумах і в соціальних мережах. Якщо дитину образили в школі, то батьки не повинні сидіти без діла.

Що робити батькам

Що робити батькам, якщо дитину ображають в школі? Для початку зберіться на сімейній нараді. Тільки відразу не оголошуйте тему зборів. Начебто не нав’язливо, нехай кожен з членів сім’ї розповість про своїх шкільних друзів і взаємини з ними. Можливо, у когось теж були проблеми подібного характеру, і реальна історія з життя допоможе впоратися з нав’язливими думками вашого чада. Розговорившись, ваша дитина теж захоче поділитися проблемами і розповість про свої негаразди. Так ви зможете мати загальне розуміння ситуації, що склалася.

Як тільки картина отримала загальні обриси можна приступати до дій. З’ясуйте, чого саме хочуть кривдники. Може просто не провокувати їх і усунути предмет образи. Якщо недруги посягають на матеріальні блага, то краще не давати дитині гроші в школу або заборонити брати з собою планшет або телефон. Замість грошей дайте готовий перекус, а без телефону можна деякий час обійтися.

що робити коли знущаються в школі

Але і це не гарантія того, що конфлікт вирішиться. Тому сходіть до навчального закладу та поспілкуйтеся з учителем, завучем, директором. З’ясуйте, що керівництво робить, щоб не дозволити подібні прояви агресії. При необхідності створіть форум і підніміть питання в групах соціальних мереж з іншими батьками. Скоріш за все, що ваша дитина не єдина, хто став жертвою малолітніх розбійників.

Способи боротьби з дитячими знущаннями

  1. Допоможіть вашому синові або доньці завести нових друзів. Кілька хлопців або навіть натовп, набагато безпечніше, ніж одна дитина. В компанії набагато веселіше і з’являється почуття впевненості в собі. Можливо, навіть змінивши коло спілкування, дитина зможе проявити свої лідерські якості.
  2. Навчіть дотримуватися спокою або навіть холоднокровність. Кривдник насичується енергією слабкої людини і не можна доставляти йому таке задоволення. Тому, як тільки хулігани починають проявляти активність потрібно розвернутися і піти, ігнорувати знущання або просто покрутити пальцем біля скроні. Потрібно показати, що вивести з себе не вдасться і противник відступить. Це позиція справжнього лідера, який завжди зможе захищатися.
  3. Якщо справи і зовсім погані, то для більшої впевненості здайте чадо в яку-небудь спортивну секцію. Бажано, щоб це були будь-які єдиноборства. Тоді з’явиться велика впевненість у собі. Ваша дитина навчиться захищатися, і більше не буде боятися.
  4. Переконайтеся, що дитині і справді потрібна допомога. Ніколи не можна знати, через що його ображають однолітки. Може ви і так занадто опікуєте своє чадо і саме тому у нього проблеми.
  5. Але і кидати дитину одну не потрібно. В такому віці діти ще не вміють вирішувати конфлікти мирним шляхом і чим більше запускати ситуацію, тих гірше все може стати. Запитати у дитини, що найчастіше стає об’єктом негативного ставлення оточуючих. Швидше за все, він не відразу скаже. Тиснути в такій справі і загрожувати якимись заборонами — взагалі не вихід. Розпитайте краще про однокласників, друзів, вчителів. Якщо в якийсь момент малюк не захоче відповідати, дуже м’яко запитайте чому і що сталося. Можливо, такі розмови доведеться робити кілька днів поспіль, тому що відразу розповісти все дитина може не захотіти. що робити якщо дитину ображають в школі
  6. Знову ж таки поговоріть з вчителями. Але не питайте відразу про те, хто ображає дитину. Навпаки, запитайте про тих, з ким він дружить і спілкується, а з ким ні. Цілком можливо, вчителі самі розкажуть, з ким виникають конфлікти.
  7. Якщо нічого не допомагає і все одно дитину ображають чи б’ють в школі, то запропонуйте йому змінити школу. Але робити так потрібно в самому крайньому випадку, коли дитина в стару вже ходити не може. Заздалегідь попередьте, що в іншій школі все буде інакше: і вчителі, і діти, і добиратися доведеться іншою дорогою. Однак, і це може не припинити те, що дитину ображають Однокласники. В новому колективі теж потрібно правильно адаптувати дитину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *