Як допомогти дитині завести друзів

Як допомогти дитині завести друзів

В наш час знайти нових друзів, набагато складніше, ніж коли-небудь. Люди все більше зайняті вирішенням власних проблем і практично не мають часу на живе спілкування. Проте справжніх друзів потрібно шукати ще в ранньому дитинстві, і тоді цю дружбу можна буде пронести через ціле життя. Ось чому необхідно знати, як допомогти дитині знайти нових друзів.

Дитячий садок

Допомогти дитині знайти друзів в дятячому садку найпростіше. В такому віці діти ще не орієнтуються на зовнішній вигляд, багатство і батьків. Їм набагато цікавіше грати з тими, хто знає цікаві сюжети.

Тому тут важливо те, як батьки підготують чадо до нового колективу і чому навчать. А навчити обов’язково потрібно не забирати іграшки у інших, правильно вітатися і просити прийняти в гру. Якщо дитина активна і балакуча, то можна навчити його самому збирати навколо себе дітей і пропонувати ігри.

Шкільні друзі

Де ми знаходимо собі друзів на довгі роки? Звичайно ж, в школі. Саме в стінах початкового навчального закладу діти проводять більшу частину часу. Вже з початком навчального процесу, повинні з’явитися, якщо не друзі, то хоча б приятелі. І тут варто проявити особливу уважність.

Якщо цього не сталося, то є тема для роздумів. Можливо саме Ваша дитина не знайшла серед однокласників товариша за інтересами. При необхідності поспілкуйтеся з учителем, який розповість про загальну ситуацію серед хлопців. Можливо, вашу дитину ображають в школі, і вона не хоче шукати соратників.

В даній ситуації постарайтеся поговорити з дитиною і розпитати його про шкільні будні. Може йому і не треба шукати більше друзів, тому що у нього вже є один хороший. А буває і так, що маленька людина відмінно проводить час на самоті. Не думайте, що це відхилення від норми. Навпаки добре, що він може проводити час наодинці з собою і не страждати без спілкування з однолітками.

Саме час записатися в яку-небудь спортивну секцію. Це дозволить не тільки зміцнити здоров’я в цілому, але і розширити коло спілкування за інтересами. Якщо це буде якесь єдиноборство або інша боротьба, то дитина буде відчувати себе набагато впевненіше. У нього з’являться нові приятелі, і він буде набагато охочіше йти на контакт. Гурток юного винахідника або навіть звичайне малювання допоможе розвинути креативність і уяву. Групові завдання з іншими відвідувачами гуртка, створять дружну компанію за інтересами.

Останнім часом стало модним таке віяння як, плейдейт. Це коли батьки однокласників або тих діток, які відвідують одну спортивну секцію або гурток, домовляються між собою і збирають діток у себе вдома. Господар вечірки придумує розваги для гостей, а інші хлопці приходять зі своїми частуваннями. Ви можете запросити на імпровізовану вечірку тих хлопців, які найбільш симпатичні вашій доньці чи сину. Якщо батьки сумніваються в тому, чи відпускати свою дитину в гості, то нехай прийдуть разом з ними. Вам теж не завадить ближче познайомитися з батьками друзів вашої дитини.

Як допомогти дитині завести друзів

Наступний спосіб завести друзів, підходить більше для малюків. Однак чим раніше, малюк навчиться вмінню спілкуватися тим краще. Спосіб банальний і простий, який вимагає всього лише частіше виходити гратися на дитячий майданчик. Можна брати з собою кілька іграшок, наприклад атрибути для ігор в пісочниці. Досить буде поділитися з іншим малюком лопаткою або грабельками і початок дружбі належить. До того ж якщо ви стали помічати, що ваша дитина жаднюга, то таким чином ви ще й навчите його ділитися. Якщо діткам сподобалося гратися разом, то спостерігаючи своїми задоволеними чадами, мами можуть домовитися про подальшу зустріч.

Це було всього лише кілька способів, як допомогти дитині завести друзів. Не бійтеся проявляти активність і виховувати в дитині лідерські якості. Нехай він сам буде ініціатором у спілкуванні. Це в майбутньому йому знадобиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *