як навчити дитину слухати батьків

Як змусити дитину слухатися?

Практично всі батьки стикаються з проблемою неслухняності дитини. Вони змушені йти на крайні заходи у вихованні і вводити сувору дисципліну. Однак мало хто з дорослих замислюється над тим, що, швидше за все, саме вони, винні в тому, що малюк стає запеклим маніпулятором. В результаті назріває серйозне питання, як змусити дитину слухатися, адже часом дитячі капризи переходять всякі межі.

Криза віку трьох років

Іноді батьки помічають, що ще недавно їх малюк був лагідним і слухняним, але з недавнього часу його немов підмінили. Тепер він став некерованим, і боротися з дитячими істериками стає набагато складніше. Психологи стверджують, що така поведінка в цьому віці цілком нормальна. А ось при правильному вихованні і правильному ставленні, переломні моменти з часом пройдуть. І якщо період непослуху затягується, то доведеться докорінно переглянути методи виховання.

Зверніть увагу на те, що у віці від року до трьох, у дітей ще не сформувалася довгострокова пам’ять. Вони насилу розуміють причину покарання.

Особливо малюк може виявитися в стані здивування, якщо з моменту проступку пройшло кілька годин. У них немає причинно–наслідкових зв’язків і аналітичного мислення і тому, вони не пов’язують проступок з покаранням. Тому карати слід відразу ж після чергової витівки, а не після закінчення декількох годин. Що називається, по гарячих слідах.

Помилки виховання

Не вносьте занадто багато заборон. Це може викликати відповідну реакцію і призведе до прихованої агресії, небажання підкорятися, і навіть ігнорування. Надайте можливість проявляти самостійність. Він повинен знати, що на його думку поважають. Навіть якщо він робить щось не так, ви згодом зможете м’яко вказати на помилки. Пояснюйте, чому не можна робити ту чи іншу дію, які можуть бути наслідки. Наприклад: «Не бери цю чашку, вона гаряча. Нею можна обпектися». Так дитина зрозуміє, чому саме мама або тато забороняють брати предмет.

як навчити дитину слухати батьків

Щоб навчити дитину слухатися батьків, дотримуйтесь послідовність своїх дій. Якщо ви заборонили що-небудь сьогодні, то і завтра це теж робити не можна. Необхідно створювати межі дозволеного і ніяких інших варіантів.

Всі діти дивовижні маніпулятори. Вже в самому ранньому віці вони здатні зрозуміти, що якщо мама з татом щось не дозволяють, то можна попросити це у бабусі чи дідуся. Тому переконайте інших домочадців дотримуватися одностайності у вихованні. Якщо вже бабуся не в силах відмовити коханому внучку, то нехай скерує його до батьків, і вони вирішать, питання.

як навчити дитину поважати батьків

У наші роки, якщо дитина не слухалася, найсуворішим вихователем був татів шкіряний ремінь. Тепер інші часи і психологи в один голос стверджують, що дитині все можна пояснити словами. У деяких країнах домашнє насильство не вітається законом. Діти можуть навіть подавати до суду на батьків за побиття. У нас в країні поки що це не практикується, зате більшість сімей цілком можуть собі дозволити дати пустунові невеликий ляпас. Часом без цього ніяк не обійтися, впевнені вони. Докладати фізичну силу чи ні-справа ваша. Головне мама повинна відчувати настрій бешкетника. Якщо в одному випадку це може спрацювати, то в іншому завдасть глибоку травму на дитячу психіку. Тому все ж використовувати словесну міру впливу.

Батьки повинні мати обопільні погляди на виховання і дотримуватися єдиної концепції. Інакше мама покарає, а тато пробачить. У підсумку, вона монстр, а тато рятівник–визволитель. Командний дух також повинен проявлятися. Якщо в дитині з’являється занадто багато енергії і вона не грає ніякої користі, то саме час відправити дитину в спортивну секцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *