дитина боїться собак

Як вчинити, якщо дитина боїться собак?

Прогулюючись по парку або на дитячому майданчику, мама несподівано помічає, що дитина боїться собак. Нічого не підозрюючи бродяче тварина, мирно бродить в пошуках їжі, і тут лунає різкий панічний плач вашого чада. Що робити, якщо дитина боїться собак, адже ми звикли вважати, що собака-вірний друг людини?

Що робити, якщо дитина боїться собак

Коли з’являється страх?

Як правило, страх собак та інших тварин може з’являтися у віці від 3 до 6 років. Це відбувається, навіть якщо не було фактів нападу, тварина не нападала і не дряпала дитину. Першопричиною може бути гучний гавкіт видаваний звіром, його несподівана поява, швидке переміщення назустріч, або навіть сам вид звіра. Бродяги рідко виглядають привабливо.

Чергова стадія переляку, може проявитися на вулиці або в зоопарку. Навіть при вигляді зображення на дитячих картинках або по телевізору. Як наслідок, дитина може навіть відмовитися грати іграшками–тваринами або дивитися мультфільми, де в якості головних героїв виступають представники тваринного світу.

Такий страх цілком здатний перерости в справжню фобію. Це необхідно взяти до уваги і почати з цим боротися. Для початку необхідно подружити тварину і немовля. Згідно з проведеною статистикою, лише 2% дітей мають повні підстави боятися собак. Вони піддавалися нападу з боку вихованців своїх або чужих.

Можливо, одного разу при появі бродячого пса, ви самі різко закричали і тим самим налякали дитину. Він моментально перейняв вашу поведінку і відтепер боїться. Ви могли, під час чергової дитячої істерики, в пориві гніву пригрозити віддати малюка собаці і тим самим пробудили боязнь дитини. Ви забули про свою погрозу, а малюк не забув. Згадайте, який випадок міг пробудити опаску.

дитина боїться собак

Що робити, якщо дитина боїться собак?

Якщо проблема з’явилася, спробуйте знайти причини що викликали її. На істерики слід реагувати спокійно, щоб ще більше не поранити психіку дитини. Ні в якому разі, не кажіть йому, що він боягуз. Постарайтеся дати зрозуміти, що ви поруч і зможете захистити малюка. Навчіть його не дражнити пса ще більше, щоб не розбудити агресію ні в тварині, ні в дитині. Однак ваш захист, все-таки не зможе позбавити дитину від страху.

Як показує практика, боязнь проходить сама собою. Однак паралельно, ви можете вжити таких заходів:

  1. Для початку запропонуйте дитині подивитися будь-який мультфільм про собак. Особливо добрими і чуйними, ці істоти показані в старих добрих радянських мультфільмах. Це може бути те ж «Простоквашино», де є кіт і пес і вони, зовсім нешкідливі і до того ж досить самостійні. У мультфільмі “Барбоскіни” головними героями виступає ціле собаче сімейство. Там є і позитивні і негативні герої.
  2. На сьогоднішній день існує безліч іграшок, які з точністю здатні імітувати повадки цих вихованців. Купіть таку інтерактивну іграшку і навчіть свого непосиду, що собака, це найкращий друг людини. За бажанням нехай синочок або донька самі виберуть вподобану іграшку.
  3. Сходіть на ринок або в зоомагазин, де продаються тварини. В основному там пропонують маленьких беззахисних щенят і кошенят. Вони такі славні, беззахисні і грайливі. Пухнасті грудочки точно не залишать нікого байдужими. Нехай малюк помацає їх або навіть захоче завести домашнього вихованця. В такому випадку не відмовляйте йому в цьому. Це допоможе розвинути самостійність і відповідальність.

Так чи інакше, не варто загострювати увагу на страх, що з’явився, а особливо в присутності чада. Не потрібно насильно змушувати його гладити і любити пухнастих звірят. Залиште за ним право зберегти побоювання в якійсь мірі, адже це теж свого роду захисна реакція. Це означає, що ваші діти не підуть буром гратися з бійцівською собакою без намордника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *