як навчити дитину їсти самостійно

Як привчити дитину їсти самостійно?

Ваша дитина все дорослішає і дорослішає. Все йде добре, він пізнає світ, знайомиться з новими речами. І ось, прийшов час навчити дитину користуватися ложкою. Як привчити дитину користуватися ложкою швидко і при цьому не витратити багато нервів?

З якого віку привчати дитину їсти самостійно?

В плані віку немає ніяких кордонів. Тут головне бажання батьків скоріше навчити чадо і безпосереднє бажання малюка. Найчастіше, вже до двох років діти вміють користуватися ложкою. Але краще починати освоювати цей навик в рік і пару місяців.

Що для цього знадобиться?

Для перших спроб краще використовувати пластмасові прилади. А ще краще, потрібно щоб тарілка кріпилася до стільчика для годування. В такому випадку менше ризик того, що малюк переверне все і перекине на підлогу. Також, для залучення його уваги, можна використовувати тарілки з різними малюнками. Так навчання буде і веселим, і корисним.

Тепер переходимо безпосередньо до навчання:

  1. Попередьте про те, що ви вчите дитину їсти самостійно, всіх домочадців. Особливо, якщо його може годувати хтось крім вас.
  2. Проводите заняття кожен день. Якщо ви будете пропускати, то і результату будете досягати набагато довше.
  3. Для перших разів найкраще подавати суп–пюре або пюре. Так дитині буде простіше донести ложку до рота, і він буде менше розливати.
  4. Ніколи не варто лаяти дитину за невдалі спроби. Це може зовсім відбити у нього бажання продовжувати їсти самому. Це здатне придушити всяке бажання проявляти спроби стати самостійним.
  5. Не варто змушувати їсти. Буває так, що він ще й справді не голодний, а ви починаєте його змушувати. Це псує настрій мамі і малюкові, погіршується травлення немовляти.

Також дієвим способом може виявитися їжа разом з усією сім’єю. Коли всі рідні поруч, також саджайте малюка в високий стілець для годування і давайте в ручку ложку. Відчуваючи себе повноцінним членом сім’ї і повторюючи всі дії оточуючих, він навчитися їсти самостійно набагато швидше. Також це допоможе дитині зрозуміти, для чого потрібна ложка, і як нею користуватися на прикладі дорослих.

як навчити дитину їсти самостійно

Завжди вимикайте телефон і телевізор під час їжі. Він відволікає увагу від прийому їжі і не дає вчасно відчути насичення. До того ж погіршується робота травної системи, як у дорослих, так і у дітей. За великим столом краще поспілкуватися з рідними людьми.

Не вимагайте, щоб малюк завжди їв правою рукою. Бути лівшею в наш час абсолютно нормально, так що не варто тиснути на нього через це. Головне, щоб йому було зручно і комфортно під час прийому їжі.

До початку процесу навчання (особливо перші рази), краще застеліть навколишню територію клейонкою. Так буде набагато простіше, потім прибрати поверхні від ненавмисно розбризканої їжі.

Отже, навчити дитину їсти самостійно не так вже й складно. Однак в цій справі потрібно проявити наполегливість і терпіння. Особливо це стосується примхливих дітей, які з будь-якого приводу проявляють свій характер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *