Як виховувати дівчинку?

Народження дитини, один з найбільш хвилюючих моментів в житті молодих батьків. А якщо народилася крихітна донечка, то прокидається особлива трепетність, адже так хочеться, щоб найніжніше створіння ніколи не знало бід і горя. Новоспечені мама і тато готові подарувати крихітці цілий світ. Однак саме цей світ буває таким жорстоким, що мимоволі замислюєшся над питанням, як правильно виховувати дівчинку, щоб їй було легше йти по життю.

Виховання дівчинки

Особливостей виховання дівчаток величезна кількість, адже кожна панянка це індивідуальність і особистість. Необхідно проявляти надзвичайну уважність і турботу. Не варто проявляти надмірну вимогливість, інакше в крихті може розвинутися комплекс жертви. Замість цього якомога частіше проявляйте свою любов. Дівчинка повинна знати, що вона улюблена, причому як мамою, так і татом. Особливо це важливо в підлітковому віці, інакше романтична натура буде готова піти за будь-якою людиною, який проявить до неї увагу.

В цей же час, мама повинна навчити розрізняти доньці добро і зло, застерігати від зайвої довірливості. Це не означає, що дитину потрібно залякувати до напівсмерті історіями про маніяків, але вашим завданням є донести, що бувають небезпечні ситуації та у разі необхідності слід звернутися до дорослих.

Еталоном краси для юної модниці, звичайно ж, є мама. Тому прищеплюйте дочці чистоту і охайність. Не забувайте говорити їй, що вона найкрасивіша і чарівна. Навіть якщо це не так, і явні недоліки на обличчя, вчіть панночку любити себе такою, як вона є. Це стосується будь-яких недоліків, зайва повнота, клаповухі вушка, кирпатий носик. Всі ці недоліки повинні обернутися в її індивідуальність і чарівність. Навчіть її стежити за собою, щоб вона була красивою і доглянутою дівчиною.

як правильно виховувати дівчинку

Навчіть майбутню берегиню сімейного вогнища піклуватися про близьких людей. На перших порах можна завести будь-яку домашню тварину. Для такого ніжного створення, чудово буде мати кішку. Навіть якщо ви не хочете заводити вихованця, то турботу можна проявляти до хворих, нужденних, бідних. Обов’язково заохочуйте дитячу доброту теплими словами, яка вона молодець.

Не забудьте про те, що вашій дочці належить стати ще й господинею. Тому з раннього дитинства прищеплюйте дочці любов до домашніх справ. Так, та саме любов, інакше побут стане для неї в дорослому житті справжнім тягарем. Кулінарія, це цікаве і захоплююче заняття, яке збирає всю сім’ю у красиво накритого столу з різними смаколиками. Це мама з маленькою господинею постаралися приготувати смачненькі пиріжки.

Виховуйте в дочці лідерські якості. Більш активно вони починають проявлятися в шкільному віці. Ні в якому разі не придушуйте її ініціативу, тільки тому, що в суспільстві в підсумку головним стає чоловік. Вона повинна стати самодостатньою особистістю і вміти проявляти себе. Особливості виховання дівчаток такі, що вона повинна бути налаштована на оптимістичний лад, щоб домогтися в житті успіху.

Не намагайтеся зламати її індивідуальність. Прийде час і вам доведеться допомогти їй вибрати професію і це повинно бути добре продумане і зважене рішення. Вона повинна чітко розуміти чого хоче в житті. Якщо їй добре дається математика, то розвивайте її на цьому терені. доросла дівчина неодмінно залишиться вдячна батькам за своє виховання, за вашу батьківську мудрість.

Підлітковий вік

  1. У період 12-15 років в організмі дівчини відбуваються безліч процесів. Тому необхідно навчити дівчинку правильно доглядати за собою і підбирати одяг. Це допоможе їй відчувати себе більш впевнено і підняти свою самооцінку.
  2. Підтримка є важливою складовою спілкування з підлітком. Намагайтеся мати хороші дружні стосунки, щоб знати про події життя дитини і вчасно проявити турботу і розуміння під час труднощів.
  3. Привійте дівчинці почуття смаку. Подивіться з нею класичні фільми з елегантними дамами, розкажіть про видатних дизайнерів, пройдіться по магазинах і подивіться красиві наряди. Так ви станете ближче і виховаєте дівчинку справжньою леді.
  4. Дайте молодій жінці прочитати пару книг про спілкування з однолітками, в цілому з людьми і з хлопцями. Це допоможе їй знайти друзів і завести корисні знайомства.
  5. Чудовим аспектом виховання–дівчинки підлітка є захоплення і хобі. Допоможіть їй знайти щось, що буде корисно для її здоров’я або просто буде цікаво. Можете теж зайнятися цією справою або чимось подібним. Це ще більше зблизить вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *