як привчити дитину до порядку і самостійності

Як привчити дитину до самостійності?

Мрія кожного батька дочекатися, коли ж дитина навчиться самостійно складати іграшки, прибирати речі в шафу допомагати по дому. Але поки малюк навчиться цьому всьому, терпіння дорослих не витримує і вони вважають за краще робити це за нього. Чи Правильно це? Звичайно, ні. Як привчити дитину до самостійності?

Чи хочуть дорослі, щоб діти були самостійними?

З самого раннього віку немовляти дуже важливо підмітити, коли в ньому прокидається ця сама незалежність. Як тільки малюк забирає у мами з рук ложку і намагається їсти сам, це і є перші щаблі, того, що ми воліємо не помічати. Мамі набагато простіше догодувати дитину самій, адже так малюк краще наїстся, одяг не забрудниться, а чергова тарілочка не розіб’ється. У підсумку, ми самі рушимо те, до чого прагнемо.

Таким чином, ми розбиваємо прагнення маленької людини освоювати нові навички, а саме на цій стадії дорослішання, він готовий був навчитися цьому. Через час до цього вміння необхідно буде повернутися, але бажання вчитися у крихти вже не буде. Тому важливо викрити цей момент і робити все вчасно.

Будь-які прояви самостійності необхідно заохочувати. Якщо малюк сам збирає розкидані іграшки, то це чудово. Вам потрібно лише привчити скласти речі на свої місця. Якщо він бажає навчитися чистити зубки, то з першого разу це не вийде. Від дорослих потрібно набратися терпіння і просто показувати на власному прикладі, як це робити правильно. Ні в якому разі не виривайте у нього зубну щітку, щоб доробити процедуру.

Як привчити дитину до самостійності

На сьогоднішній день багато дітей страждають від гіперопіки. У підсумку, вони виростають абсолютно не адаптованими і непристосованими до життя. А потім ми ж і дивуємося, чому дітям нічого не треба. Це ми їх такими виховали, це ми боїмося, щоб вони не набили наші шишки і намагаємося всіляко захистити від цього. Але це життя і чим раніше дітвора в ній адаптується, тим легше буде увійти в доросле життя.

Особливої уваги вимагають до себе вперті дітки. Їм потрібно давати зрозуміти, що доросла людина досвідченіше і в якійсь мірі розважливіша. Якщо впертий не хоче надягати куртку на вечірню прогулянку, то візьміть її з собою в руки. З вечірнім похолоданням він зрозуміє, що мама була права і попросить її надіти. Такі діти вчаться на своїх помилках, і головне завдання не зламати, такий сильний характер.

Як привчити дитину бути самостійним

Будь–яку вашу дія завжди коментуйте. Так чадо буде запам’ятовувати правильну послідовність дій. Навіть якщо ви щось зробили не так, теж вголос промовляйте як ви будете виправляти свою помилку. Коли синок або дочка захочуть допомогти, дайте важливе доручення. Намагайтеся стежити за його діями, але не допомагайте. Лише в крайньому випадку, коли побачите, що ця справа йому не під силу можна прийти на допомогу. Не скупіться на похвали.

Частіше давайте дитині завдання в допомозі по дому. Ми вже розповідали про ті справи, які здатна здійснювати навіть п’ятирічна дитина. Звичайно, спочатку буде виходити погано, але з часом краще і краще. Наприклад, він може розкласти серветки до вечері. Для вас це дрібниця, а для нього ціла справа, яка допоможе проявити свою самостійність.

як привчити дитину до порядку і самостійності

У більш уважному вихованні потребують хлопчики. З раннього дитинства виховуйте джентльменські якості. Привчайте притримувати двері і пропускати вперед маму, сестру, бабусю або вихователя в дитячому саду. В основному таку поведінку хлопчики переймають батьків, тому це скоріше їх прерогатива.

Особливу нішу у вихованні займає охайність. Показуйте все на своєму прикладі. З гігієнічних процедур теж починається особистісний ріст. Через час він буде займатися цим сам і без нагадувань.

Навчіться поважати його як особистість, і навчити дитину самостійності буде набагато легше. Спілкуйтеся з ним як на рівних, і у вас неодмінно виросте інтелігентний і вихований спадкоємець.

як привчити дитину до порядку і самостійності

Не біжіть при найменшій труднощі до свого чада. У більшості випадків він і сам цілком може впоратися з виниклою проблемою. Ви можете тільки трохи направити його в правильне русло словами або зовсім небагато діями.

Не бійтеся запізнитися в сад або довго збиратися на прогулянку. Нехай дитина сама намагається одягатися і збирати все необхідне для виходу на вулицю. З початку можуть виникати проблеми із застібками, штанами, гудзиками і іншими дрібними деталями. У таких справах спочатку ви можете допомагати. Але поспішати і говорити: “Дай я сама застібну / одягну / зберу» не варто. Навчити дитину бути самостійним можна тільки шляхом проб і помилок. І помилок не завжди ваших, а дитини.

як привчити дитину до порядку і самостійності

Заохочуйте будь-яку ініціативу. Коли малюк хоче помити посуд або вибрати їжу, не зупиняйте його. Такі невеликі щоденні справи — ранні ознаки майбутньої самостійності. Після виконання таких «важливих» для дитини справ обов’язково хваліть його і говоріть, який він молодець.

У кожної дитини є період, коли він постійно говорить “я сам”. Це важливий період для батьків. Саме в цей час можна допомогти дитині сформувати правильну звичку. Виберіть ряд дій, в яких ви можете довіритися дитині і завжди просите його в цьому допомогти. Наприклад: полити квіти, налити води коту, накрити або прибрати зі столу, ставити книжки або журнали на своє місце.

як привчити дитину до порядку і самостійності

З ранніх пір привчайте себе не порівнювати свою дитину з іншими. Не кажіть нічого в стилі «Подивися на Мішу, він завжди допомагає мамі» і т. д. З часом ви можете звикнути так говорити і не будете цього помічати, але дитина подібні фрази зауважує завжди і йому дуже прикро. Ніхто в цьому світі не буде любити вашої дитини більше, ніж ви. Так не змушуйте ж його в цьому сумніватися! Навпаки, завжди говоріть який він молодець і скільки вже може робити самостійно.

Помилятися — абсолютно нормально. Ми, дорослі, це розуміємо, тому це потрібно прищепити і дитині. У разі невеликих промахів і помилок не давайте дитині відразу ж здатися. Змотивуйте його спробувати ще і ще. Згодом це стане звичкою і дитина стане самостійно справлятися з труднощами, які виникли на його шляху.

У підсумку можна сказати, що часто дитина і сама хоче стати самостійною, нам тільки треба її в цьому підтримати і заохотити. Якщо ж ви хочете привчити малюка робити якісь нові справи, то вам потрібно його просто просити м’яким тоном. З часом, використовуючи наші поради, ви привчите дитину бути самостійним і робити більшу частину обов’язків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *