Як зацікавити дитину до читання книг

Як зацікавити дитину книгами?

На сьогоднішній день, діти набагато раніше починають розбиратися в техніці, комп’ютерах, планшетах і так далі, ніж вчать алфавіт. Згодом помітно, що вони абсолютно не цікавляться читанням. Як зацікавити дитину книгами, якщо вона абсолютно не хоче займатися. Як захопити дітей читанням книг, якщо вони ніяк не хочуть вивчати нову літературу?

Як зацікавити дитину книгами

Перше, що часто пробують батьки, це її змушувати. У підсумку, нерви не витримують ні у дитини, ні у дорослих. Таким чином, він просто зненавидить книги, але ж це повинно приносити задоволення. Діти вчаться у батьків в першу чергу.

Багато хто воліє не мучитися і наймають репетитора. Як варіант віддати дитину в спеціальну групу з підготовчою шкільною програмою. Однак там він буде читати дитячі книги тільки тому, що так треба, а не тому, що йому це подобається. Як зацікавити дитину книгами, ось кілька порад:

  1. Поки дитина ще зовсім крихітна можна починати з читання книг перед сном. Бажано, щоб в книжці були картинки і кольорові ілюстрації. Це допоможе заповнити дитині недолік формування фантазії. Це допоможе малюкові» домалювати ” власну картинку. У більш дорослому віці він зможе сам “намалювати” в уяві образи героїв і всі інші події, що описуються в оповіданні, казці і так далі.
  2. Для малюка найбільшим прикладом є батьки. Тому якщо ви частіше будете брати книгу в руки, то з часом, малюк неодмінно послідує вашому прикладу. Не забувайте поділитися з крихіткою враженнями про прочитане. Нехай він знає, наскільки це захоплююче і цікаво.
  3. Вчити дбайливого ставлення до літератури. Привчіть дитину, що книга кращий подарунок. У ній зберігається безліч корисної та захоплюючої інформації. У ній ніколи не сяде батарейка і не потрібно бігати шукати зарядний пристрій. Привчити дитину читати не так складно, головне, щоб і самі батьки показували хороший приклад.
  4. Обладнайте місце для читання. Нехай це буде найзатишніший куточок у вашому домі. На журнальному столику можна поставити таблицю або графік. У них можна відображати успіхи малюка. Він буде бачити, що ще півроку тому читав маленькі книжечки, а тепер з легкістю ковтає товсті томи.Як зацікавити дитину книгами картинка
  5. Ні в якому разі не змушуйте читати насильно. Нехай юний читач вибере для себе книгу, яка йому цікава. Якщо він бачив, який-небудь мультик, і він сподобався дитині, Запропонуйте перечитати такий же друкований сценарій. Найчастіше художня література набагато більше розвиває уяву, ніж поставлене дійство у фільмі або мультфільмі. Такий розвиток фантазії допоможе в майбутньому. Що вже говорити про казки, які читати не тільки корисно, але і необхідно.
  6. На дозвіллі читайте по черзі один одному різні смішні історії. Це буде не тільки відмінне проведення часу в колі сім’ї, але і величезна користь. Таке захоплення набагато корисніше, ніж перегляд телевізора. Навіть читання по кілька слів або пропозицій в майбутньому переросте в цілі розповіді, а потім повноцінні книги.
  7. Дайте дитині коло спілкування з дітками, які теж захоплюються читанням книжок. У такій компанії обов’язково буде що обговорити і про що поговорити. Крім цього, це допоможе розвинути лідерські якості.
  8. Особливо заохочуйте, коли дитина читає вголос. Це не тільки допомагає розвивати дикцію, але і робить його впевненим у собі. Він не буде боятися виступати перед публікою.
  9. Зверніть увагу на те, який жанр в літературі полюбила ваша дитина. Можливо, він не хоче читати будь-яку книгу через те, що йому не подобається жанр. Тому для початку нехай він читає різні стилі, щоб він зміг для себе виділити улюблений.
  10. Після прочитання чергової книги запропонуйте намалювати найбільш запам’ятавший епізод. Кількість таких малюнків, буде наповнювати почуттям гордості.

Як бачите, зацікавити дитину книгами не так вже й складно. Головне бути для нього хорошим прикладом. Любов до читання книг потрібно прищеплювати з самого раннього віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *